שם משתמש
סיסמא
 
2 החלטות חשובות המשנות את יחסי המעסיקים עם עובדיהם
פס"ד לנדסברג ותיקון 21 שינו את הלך הרוח המשפטי, הציבורי והתקשורתי מהגנה מוחלטת על העובד להגנה גם על המעסיק | וגם: בקשה מהמעסיקים באשר לעובדים מבוגרים הרוצים להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה
השנה הקרובה צפויה להיות חשובה במיוחד עבור המעסיקים בכל הקשור לעולם הפנסיוני של עובדיהם, במיוחד עבור אלו המחזיקים בהסכמי ברירת מחדל שתוקפם יפוג בעוד חודשיים וחצי, בסוף חודש מרץ. אז, שוק הפנסיה הישראלי עתיד להיפתח מחדש, התחרות תהיה עזה ולמעסיקים מחכה משימה רבת חשיבות – האם לבחור קרן ברירת מחדל, או לצאת למכרז עצמאי. ההחלטות שהם יקבלו בשבועות הקרובים ישפיעו על עובדיהם לעוד עשרות שנים קדימה, גם אחרי שהם יפרשו לגמלאות, ועל איכות חייהם בשנים אלה.
 
אין ספק שבשנים האחרונות אנו עדים לתהליך של ניתוק המעסיק מההחלטות הנוגעות לחיסכון הפנסיוני של עובדיו. החל מסעיף 20 (א') הנוגע לבחירת המוצר בו חוסך העובד את כספו ולבחירת הגוף שינהל את חסכונותיו, ובהמשך הגיעה ההרחבה בחוק ההסדרים של 2015, שקבעה כי המעסיק לא רשאי אף לבחור את בעל הרישיון שילווה את העובד.

נראה היה שתפקידו של המעסיק הצטמצם להעברת כספים. גם דובר על אחריותו כלפי עובדיו ורצונו לעודד אותם לגלות עניין בחיסכון הפנסיוני שלהם. זאת מתוך פילנטרופיות או מתוך הכרה שהעובדים הם המשאב הגדול ביותר של המעסיק. לכן ככל שהעובדים ירגישו שהמעסיק שלהם מגלה עניין ומעורב בתהליך, למרות המגבלות המוטלות עליו, התפוקה שלהם תעלה. 

המגמה הזו נמשכה גם בקיץ האחרון, אך נראה כי משהו בכל זאת השתנה. שתי החלטות דרמטיות הנוגעות ישירות לתפקידו של המעסיק ולכספיו עשויות לשנות את מערכת היחסים עם העובדים.

ההחלטה הראשונה ניתנה בבית הדין הארצי לעבודה. היא קבעה כי עובד רשאי לבחור לעצמו מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוח אבדן כושר עבודה, ולמעסיק חל איסור להתערב בבחירה זו. 

לכאורה, זהו המשך ישיר של מגמת ניתוק המעסיק מבחירותיו של העובד. אולם פסק הדין מגדיר באופן סופי כי המעסיק אינו אחראי לבחירות של העובד, גם אם הן פועלות לרעתו של העובד. אם עד פסק הדין נשבה הרוח המשפטית, הציבורית והתקשורתית להגנה על העובד, הרי שהפסיקה הגדירה דה פקטו את יחסי עובד-מעסיק במישור הפנסיוני והביטוחי, כשהיא מעניקה הגנה מלאה לא רק לעובד, אלא גם למעסיק.

ההחלטה השנייה כבר נוגעת ישירות לכיסו של המעסיק. תיקון 21 לחוק קופות הגמל, שפורסם בשמונה ביולי, מהווה שינוי דרמטי בשוק העבודה - שכן הוא משנה מקצה אל קצה את הזכויות בצבירת הפיצויים בהסדרים הפנסיוניים. 

התיקון מעביר את הכספים שנצברו בקופות פיצויים אישיות - מהמעסיק לידי העובדים, ומאפשר לאחרונים למשוך כספים שעד היום לא היו יכולים למשכם, גם אם הם פוטרו בשל התנהלות בעייתית.

עם זאת, ולמרות שהתיקון מעניק עדיפות לעובד, הוא משאיר פתח למעסיקים לפעול באופן אקטיבי על מנת לשמור על הכספים שהם עצמם הפקידו. כלומר, הוא מאפשר למעסיק, באמצעות הגשת תביעה, למשוך כספים שגם הוא לא יכול היה למשוך עד עתה. 

שתי ההחלטות האלה עיגנו סופית את ההגנות של המעסיקים והעובדים. הן גם עיגנו את העובדה כי החיסכון הפנסיוני של העובדים הוא הרבה יותר מאשר הפקדת כספים תקינה, שגם בה בוצעה בשנים האחרונות רפורמה מרחיקת לכת, עם כניסתם של ממשק המעסיקים וחובת הדיווח. והן הפכו את סדר היום של הכנס הנוכחי למרתק ורחב כל כך. 

הוא מרתק כי הוא מגיע כאמור זמן קצר לפני שמאות הסכמי ברירת מחדל אמורים לפוג. המדינה בחרה לא מזמן ארבע קרנות פנסיה שאליהן ינותבו עובדים של מעסיקים שלא יבצעו מכרז חדש עד לסוף חודש מרץ. אחת מהן היא הלמן-אלדובי, נותנת החסות הראשית לכנס זה, יחד עם שאול את לחמן, תאגיד ייעוץ פנסיוני. זו הזדמנות לציין כי למרות שבית ההשקעות זכה במכרז עם דמי ניהול מסוימים, הוא הוריד, על דעת עצמו, את דמי הניהול שישלמו מצטרפים חדשים מתחת לרף המינימלי שקבעה המדינה. מהלך ראוי, שאף זיכה בגינו את הלמן אלדובי בהוקרה בערב ועידת עדיף שקיימנו בחודש שעבר. 

הרבה מעבר לדמי ניהול

המעסיקים, כמי שעובדים באופן שוטף מול קרנות הפנסיה השונות, מכירים בחשיבות של ההפחתה בדמי הניהול, שהגדילה אוטומטית את החיסכון ובהתאם תגדיל את הקצבה החודשית. אבל הם יודעים גם שבחירת קרן פנסיה היא מעבר לדמי הניהול.

לכן, אתגרנו את נותני החסות מהלמן אלדובי ואני שמח שהם נענו בחיוב להרחיב את היריעה ולבחון האם דמי הניהול הם חזות הכל, או שלא. 

במהלך יום הדיונים נגענו מלבד נושא דמי הניהול גם בחשיבות ההבנה של הגוף המנהל בעולם ההשקעות, הבנה שתוביל לתשואה טובה על כספי החוסכים ומשם להגדלת החיסכון שלהם. 

נושא נוסף שנוגע ישירות לשורת ההוצאות שלכם, המעסיקים, הוא תפעול ההסדר הפנסיוני. בימים הקרובים תורחב האחריות שמטילה חובת הדיווח בממשק האחיד גם למעסיקים קטנים יותר. סייענו למעסיקים להבין טוב יותר את החובות המוטלים עליהם, ומה הם הפתרונות שמציע להם השוק על מנת לעמוד בהם. 

עוד נגענו בצלע השלישית מבין היסודות על פיהם מומלץ לבחור קרן פנסיה – השירות. כמו דמי הניהול והתפעול שילוו את המעסיקים ואת עובדיהם עד לפרישתם, גם בתחום השירות על הגוף המנהל לשמור על רמה גבוהה לאורך השנים, להיות זמינים ושקופים כל העת, ולכן בחנו מהם השיפורים שנעשו בנושא זה לאחרונה. כמו כן, שמענו ישירות מפי המחוקק כיצד רואים בכנסת את עולם החיסכון הפנסיוני וענינו על שאלות המעסיקים.

לפני סיום רציתי לשתף את הנוכחים בנתונים שפרסמה השבוע הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אנחנו בעדיף מלווים את נושא העלאת גיל הפרישה וכותבים רבות על ההשפעה שלו על החיסכון הפנסיוני. ישנה הסכמה כמעט מקיר לקיר כי נוכח התארכות תוחלת החיים אין מנוס מלהעלות את גיל הפרישה, בעיקר לנשים. אך למרות זאת, הנושא מתעכב, אם משיקולים פוליטיים או משיקולים ענייניים יותר, כמו מציאת פתרון לעובדות ולעובדים המועסקים במקצועות שוחקים. 

אולם בפועל, על פי נתוני הלמ"ס, גיל הפרישה האמיתי כבר עלה. אם בשנת 2005 רק עשרה אחוזים מבני ובנות 65 פלוס עוד המשיכו לעבוד, ב-2017 שיעור העובדים בגיל 65 ומעלה זינק כבר ל־21 אחוזים. יש לכך סיבות שונות, אבל דבר אחד ברור. יותר ויותר פנסיונרים מבינים שמבחינה כלכלית אין להם ברירה. עליהם להמשיך לעבוד גם אחרי גיל הפרישה, אם הם רוצים לשמור על רמת חיים קרובה ככל האפשר לזו שהייתה להם במהלך שנות העבודה.

לכן, כל שקל שהעובדים חוסכים עכשיו, ישמש אותם מאוחר יותר. בין אם הוא מגיע מהורדת דמי הניהול, או מהגדלת התשואה. לכן, לצד חשיבות הבחירה שהמעסיקים יעשו בקרוב באשר לקרן ברירת המחדל עבור עובדיהם, חשוב שהם יהיו ערים גם לצורך של אותם, "פנסיונרים על הנייר", להמשיך לעבוד גם אחרי גיל 62 או 67. 

הדברים נאמרו בפתח כנס המעסיקים: "המהפכה הפנסיונית - היערכות המעסיק ל-2019"
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית