שם משתמש
סיסמא
יעל פרץ
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
"לא כל האנשים הם אותו דבר, ולא לכולם מתאימה אותה השקעה"
יעל פרץ, מנהלת שיווק וקשרי משקיעים בוולת'סטון החזקות, על עולם ההשקעות האלטרנטיביות | היא מסבירה על המדד שבנתה החברה, המאפשר לסוכני הביטוח להתאים את ההשקעה ללקוחות
עולם ההשקעות האלטרנטיביות הופך ליותר ויותר פופולרי. השקעות בתחומים שהיו סגורים בפני לקוחות שאין בידם ממון רב, החלו להיפתח גם בפניהם. אחת החברות שפועלת בעולם זה היא וולת'סטון החזקות.
 
"תמיד היו השקעות אלטרנטיביות בישראל. בעבר הן היו יותר רלוונטיות רק למשתמשי קצה עם מינימום השקעה שהיה מאוד גבוה. היה צריך לעמוד בסטנדרטים מאוד גבוהים של לקוח כשיר עם הון מאוד גבוה", מסבירה יעל פרץ, מנהלת שיווק וקשרי משקיעים בוולת'סטון החזקות בריאיון למגזין עדיף שיופץ לקראת כנס מתכננים עתיד שיתקיים בשני מוקדים – האחד ב-28 במאי באווניו, קריית שדה התעופה, והשני בפורמט של סדנאות מקצועיות ב-29-30 במאי בעכו.

"הן היו למעשה השקעות לא נגישות לציבור הרחב", היא מסבירה את שהיה לעומת המצב כיום: "עם הזמן צצו עוד ועוד גופים שהקלו את חסמי הכניסה האלה ויצרו מוצרים שמתאימים לא רק ללקוחות כשירים אלא גם ללקוחות שיש להם פחות הון והתאפשר להם להיכנס להשקעות לטווח יותר הגיוני ולסכומי השקעות שהם יותר רלוונטיים".

בעצם זה מה שהפך את עולם ההשקעות האלטרנטיביות ליותר פופולרי.

"זה שילוב, גם עצם העובדה שהמוצרים יותר נגישים וגם המצב הכללי בשוק. הריבית הלכה וירדה לאורך השנים, כך שאין שום סיבה להשקיע בפיקדונות או באג"חים קצרים, מחירי הדירות עלו בצורה אסטרונומית, כך שגם תשואה על השקעה ריאלית כגון רכישת נכס והשכרתו כבר פחות אטרקטיבית והמשקיעים רוצים שהכסף שלהם ימשיך לעבוד למרות כל השינויים האלו וכך נחשפים להשקעות האלטרנטיביות". 

"לא כל האנשים הם אותו דבר, ולא לכולם מתאימה אותה השקעה", מציינת פרץ. וולת'סטון בנתה מדד שמסייע לאיש מקצוע למצוא את ההשקעה האידיאלית או תמהיל ההשקעות האידיאלי עבור לקוחותיו. פרץ, שתנחה סדנה בנושא בעכו, מסבירה: "המדד לוקח שלושה פרמטרים: את זמן ההשקעה, את רמת הסיכון של ההשקעה ואת התשואה הצפויה בה. בעצם כל סוכן ביטוח או מתכנן פיננסי שמכיר את הלקוח שלו, ידע להתאים לו את המוצר הכי נכון. שכן הוא מכיר את מידת ההתאמה של הלקוח לכל אחד משלושת הפרמטרים ואז הוא יכול למקם אותם בשתי מטריצות שבהן אנו נעזרים ויכול לראות איזה מוצרים נמצאים באותו מיקום. אלו המוצרים שכנראה הכי נכונים ללקוחותיו".

ומה לגבי רמת הסיכון?

"בתוך שלושת הפרמטרים האלה יש את רמת הסיכון. היא כוללת בתוכה את העניין של תנודתיות ההשקעה, רמת הבטוחות והשעבודים, האם זה שוק שהלקוח מכיר או מעוניין להיחשף אליו. כל זה תחת אותו פרמטר.

"יש הרבה משקיעים שמחפשים השקעת נדל"ן כי הם רוצים את הבטוחה של הנדל"ן שזו הבטוחה הכי חזקה כיום במשק. אנשים שוכחים שהשקעה בבורסה זו השקעה שאין לה בטוחה רשומה בטאבו באופן מוסדר. הבורסה יכולה לרדת. לכן, אנשים מחפשים השקעה בנדל"ן כי הם יודעים שיש שם בטוחה מאוד חזקה.

"לעומת זאת, יש אנשים שמחפשים השקעות קצת שונות מבחינת רמת הסיכון, התנודתיות והבטוחות השונות. אנשים אלו יהיו במקום אחר מבחינת שתי המטריצות ואז מומלץ לחשוף אותם למוצרים אחרים שיש לנו: השקעות בטכנולוגיה, בתשתיות, בקרנות גידור. כל לקוח ומה שמתאים לו, גם אם זה שוק שהלקוח בכלל לא יודע שקיים כמו השקעה בתשתיות אנרגיה. תפקיד הסוכן/המתכנן להכיר לו מה שנכון עבורו". 

בשיחה עמה, מתברר כי נושא ההשקעות האלטרנטיביות תופס נתח פעילות שגדל בקרב סוכני הביטוח. פרץ מציינת כי מאז החלה החברה את פעילותה ב-2014, היא עומדת על גיוסים של כמעט מיליארד שקלים במצטבר – וזה אך ורק מסוכני ביטוח וממתכננים פיננסים.

לדבריה, אם בעבר סוכנים לא הבינו את חשיבות שיתוף הפעולה עם וולת'סטון, "היום כבר מבינים שזה משהו שהסוכנים חייבים. גם בגלל שהעמלות בעולם הביטוח יורדות, הרגולציה שהולכת ומתגברת, אבל בעיקר הם מבינים שלחשוף את הלקוחות למוצרים שלנו ייתן את הערך האמיתי בשירות ללקוחות".

* הראיון המלא יתפרסם במגזין עדיף שיופץ בכנסי 'מתכננים עתיד'.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית