שם משתמש
סיסמא
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
איי.אי.ג`י (AIG) ביטוח זהב בע`מ
ביטוח ישיר - אי.די.אי. חברה לביטוח בע`מ
פסגות בית השקעות
הראל ביטוח ופיננסים
אלטשולר שחם בית השקעות
 
לוח אירועים
החברות שהכי טוב לעבוד בהן: ביטוח ישיר עלתה למקום ה-6, קפיצה גדולה למנורה מבטחים
הדירוג של CofaceBdi ו-TheMarker לשנת 2019 מגלה עוד שהפניקס עלתה 2 מקומות ל-31 | גם השנה העובדים מעניקים חשיבות גבוהה יותר ליחסי עבודה טובים על פני תנאי שכרם
דירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל מעורר כמדי שנה עניין רב בתעשייה. אם בוחנים את הרשימה של 100 החברות לשנת 2019, שערכו חברת CofaceBdi בשיתוף עם מגזין TheMarker, ניתן לראות כי 18% מגיעות ממגזר הפיננסים. החברה שדורגה השנה במקום הגבוה ביותר בתחום זה היא ביטוח ישיר, שנמצאת במקום ה-6, ורשמה קפיצה של 4 מקומות ביחס לשנה שעברה.
 
החברות שהכי טוב לעבוד בהן 2019


מבחינת חברות הביטוח, שבע נכנסו השנה לדירוג. הפניקס שומרת על מיקומה השני לאחר שעלתה שני מקומות ומתברגת במקום ה-31. AIG עם עלייה של 11 מקומות למקום ה-56 עקפה את הראל (59) ואת מגדל (61) שרשמו ירידה לעומת אשתקד, בעוד מנורה מבטחים מבצעת את הקפיצה הגדולה בענף עם זינוק של 21 מקומות. כלל היא חברת הביטוח השביעית בדירוג ושומרת פחות או יותר על מיקומה. 

בענף הבנקאות, כל חמשת הבנקים הגדולים נכנסו לדירוג, אך המגמות באשר להם מעורבות. לאומי (7) והפועלים (9) שמרו על מקומם בעשירייה הראשונה. לאחריהם מדורג דיסקונט למרות ירידה של שמונה שלבים. הבא בתור הוא מזרחי טפחות שרשם קפיצה אדירה של 33 מקומות ועקף את הבנק הבינלאומי.

גם בקרב חברות האשראי נרשמה מגמה מעורבת. ישראכרט חיזקה את מעמדה בתחום כשעלתה מהמקום ה-18 למקום ה-14. המיתוג החדש של max מבית לאומי לא השפיע על הדירוג והחברה נותרה במרכז העשירייה השלישית. מימון ישיר קפצה 14 מקומות וגם PAYPAL רשמה עלייה מצוינת של 19 מקומות, בעוד ויזה כאל ירדה 14 מקומות. 

בבתי ההשקעות נכנסו השנה לרשימה שניים – פסגות שעלה שני מקומות ל-57 ואלטשולר שחם שלא היה בדירוג אשתקד והשנה התברג במקום ה-90.

מהפך בצמרת הדירוג הכללי

באשר לדירוג הכללי, השנה נרשם מהפך בצמרת – חברת אינטל דורגה במקום הראשון בדרוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל. אינטל זינקה מהמקום השלישי בדרוג אשתקד ובכך הדיחה את חברת גוגל שדורגה במקום הראשון בשנתיים האחרונות והשנה מדורגת כאמור במקום השני. חברת מיקרוסופט עלתה מהמקום הרביעי אשתקד אל המקום השלישי, חברת החשמל ירדה אל המקום הרביעי ובמקום החמישי מדורגת חברת שטראוס לאחר שעלתה מהמקום השישי אשתקד.

יחסי עבודה טובים חשובים מתנאי שכר

מסקר שביצעה CofaceBdi בקרב העובדים במסגרת הדירוג, הם נשאלו על הפרמטרים החשובים ביותר עבורם ממקום העבודה. מהסקר השנה עולה כי כמו בשנה שעברה העובדים מעניקים לתנאי שכרם את המקום השני בחשיבותו. הפרמטר החשוב ביותר עבור העובדים במקום העבודה הוא פרמטר ״יחסי העבודה״, שדורג גם השנה במקום הראשון עם ציון של 9.20 בסולם של 1-10. במקום השלישי בפרמטרים החשובים לעובדים במקום העבודה ניצב השנה פרמטר של ניהול הממונה הישיר ולאחריו "האתגר והעניין המקצועי". פרמטר "יציבות תעסוקתית" מוצב השנה במקום השישי, כאשר מדובר על ממוצע בכלל העובדים, אך במגזר השירותים הוא מוצב במקום הרביעי בחשיבותו. בנוסף, רואים שהפרמטר של "יציבות תעסוקתית" היה במקום גבוה יותר בחשיבותו בשנת 2017 ומאז במגמת ירידה. גם השנה הפרמטר שמקבל את החשיבות הנמוכה ביותר עבור העובדים במקום עבודתם הוא ״תדמית החברה״ וההכשרות המקצועיות של החברה.

כאשר בוחנים את נושא ״יחסי העבודה״ על פני המגזרים העסקיים השונים, בולטת מאד העובדה כי השנה כל עובדים בכל הענפים מעניקים לפרמטר זה חשיבות גבוהה יותר מכל הפרמטרים האחרים, ללא יוצאים מן הכלל. נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר הוא שעובדי ההיי-טק מעניקים חשיבות נמוכה יחסית ליציבות תעסוקתית במקום העבודה. לעומת זאת עובדי ההיי טק מעניקים חשיבות גבוהה יותר מכל הענפים לאתגר מקצועי.

כשליש מהעובדים עדיין מחפש הזדמנויות תעסוקה מחוץ לארגון

מהסקר שערכה CofaceBdi בקרב המועסקים במשק עולה כי בדומה לשנה שעברה גם השנה שליש מהגברים ו-30% מהנשים מעידים על כך שהם בודקים אפשרויות תעסוקה מחוץ לארגון מפעם לפעם. בקרב עובדי ההיי טק (גברים ונשים) העידו 34.9% כי הם בודקים אפשרויות תעסוקה מחוץ לארגון.

77% מהעובדים בגילאי עד 35, ו-60% מהעובדים בגיל 46 ומעלה יציעו את עצמם לתפקיד ניהולי המתפנה בארגונם. העובדים שענו כי לא יציעו עצמם לתפקיד ניהולי ציינו ברובם כי הם מעוניינים בקידום מקצועי ולא ניהולי.

עוד עולה מהסקר כי רוב של 90% מהגברים ו-92% מהנשים סבורים שטרם הגיעו לתקרת השכר האפשרית מבחינתם בארגון. עם זאת, רק 35% מהעובדים העידו כי ביקשו תוספת שכר במהלך השנה האחרונה.

מתודולוגיית הדירוג

דירוג החברות ש"הכי טוב לעבוד בהן" מבוצע זה השנה ה-15 וזוכה להתעניינות עצומה בקרב מנהלי החברות המובילות במשק. עוצמתו של הדירוג נעוצה, בין היתר, בכך שהוא גורם לשיפור המודעות העצמית של החברות ורגישותן בנושא זה. מתודולוגיית הדרוג של החברות שהכי טוב לעבוד בהן הינה רב שכבתית ומבוססת על תהליך בדיקה מתמשך על פני תקופה של כשנה:

בשלב ראשון נערך סקר מקדים בקרב מדגם מייצג (למעלה מ-2000 נסקרים) של אוכלוסיית המועסקים לצורך בחינה ושקלול הפרמטרים החשובים ביותר לעובד הישראלי בבחירת מקום העבודה. על פי תוצאות שלב זה, נקבעים המשקולות של המשתנים החשובים לעובד הישראלי בבחירת מקום העבודה. בשלב השני מבוצעים סקרים בקרב עשרות אלפי מועסקים הכוללים סקרים פנים ארגוניים וסקרים כלליים בקרב מועסקים שמבוצעים באמצעות מיילים , טלפונים וראיונות פנים אל פנים . כמו כן נאסף מידע משאלוני מעסיקים, סקר עמדות בקרב מנהלי משאבי אנוש וסקרים פנים ארגוניים- סקרי מועסקים - שבוצעו בחברות. תוצאות כל הנשאלים משוקללות לדירוג בהתאם למשקולות שנקבעו בסקר המקדים.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית