שם משתמש
סיסמא
קיסוס. "המכירה היום הרבה יותר קלה" צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
אקסלנס נשואה בית השקעות
 
"העולם הפיננסי מהווה הזדמנות גדולה עבור סוכני הביטוח"
מנכ"ל אקסלנס גמל והשתלמות, אורי קיסוס, הגיע לוועידת עדיף להמחיש לסוכנים את ההזדמנות | "מהפגישות בשטח עולה שחלק מהסוכנים חוששים להיכנס לעולם הפיננסי, כל סוכן יכול למכור לפחות מיליון שקלים בחודש"
"אני חושב שלסוכנים הפנסיונים אין ממה לחשוש מלהיכנס לתחום הפיננסי", כך אמר אורי קיסוס, מנכ"ל אקסלנס גמל והשתלמות מקבוצת הפניקס, בוועידת עדיף. מהיכרותי את עולם הביטוח (קיסוס כיהן כעוזרו האישי של אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס), אני אומר לכם שלמכור ביטוח הרבה יותר מסובך מאשר מכירת מוצרים פיננסיים בכלל, וגמל והשתלמות בפרט. המוצרים פשוטים, הנתונים קלים להשוואה, אין תביעות ורמת השירות הנדרשת ללקוח מצומצמת יותר", הסביר קיסוס.

 
לדבריו, היום המכירה הרבה יותר קלה מאשר בעבר, בזכות המסלקה. "כשאתם יושבים עם לקוח, אתם יודעים בדיוק איזה מוצרים יש לו, היכן הקופה מנוהלת ואיזה דמי ניהול הלקוח משלם. כך אתם יכולים לתת לו ערך ופתרון גם לעולם הגמל והשתלמות שעד כה רבים מכם חששו או לא טיפלו בו", הסביר מנכ"ל אקסלנס.

"מבחינת לימוד העולם הפיננסי, אנחנו בקבוצת הפניקס מציעים לכם הדרכות מקצועיות בכל נושא ודבר שתצטרכו", הוא הבטיח לסוכנים.

קיסוס דיבר גם על מוצר פוליסות חיסכון. בשנים האחרונות מוצר זה נמצא בצמיחה אדירה. למוצר יש יתרון מובנה לעומת חיסכון בניהול תיקים וניהול תיק באמצעות הבנק, וזאת עקב החשיפה לנכסים לא סחירים. מבחינת ביצועים, הפניקס מובילה את השוק ונמצאת במקום הראשון בתשואות בכל חתך זמן (12 חודשים אחרונים, שלוש וחמש שנים)", הוא ציין.

"בעברי כמשווק בבית השקעות, היינו מציעים ללקוחות ניהול כספים באמצעות ניהול תיקים. נכון להיום אני לא רואה סיבה שלקוח יחסוך במוצר זה עקב אי יכולת של המוצר להשקיע בנכסים לא סחירים. כיום, כ-30% מהתיק בפוליסות חיסכון של הפניקס מושקע באפיק זה. זה יתרון אדיר, בטח בשוק של סביבת ריבית נמוכה ותנודתיות בשווקים. הסיבה היחידה שלקוח ימשיך לנהל את הכסף בניהול תיקים היא רק אם הוא לא מעוניין להוציא את הכסף מהבנק", הסביר מנכ"ל אקסלנס.

הוא הוסיף כי ישנם מיליארדים רבים של כספים בפיקדונות ובניהול תיקים שעוברים בשנים האחרונות למוצר זה. "לפוליסות החיסכון יש יתרון גם מבחינת מס במעבר בין מסלולים באותו גוף וכן מבחינת חיסכון בעלויות ניהול כמו דמי משמרת ועמלות קנייה / מכירה", הסביר.

קיסוס גם ציין את המפץ הפנסיוני בשנים האחרונות, שבא לידי ביטוי בחיסכון על ידי קופות גמל- תיקון 190 עבור לקוחות מעל גיל 60 עם קצבה מינימאלית וחיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה. 

"אין סיבה שלקוח שעונה על קריטריונים אילו לא יחסוך בקופת גמל - תיקון 190. יש יתרונות בולטים על כל מוצר השקעה אחר והתעשייה גייסה מיליארדים באפיק זה. אין סיבה שלקוחות שלכם לא ייהנו מחיסכון בקופה כזו", הוא אמר.

מבחינת התייחסות לביצועי החברה והתשואות, קיסוס הציג את מובילות החברה והמיקום הראשון אותו רשמה בתשואות בקופת גמל עד גיל 50 ובמסלול לגיל 60 ומעלה. "אנו ממשיכים במומנטום החיובי של החברה, הודות לניהול השקעות מקצועי על ידי אגף ההשקעות של הפניקס, אשר מוביל את שוק החיסכון ארוך הטווח בשנים האחרונות. עברנו את רף 30 מיליארד השקלים בנכסים מנוהלים ונסיים את השנה עם צבירה נטו של יותר מיליארד שקלים", הוסיף קיסוס. 

באשר לסוכנים, אשר מהווים את ערוץ ההפצה המרכזי והחשוב ביותר של החברה, ציין קיסוס שלושה ערכים מרכזיים בהסתכלות על מה שחשוב לסוכן שמוכר פיננסים:

1. תשואות. 

2. שירות ותפעול.

3. עמלות.

"אני אומר בביטחון מלא: אקסלנס גמל היא החברה שנותנת את הערך הגבוה ביותר לסוכן מכל גוף גמל והשתלמות בענף, בשילוב של שלושת הפרמטרים הנ"ל", הוא ציין. 

"סוכני הפניקס יסיימו את השנה עם גיוס של מיליארד שקלים"

קיסוס סיפר על המיזוג שהושלם בראשית השנה בין "אקסלנס גמל" ל"הפניקס גמל" ועל השינוי המהותי בשנתיים האחרונות. "ביצענו מיזוג ולקחנו את הטוב משתי החברות. מבחינת הפניקס העברנו את ניהול סך הנכסים לניהול אגף ההשקעות המצטיין של הפניקס והתוצאות מדברות בעד עצמן. הדבר השני, ערוץ ההפצה של סוכני הפניקס. אני מעריך שרובכם עובד עם הפניקס, שבמשך שנים הייתה חזקה בתחומים רבים בדגש על סיכונים ופנסיוני אבל לא התרכזה מספיק בהפצה של מוצרי גמל והשתלמות. השנה סוכני הפניקס גייסו כמיליארד שקלים למוצרים אלו. מאקסלנס לקחנו את השם והמותג שהינו מותג מוביל ותיק ומנוסה בקרב הצרכן הסופי ואת התפעול והשירות המצוין של 'בית השקעות' שהינו מתקדם יותר בתפעול של קופות גמל מאשר חברות ביטוח", אמר מנכ"ל אקסלנס.

לסיכום קיסוס הציע לכל הסוכנים להצטרף להצלחה ולמומנטום החיובי של אקסלנס גמל בפרט וקבוצת הפניקס, בכלל אשר זכתה בתואר קבוצת הביטוח של השנה בפעם השלישית ברציפות.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
1. חשוב להיזהר שלא לפעול כיועץ השקעות
קטיה, 18/12/2018
לפעמים הגבול הוא דק מאוד וכבר קיבלתי העצה לגבי השקעה במניות לפי שקורא לעצמו מתכנן פיננסי. יש לשים לב לחוק שמחייב ברישיון לייעוץ בהשקעות ולנהל עבודה מסוים. חוק הפיקוח אוסר מתן רישיון סוכן או יועץ ביטוח ליועץ פיננסי. כשאי שתקדישו לכך כתבה
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית