שם משתמש
סיסמא
נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד / צילום: באדיבות לשכת סוכני הביטוח
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
איילון חברה לביטוח בע"מ
לשכת סוכני הביטוח בישראל
הראל ביטוח ופיננסים
 
איילון ראשונה בסקר שביעות רצון הסוכנים הפנסיונים
קיבלה את הציון 8, לפני הראל 6.6 | כלל ביטוח קפצה למקום ה-3 עם ציון 6.5 | מנורה אחרונה עם 5.7 | רוזנפלד: החברות חייבות לשפר את השירות לסוכן הביטוח. שירות לקוי שמקבל סוכן, הוא שירות לקוי שמקבל המבוטח
חברת הביטוח איילון דורגה במקום הראשון בסקר שביעות רצון הסוכנים הפנסיונים מחברות הביטוח, שקיימה לשכת סוכני הביטוח. איילון, שקיבלה את הציון 8, הקדימה את הראל שהגיעה למקום השני עם ציון 6.6. כלל ביטוח במקום השלישי (6.5), הפניקס רביעית (6.4), מגדל חמישית (5.9) ומנורה מבטחים אחרונה (5.7). הציונים בשביעות רצון כללית מאיכות השירות של חברת הביטוח ניתנו על פי דירוג של 1 עד 10.
 
סקר שביעות רצון הסוכנים הפנסיונים: המשך מגמת הירידה בשירות החברות
25/4/2018
הראל, המדורגת ראשונה עם ציון ממוצע 6.3 (6.5 ב-2017) מובילה ב-6 מ-8 מדדים| נשיא הלשכה ליאור רוזנפלד: ללשכה בראשותי מחויבות להבטיח כי חברות הביטוח יפעלו עם הסוכנים ולא נגדם ונמשיך לפעול לשם כך
תוצאות הסקר פורסמו היום (ד') בכנס ביטוח חיים ופנסיוני של לשכת סוכני הביטוח המתקיים באילת. ממצאי הסקר, שנערך החודש על ידי מכון שריד, התקבלו מתשובותיהם של 832 סוכנים. בניתוח הסטטיסטי נמדדו חברות אשר להן לפחות 40 משיבים ועל כן אלטשולר שחם, פסגות, הכשרה, מיטב דש, ילין לפידות והלמן-אלדובי נותרו מחוץ לדירוג..

סקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח מהחברות, בדק 11 מדדי שירות: איכות הטיפול בהפקה וביצוע שינויים; שיוך ההפקדות לפוליסה המתאימה; משך זמן הטיפול בתביעות; הוגנות הטיפול בתביעות; קלות השגה של עובדי החברה; שקיפות בחישוב עמלות הסוכנים; הכלים שהחברה מעמידה לרשות הסוכן לבדיקת העמלות; היכולת להתקבל לפגישה אצל מנהלים בחברה; תמיכת החברה ע"י העמדת כלי שיווק ומכירה עדכניים לשירות הסוכנים; אפשרויות עבודה דיגיטליות מול החברה; הערך המוסף של החברה עבור הסוכן

איילון, שלא נכללה בדירוג בשנה שעברה בגלל שלא נמדדו לה מספר מספיק של משיבים,  ביצעה קפיצה משמעותית מציון של 6.7. הראל שדורגה ראשונה ב-2018 עם ציון של 6.3, הציגה גם היא שיפור השנה.

כלל ביטוח, שדורגה בשנה שעברה במקום האחרון עם ציון 5.1, קפצה למקום שלישי. הפניקס שמדורגת רביעית גילתה שיפור לעומת השנה שעברה בה קיבלה את הציון 5.9. מגדל אשר מדורגת במקום החמישי במדד נמצאת במגמת שיפור מתמשכת משנת 2016, אז קיבלה את הציון 5.4, בשנת 2017 את הציון 5.6, בשנת 2018 את הציון 5.7. בלשכת סוכני הביטוח מציינים כי מנורה נמצאת במגמת הידרדרות משנת 2016 בה קיבלה את הציון 6.8, לציונים 5.9 ו-5.8 בשנים 2017 ו-2018 בהתאמה.

איילון הובילה בכל 11 המדדים: איכות הטיפול בהפקה וביצוע שינויים (8.7), שיוך ההפקדות לפוליסה המתאימה (8.5), קלות השגת עובדי החברה (8.4), משך זמן הטיפול בתביעות (8.3), הוגנות הטיפול בתביעות (8.4), שקיפות חישוב העמלות (7.6), הכלים שהחברה מעמידה לחישוב עמלות (7.3), היכולת להתקבל לפגישה אצל מנהלים בחברה (8.8), תמיכת החברה על ידי העמדת כלי שיווק ומכירה עדכניים לשירות הסוכן (7.7), אפשרויות עבודה דיגיטליות מול החברה (7.2), והערך המוסף של החברה מול הסוכן (8.1).

מנורה דורגה אחרונה ב-7 מדדים: שיוך ההפקדות לפוליסה המתאימה (5.6), משך זמן הטיפול בתביעות (6.0), הוגנות הטיפול בתביעות (6.2), הכלים שמעמידה החברה לרשותך לחישוב העמלות (4.6), תמיכת החברה על ידי העמדת כלי שיווק ומכירה עדכניים לשירות הסוכן (5.5), אפשרויות עבודה דיגיטליות מול החברה (5.2) והערך המוסף של החברה עבור הסוכן (6.2).

מגדל דורגה אחרונה ב-4 מדדים: איכות הטיפול של החברה בהפקה וביצוע שינויים (6.1), קלות השגת עובדי החברה (5.9), שקיפות חישוב העמלות (5.1), היכולת להתקבל לפגישה אצל מנהלים בחברה (6.7)

נקודות לשיפור ושימור בכל חברת ביטוח

הסקר בחן נקודות שיפור ושימור בכל חברת ביטוח. בחברת מגדל יש לשמר את המדדים הוגנות בתשלום תביעות ואמינות. המדדים שיש לשפר הינם נגישות למנהלים ושירות. בחברת כלל המדדים שיש לשמר הינם אמינות והוגנות בתשלום תביעות. המדדים שיש לשפר הינם הוגנות בתשלום עמלות ושירות.

בחברת הראל המדדים שיש לשמר הינם הוגנות בתשלום תביעות ונגישות למנהלים. המדדים שיש לשפר הינם הוגנות בתשלום עמלות ושירות. בחברת הפניקס המדדים שיש לשמר הינם הוגנות בתשלום תביעות ונגישות למנהלים. המדדים שיש לשפר הינם זמן הטיפול בסילוק תביעות ושירות.

בחברת מנורה המדדים שיש לשמר הינם אמינות ונגישות למנהלים. המדדים שיש לשפר הינם שירות וזמן הטיפול בסילוק תביעות. בחברת איילון המדדים שיש לשמר הינם שירות והוגנות בתשלום תביעות. המדד שיש לשפר הינו זמן הטיפול בסילוק תביעות.

הערך המוסף של הסוכן ללקוחות

הסקר בחן את מהו הערך המוסף של הסוכן ללקוחותיו. 86% מהסוכנים השיבו מקצועיות, 35% שירות, 35% נאמנות, 24% ליווי לאורך שנים, 15% עזרה וקידום הטיפול בתביעות.

מדד הצמיחה של המותגים – NPS: קפיצה דרמטית לכלל

ממדד הצמיחה של המותגים עולה כי חברת איילון נמצאת במקום הראשון עם הציון 43%. משמעות הציון הינה שאחוז הממליצים על החברה גבוה ב-43% מאחוז המשמיצים. במקום השני דורגה הראל עם הציון 14%, ירידה לעומת הציון 17% אשתקד.

במקום השלישי דורגה כלל עם הציון 6%, עלייה דרמטית לעומת אשתקד בה דורגה במקום האחרון עם הציון 41%-. הפניקס דורגה במקום הרביעי עם הציון 1%, שיפור לעומת אשתקד (3%-). מגדל דורגה במקום החמישי עם הציון 12%-, ירידה לעומת 2018 (9%-). מנורה דורגה במקום האחרון עם הציון 21%-, לעומת 7%- אשתקד.

דירוג מחוזות/מרחבי הפעילות בכל חברה

הסקר כלל גם התייחסות להיבטי השירות גם ברמת מחוזות/מרחבי הפעילות בכל חברה. בכך מציג הסקר תמונת מצב פרטנית יותר, בפריסה ארצית, בנוגע לרמת השירות הניתן לסוכנים באזור פעילותם. להלן דירוג המחוזות המצטיינים בכל חברה, בנוגע לשירות לסוכנים וללקוחותיהם בביטוח פנסיוני וחיים:

כלל – מחוז ירושלים ודרום (8.7) זכה בציון הגבוה ביותר בקרב המחוזות בחברות הביטוח; איילון – מחוז חיפה (8.6); הפניקס – אשכול צפון (8.2); מנורה – מחוז צפון (7.2); הראל – מחוז הצפון ומרכז המשמר (6.6), מגדל – מחוז ירושלים והדרום (6.6)

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח, אמר לאחר פרסום תוצאות הסקר: "חברות הביטוח חייבות לשפר את השירות לסוכן הביטוח. שירות לקוי שמקבל סוכן הביטוח, הוא שירות לקוי שמקבל המבוטח. ללשכה בראשותי מחויבות להבטיח כי חברות הביטוח יפעלו עם הסוכנים ולא נגדם ונמשיך לפעול לשם כך. אנו עושים שימוש בתוצאות הסקר על מנת לייעל את העבודה מול חברות הביטוח ולשפר את רמת השירות שניתן לסוכנים. בסופו של דבר, אין תחליף לשירות האישי של סוכן הביטוח ולמאמצים הרבים שהוא משקיע להבטחת עתיד לקוחותיו".

אריק יוגב: כולנו נחושים להגביר את הקשב שלנו ללקוחות ולסוכנים

מנכ"ל איילון, אריק יוגב, הודה לסוכני הביטוח על האמון והקביעה כי איילון היא במקום הראשון מכל חברות הביטוח בסקר שביעות הרצון שקיימה לשכת סוכני הביטוח, בכלל זה בנושאים חשובים כהוגנות הטיפול בתביעות, זמינות עובדי החברה, שקיפות חישוב העמלות ותמיכת החברה בכלים דיגיטאליים לשיווק והעצמת העסק. יוגב הביע סיפוק על כך שהשינוי האסטרטגי שהונהג בחברה בשלוש השנים האחרונות נותן אותותיו בכל תחומי הפעילות. 

"אנחנו מודים לסוכנים המסורים של איילון על הבחירה בנו במקום הראשון ומוקירים מאוד את המחויבות, המקצועיות והשותפות של ציבור סוכני הביטוח בשידרוג העשייה שלנו", אמר יוגב וציין כי זכיית איילון במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של הלשכה, מצטרפת להכתרת איילון, רק לאחרונה, כחברת ביטוח הבריאות של השנה (מטעם עדיף ועיתונאי הביטוח והפיננסים) והודה לעובדים המקצועיים והמסורים של החברה על הפעילות המאומצת לשדרוג השירות והמוצרים שמעניקה איילון. "כולנו נחושים להגביר את הקשב שלנו ללקוחות ולסוכנים, מחויבים להמשיך להוביל עוד ועוד תחומי עשייה בענף - תוך שיתוף פעולה פורה ומלא עם סוכני הביטוח", אמר יוגב.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית