שם משתמש
סיסמא
דוד נחשון אסיף / צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
"אנחנו נמצאים בדולצ'ה ויטה של הכלכלה הישראלית, מה שמאפשר למכור מוצרי אשראי שונים"
דוד נחשון אסיף, מנכ"ל ובעלים של Certa תיאר בכנס מתכננים עתיד את המצב בשוק ההלוואות והסביר על פעילות החברה בראשה הוא עומד
דוד נחשון אסיף, מנכ"ל ובעלים של Certa שהינה פלטפורמת השקעות, עמד בכנס 'מתכננים עתיד' של עדיף על חיבור בטוח בין מלווים ללווים. "במהלך השנים גילינו שיש הדרה של חלק מהלווים. החלטנו להקים את יוניק ולימים את Certa שתפקידה להיות בחלל שבו בנקים לא מאשרים בקשות אשראי ללווים, כשמהצד השני יש משכנתה בדרגה ראשונה על נכסים בישראל עד 50%".
 
"אנחנו נמצאים בדולצ'ה ויטה של הכלכלה הישראלית, גביית מיסים באחוזים גבוהים ואבטלה בשיעורים נמוכים, מה שמאפשר למכור מוצרי אשראי שונים", תיאר נחשון אסיף את המצב הנוכחי והוסיף: "החשש המאוד גדול שאנחנו חיים בו, הוא מה יקרה ביום שבו נמצא את עצמנו בכלכלה פחות חזקה מהמצב הנוכחי שלה. לכן הקמנו את "Certa.

נחשון אסיף הסביר לגבי החברה: "נוכל לתת חוב בכיר וחוב ראשון שמגובה בדמות של משכנתה על נכסים בעיקר באזורי ביקוש בישראל. גם אם הלווה מכל סיבה שהיא בחדלות פירעון, כספי המשקיעים יישארו מבוטחים. מודל החיתום שלנו הוא, הלוואה אחת ניתנת בין שנה לשלוש שנים".

לגבי מלווים שרוצים למכור את הנכסים שלהם ולקנות נכס אחר ולהסדיר את כל תיק האשראי לתקופה ארוכה עם ריביות נמוכות – החברה מאוחדת את כל תיק ההלוואות שלהם, ובונים יחד תזרים מזומנים שמתאים להכנסות שלהם. לדבריו, את תיקי ההשקעות האלה מבצעת Certa בשיתוף עם IBI נאמנויות.

מוצר אחר של החברה עלו דיבר נחשון אסיף הוא הלוואות לתקופות ארוכות עם קרן וריבית. "המטרה לסלק חוב לא ממכירת הנכס, באותו אופן שביצענו את ההלוואות הקודמות. כספי המשקיעים נכנסים ל-IBI נאמנויות כנאמן מתפעל. אנו מבצעים את ההלוואות האלה וגובים את התשלומים החודשיים ומנכים מס במקור בגובה של 15% ומשלמים מדי חודש בחודשו את תשלומי הריביות למשקיעים".

נחשון אסיף הסביר כי העולם שבו נמצאות המשכנתאות מגלגל 15 מיליארד שקלים מדי חודש. "רואים גידול של עשרות אחוזים מדי שנה. השוק נמצא ברמת התפתחות מאוד גבוהה וכמות המכשירים הפיננסיים והאופציות שנפתחות בפני הלווים גדלה".

הוא סיפר על זוג הייטקיסטים שכירים שהבנק סירב לתת להם משכנתה כי 12 שנים קודם לכן היה סטארטאפ קטן שנכשל והגיע להליך של פשיטת רגל. למרות שהבקשה הגיע ממי שכעת הוא שכיר, בבנק לא הסכימו לממן את העסקה. "אני ביצעתי את העסקה. אמרתי שאם זה עובד כל כך יפה, נפנה לקהל הרחב כי יש יופי של בטחונות, לווים ונכסים מצוינים. החוב מוגן ופתאום גילינו שוק שהגודל שלו לא נתפס. לא בכל מקרה שבנקים מסרבים נרצה לקחת הלוואות, ממש לא. מרבית הסירובים מאוד הגיוניים: ההיסטוריה של הלווה לא תקינה, תיקים בהוצאה לפועל וכיוצא באלה. אנו לא עושים עסקת בטחונות. לאדם יש נכס, הוא יקבל עליו כסף. אנחנו רוצים לראות איך הוא יכול להחזיר את הכסף".

נחשון אסיף הוסיף: "במהלך שבע השנים שאני מבצע תיקי השקעות חוץ בנקאיים, אנחנו נמצאים עד היום באפס דיפולטים. לא נשחק שקל אחד מכספי משקיעים. כל ההלוואות נפרעו, חלקן על דרך המלך ובשני תיקים נאלצנו לממש את הבטוחה. הפעילות שלנו זה הביטחון שעומד מאחורי החובות האלה, אז גם כשנמצא עצמנו בכלכלה חלשה ובנתוני אבטלה גבוהים יותר, נוכל להבטיח את החזר הכסף למשקיעים בהחזרים חודשיים ואת המקור לפירעון, בשווי של לפחות פי שניים מסכום ההלוואה שביצענו".

הוא הסביר כי "הבטוחה של משכנתה - זכות למקרקעין שהיא למעשה בעלות במקרקעין והמשקיע הופך להיות שותף בפורטפוליו של נכסים בישראל ועד 50%. קשה לראות פוזיציה שבה יש מחיקת חוב".

"אנו מציעים הזדמנות להשקיע במשכנתאות ולתת הלוואות ללקוחות שבנקים אינם מוכנים לתת להם את ההלוואות ולהיות מגובים בביטחון מלא. בארץ רוב הלווים עם ערבויות אישיות, חלק עם בטחונות נוספים וערבים, בסוף היום, התשואה על המוצר היא בין 6%-7%. ייחודו של המוצר הוא לאו דווקא בתשואה מכובדת, המיצוב של השקעות מהסוג הזה יכולה לתת תחושת רוגע למלווה, שהכסף שלו תמיד נמצא במקום בטוח", סיכם נחשון אסיף.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית