שם משתמש
סיסמא
יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
"אתגר ניהולי מרתק"
יהודה בן אסאייג, שסוגר שנה וקצת בתפקיד מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח, עומד על ההבדלים שבין ניהול חברה הפועלת במגוון ענפים לבין ניהול תחום הפנסיה והגמל ממנו בא
"זו הייתה שנה מעניינת, מאתגרת, שבה אתה מכיר תחומי פעילות חדשים. הייתי עסוק כמעט בכל הרבדים האפשריים בחברה – התפעוליים, השירותיים, הארגוניים, העסקיים והחשבונאיים בכל מגוון המוצרים. אתה נחשף להכל", אומר יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח, שסוגר שנה וקצת בתפקיד, בריאיון למגזין עדיף שיופץ בוועידת עדיף ה-18 שתיערך בשבוע הבא, בימים שני ושלישי.

בן אסאייג מדגיש כי הייתה זו שנה טובה לחברה: "גדלנו בשיעורים דו-ממדים כמעט בכל תחומי הפעילות שלנו, הרווחיות עלתה ועמו איכות תיק הביטוח. צריך להמשיך עם התנופה החיובית".

עם כניסתו לתפקיד, בן אסאייג הציב לעצמו מספר יעדים. "קודם כל להכיר, ללמוד ולהבין ככל הניתן את הדברים. לנסות לאט-לאט בכל תחום ובכל מקום לשים את טביעת אצבעותיי

ולנסות לשפר את התהליכים התפעוליים, המיכוניים, והניהוליים. להכיר את שדרת הניהול ולהתחיל לגבש את תכניות העבודה הקרובות והרחוקות, עם יעדים ועם עמוד ענן שצריך להוביל אותם". לדבריו, "שנה אחת זה מוקדם מדי להגיד 'השארת את חותמך' על הנעשה. בתחומים האלה נדרש זמן עד שאתה מצליח לשים את כובד משקלך על תהליכים ולשנות אותם. תחשוב על נושאת מטוסים ענקית שצריך לתקן בה ובו בזמן גם להסיט אותה ליעדים חדשים. זו בערך הקבוצה כולה".

בן אסאייג הגיע לתפקיד מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח אחרי שכיהן כמנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל. על השוני בין ניהול קבוצה הפועלת במקביל במגוון ענפים לבין ניהול של פנסיה וגמל הוא אומר: "זה שונה כי יש פה תחומים חדשים והניהול גם הרבה יותר רחב. בהרבה מובנים זה כמו לנהל מספר חברות שכל אחת עוסקת בתחום אחר. תחום האלמנטרי שונה מאוד מהפנסיה והגמל ומתחום ביטוחי החיים. כל תחום כזה הוא עיסוק בפני עצמו וזה אתגר לא פשוט, לנהל את כל המורכבות הזו, עם מטה אחד, עם הסנכרון הנדרש של כל המערכות האלה. מדובר באתגר ניהולי מרתק".

היתרון שבלצמוח מתוך הקבוצה

בן אסאייג, שצמח בתוך מנורה מבטחים, מסביר על הכלים שנתן לו הניסיון שצבר בקבוצה כאשר התמנה למנכ"ל. "יחד עם התקופה שלי כמנכ"ל מנורה גאון בית השקעות הקשר שלי עם מנורה הוא כבר בן יותר מ-18 שנים. כל תקופה הייתה מרתקת בפני עצמה – מניהול בית השקעות, לניהול קבוצת השקעות, לניהול אגף ביטוח חיים ובריאות, לניהול מערך הפנסיה, הגמל וההשתלמות ועד לניהול חברת הביטוח כולה".

זה יתרון?

"אין ספק. יותר קל למי שמכיר את האנשים, את שדרות הניהול, את הקוד הגנטי, את התרבות, חלק גדול מהמערכים. בנוסף הייתי שותף לכל המערך הניהולי של החברה. יותר קל להיכנס לתוך העניינים וגם יותר קל לקבל את ההכרה והצורך בהצעות שאתה מציע, מתוך הבנה וידיעה שאתה כבר מכיר חלק גדול מהתהליכים מספיק טוב".

אחרי 18 שנים בקבוצה, מה מייחד את מנורה מבטחים?
"הקבוצה היא חברה מיוחדת, מאוד משפחתית, קוד גנטי מאוד חם, נינוח ונעים לעבודה, עם אווירה שתמיד עודדה וייצרה קשר עמוק בין האנשים שעבדו בה - וזה לא מקרי שאפשר למצוא פה דורות של עובדים, מטווחים של 40 ו-50 שנות עבודה ועד חודשים ספורים".
בריאיון עמו התייחס בן אסאייג לסוגיות שונות מעולמות הביטוח השונים. מנורה מבטחים היא קבוצת הביטוח רכב-רכוש הגדולה בישראל (יחד עם שומרה שהנה חלק מקבוצת מנורה מבטחים) וזאת בלי להיות מעורבים במכרז עובדי המדינה.

איזה תחומים אתה רואה כמרכזיים בהתפתחות העתידית של מנורה, ואיזה אתה רוצה לחזק כבר עכשיו?
"מנורה מבטחים הייתה ותישאר חזקה בשני תחומים עיקריים שהיא בולטת בהם. תחום הפנסיה ותחום הרכב. יש לה בהחלט לאן לגדול בשאר התחומים – בגמל, בהשתלמות, בריסקים, בביטוחי הבריאות, בביטוחי העסקים. יש לנו כר נרחב מאוד של פעילויות. אנחנו ממשיכים לבחון אותן כל הזמן ולהבין היכן שולי הרווחיות מספיק טובים כדי שנוכל להיכנס אליהם".

"צלחנו את האתגר בהצלחה מרשימה"
במהלך השנה האחרונה עברה מנורה מבטחים על כל מחלקותיה למשכנה החדש ברמת גן. על המעבר ועל התועלות שהופקו מהמעבר אומר בן אסאייג: "עצם המעבר למבנה חדש היה אתגר. להעביר קרוב ל-3,000 עובדים למבנה חדש, מתקדם ומטופח בכל המובנים זה אתגר לא קטן. גם לעמוד בלוחות הזמנים - והיינו מאוד צפופים בלוחות הזמנים שהקצבנו לעצמנו. ברגע שהתקרב מועד סיום הבנייה והצורך לפנות את המקומות הקודמים שהיינו בהם, ולאכלס מבנה שלם על כל המורכבות הלוגיסטית שיש בזה – אני חושב שצלחנו את האתגר בהצלחה מרשימה".

לשינוי יש גם משמעות בכל הקשור לייעול העבודה ותהליכים, כפי שמשתמע מההסבר: "עצם הישיבה במקום אחד גם מקצרת טווחים - בכל צורך ולכל מטרה. הדיונים מתכנסים יותר מהר, ההחלטות מתקבלות יותר מהר, תהליכים מתקדמים יותר מהר, הסנכרון הקבוצתי שלא היה קיים לפני כן מתבצע הרבה יותר חלק ומשומן היום. יש למעבר הזה ממד מאוד חיובי. הוא גם נותן דרייב לאווירת החדשנות ולאווירת הרצון לקדם לטכנולוגיות חדשות. יש פה דחיפה עצומה לאווירה הנדרשת".

בן אסאייג התייחס להימצאותן מזה תקופה ארוכה של כמה קבוצות ביטוח על המדף תשובה לשאלה עד כמה השוק הישראלי אטרקטיבי למשקיעים, מהארץ ומהעולם, ענה: "מה שנמצא על המדף הוא בעיקר תוצר של חוק הריכוזיות. זה לא שהבעלים התנדבו למכור את זה. זה כנראה נכפה עליהם מכוח ציווי רגולטורי. מה שמעניין ואולי אפילו עצוב הוא שאין תור ארוך של קונים סביב אותן חברות. כמו כל משקיע, גם משקיעים בחברות הביטוח רוצים לראות תשואה סבירה על ההשקעה שלהם, אבל הם רואים גם את הסיכונים הכרוכים בהשקעה בתחום הזה, בעיקר מבחינת חוסר היציבות הרגולטורית שמאפיינת את הענף – אלה דברים שמטרידים משקיעים בכלל ומשקיעם זרים בפרט".

הריאיון המלא יפורסם במגזין מיוחד שיופץ בוועידת עדיף, 10-11 בדצמבר, אווניו, קרית שדה התעופה
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית