שם משתמש
סיסמא
ענת קלדרון / צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
ענת קלדרון: אפשר להפוך את תחום תכנון פרישה לענף מוביל
הבעלים והמנכ"ל של קפיטל על התחום שמזמן לסוכנים הזדמנות לצמיחה אישית ועסקית | "אף אחד לא מבין שאנו בתקופת תור הזהב של סוכני הביטוח"
על תכנון הפרישה כהזדמנות לצמיחה אישית ועסקית, בכנס מתכננים עתיד של עדיף, שוחחה ענת קלדרון, בעלים ומנכ"לית קפיטל ניהול פרישה והסדרי תגמול בכירים. לדבריה, אפשר להפוך את תחום תכנון פרישה לענף מוביל. "כל אחד מאתנו יכול להיות מוביל דעה ודעת. נוכל להיות המתכננים של הלקוחות שלנו והלקוחות הפוטנציאליים. נוכל לגעת בכל תחום הקשור לפיננסים ומיסוי. אפילו במשפטי, כל מה שלא מצריך רישיון, דיני עבודה ומשפטי. הכל תלוי בנו", ציינה קלדרון והדגיש: "אף אחד לא מבין שאנו בתקופת תור הזהב של סוכני הביטוח".
 
"אנו פוגשים את האנשים בסוף הדרך, והם במשבר. נצטרך לפעול ברגישות מעבר לכל המקצועיות והידע, נהיה חייבים להיות רגישים", היא מסבירה את התפקיד מעבר לפן במקצועי. לדבריה, כשאדם מגיע לתכנון וייעוץ פרישה אצל גוף לאו דווקא אובייקטיבי ויתכן שמה שיציעו הוא לא הדבר הנכון למבוטח. "פרישה מכילה הבנה של המטריה ומעבר לזה את היצירתיות שלנו כאנשי מקצוע בביצוע סוג של אופטימיזציית משיכה של הכספים. לא הכל צריך להמיר לקצבה. קצבה חייבת במס".

"חייבים לראות את התמונה ולהבינה", מדגישה קלדרון, "פה מגיעה היצירתיות שלנו. מי שלא משתמש ועובד ביומיום, כנראה שלא יצליח להתמקצע. כל הקורסים מדהימים, אבל הפרקטיקה שונה לגמרי".

קלדרון הסבירה לנוכחים בכנס על הפוטנציאל שגלום במקצוע מתכנן פרישה. "הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה ב-2010 שההפרש בין מקבלי השכר בישראל לגמלה נמוך מ-3.5%. זה אומר שאוטוטו 50% מהאוכלוסייה זה גמלאים שלא מקבלים שכר, שחיים מתוך עתודות קיימות, פרישה מוקדמת או פרישת גיל. הם פונים לבנק כי הם לא יודעים שאנו בעלי הרישיון הפנסיוני יודעים לעשות תכנון פרישה. ביום שנחרוט על דגלנו, וזה הצעד הראשון, סוכן שרוצה לעבוד בתכנון פרישה וללמוד, על כרטיס הביקור שלו לא די שיהיה כתוב סוכן ביטוח. אם למבוטח שהוא מטפל בו הרבה שנים בתחום האלמנטרי אין מושג שהוא מתמקצע בפרישה או במיסוי או בתחום פיננסי, לא שהוא יפנה אליו. אם אשנה את כרטיס הביקור כ-SAY, כבשורה לסביבה העסקית שלי שאני גם מתמחה בפרישה – משם מתחילה העבודה".

קלדרון סיפרה כי במסגרת תפקידיה השונים, בין היתר מנהלת המרכז לניהול פרישה מבית פרופיט, וגם מנהלת תחום הגיל השלישי במנורה מבטחים, היא הכשירה וליוותה מאות סוכנים. "לקחת סוכנים צעירים עם אמביציה ורצון ללמוד. זה חומר ביד היוצר, לקחת ולמנף ולעשות מהם מתכנני פרישה מובילים".

קלדרון איחלה לסוכנים להיכנס לעולם של תכנון פרישה – "עולם מלא טעם", כהגדרתה. "אבי ז"ל, סוכן ביטוח גאה למעלה מ-40 שנה, אמר לי 'הכסף על הרצפה, תתכופפי תרימי, כמה שיותר תעבדי קשה, כך יהיה יותר כסף'. זה נכון. השאלה אם אני צריכה להתכופף. אם אני לא יכולה לעמוד גאה, להגיד אני מתמחה בפרישה, סוכנת ביטוח, מתמחה ב- XYZ ולעשות את זה. אני יודעת לעשות את זה. מקווה שגם אתם תהיו שם", אמרה בסיום הרצאתה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית