שם משתמש
סיסמא
עו"ד שלומי הדר / צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
ייפוי כוח מתמשך – הדרך לשלוט בחיים גם במקרה של נבצרות
עו"ד שלומי הדר על הכלי המשפטי החדש המאפשר לאדם לקבוע את גורלו ועתידו כל עוד הוא צלול בדעתו
"ביטוח רצונות – ייפוי כוח מתמשך ככלי משמעותי לתכנון עתיד", היה נושא הרצאתו של עו"ד שלומי הדר, שותף במשרד ג'ון גבע, הדר ושות' – עורכי דין ומגשרים, בכנס מתכננים עתיד של עדיף.
 
הדר, מוסמך מטעם האופוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, הסביר כי ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי חדש ומעודכן לניהול סיכונים, המאפשר לאדם – לפני הרגע הבלתי הפיך – לשלוט על חייו במקרה של נבצרות. זאת מתוך אמונה כי אדם יכול וצריך לקבוע בעצמו את עתידו וגורלו.

עוד הסביר, כי ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שנערך בכתב ובטופס מוגדר על ידי משרד המשפטים והאופוטרופסות. בייפוי הכוח המתמשך חושבים על הסיטואציות שיכולות להשפיע על החיים שלנו. הממנה, אותו אדם שנתן ייפוי כוח, יכול לכלול הנחיות מקדימות, למשל שצריך לקבל חוות דעת רפואית כזו או אחרת, ובאותו רגע ייפוי הכוח נכנס לתוקף. במקום לפנות לפתרון של אפוטרופוס ובית המשפט יחליט אם למנות או לא ומה הסמכויות שיינתנו לאופוטרופוס - ייפוי כוח מתמשך מגדיר הכל מראש. בזמן עריכת ייפוי כוח הממנה מקבל הסבר ומידע מה ההשלכות. בסוף הממנה אמור לאשר ואמור להבין את המשמעות עם הסכמה חופשית. לכן ייפוי כוח נעשה כל עוד שאדם צלול בדעתו ויכול לקבל החלטות ולראות את העתיד. 

הדר הוסיף כי לייפוי כוח מתמשך צריך הסכמה של מיופה כוח ואפשר למנות יותר מאחד. מיופה הכוח אמור לעמוד בשורה של תנאים, כשירות כלכלית. קיימת מגבלה, שמיופה כוח לא יכול לטפל בעניינם של יותר משלושה אנשים שמינו אותו, גם לא עורך דין.

באשר לסמכויות של מיופה הכוח, הדר הסביר כי הוא מוסמך לקבל כל החלטה בקשר לעניינים שהסמיכו אותו בייפוי הכוח. כל דבר שיכול היה לעשות הממנה, יכול לעשות גם מיופה כוח בשמו. כך למשל, לתת מתנות לנכדים אחת לשבוע, למכור דירה, להחליף בעלי מקצוע בתוך העסק ולשלם משכורות, גם לפטר עובדים. 

הדר הסביר כי ייפוי כוח מתמשך רשאי לעשות עורך דין שעבר הסמכה על ידי משרד המשפטים.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית