שם משתמש
סיסמא
ארן שדמי / צילום: סטודיו עדיף
 
לוח אירועים
"הפרישה יכולה להיות תקופה מדהימה, השאלה היא איך מכינים את הפורש לקראתה"
ארן שדמי, יועץ פרישה לארגונים ולעובדים, מסביר כי לפורש צרכים מגוונים שאינם מסתכמים בכסף | ליווי נכון של הפורש יסייע לו להתרומם מתהומות של חרדה, הלם, פחד, כעס, תסכול ובלבול
פרישה לפנסיה אינה רק עניין כספי. ארן שדמי, יועץ פרישה לארגונים ולעובדים, הציג בכנס מתכננים עתיד של עדיף, את ההיבטים הרגשיים של פרישה לפנסיה.
 
את הרצאתו החל שדמי בסיפור אישי: "ב-16 במרץ 2013 הגעתי לפסגת הקריירה המקצועית, הייתי סמנכ"ל משאבי אנוש בקבוצה גדולה של 13 חברות עם 3,300 עובדים. קראו לי לחדר, אמרו לי אתה עושה עבודה נהדרת אבל לא יכולים להמשיך להעסיק אותך. בעצם נפלתי לתהום עמוקה וחוויתי את חוויית הפרישה במקום בגיל 65-67, חוויתי אותה בגיל 60. כשהייתי בתהומות הנשייה במקומות הכי נמוכים, הגעתי לשתי תובנות עיקריות. האחת, אני לא הולך לחפש עבודה כשכיר. השנייה, אני הולך לעשות משהו שהגיל שלי יהווה בו יתרון. דרך זה הגעתי לעולם מופלא של ליווי ארגונים ועובדים בתהליכי פרישה לגמלאות". 

"מי מכיר פורש לפנסיה שהחוויה הזו הייתה בשבילו קלי קלות?", שאל שדמי וציין כי הפורשים נמצאים במערבולת. הם יודעים באיזו נקודת זמן הם נמצאים, אבל אין להם מושג לאן הם הולכים. "אני פוגש עשרות ומאות פורשים. הם מסתכלים עליי בעיני עגל ולא מבינים לאן הם הגיעו. הנה גשר הזהב. הגענו לגיל הזהב. מכרסמים בנו חרדות ופחדים כי לא אנחנו לא יודעים בדיוק לאן הולכים".

שדמי מתאר מה עובר על הפורשים. "מה חווה הפורש? בהתחלה חווה חוויה של הכחשה. אני? הוא בכלל לא חושב שמדובר עליו. הוא חושב שמדובר על מישהו אחר. ביום שהוא לא נוסע לעבודה והטלפון מפסיק לצלצל, הוא מבין שהוא בברוך גדול. ואז הוא נופל לתהומות הנשייה של חרדה, הלם, פחד, כעס, תסכול ובלבול". 

לדבריו, כל אדם חווה פרישה בצורה שונה ואי אפשר לשים את כולם על סקאלה אחת, אבל אפשר להבין שהם חווים חוויה מאתגרת ומורכבת. "אנשים עוברים מערבולת רגשית", ציין והקריא משפטים שפורשים אמרו לו: "הכושי עשה את שלו, עכשיו יכול ללכת. לא הזמינו אותי לוועדה שהשתתפתי בה באופן קבוע. אפילו לא מינו לי מחליף", "ניתקו לי את תיבת המייל לפני שעזבתי", "מעמד הפרידה לא היה מכובד", "אין לי כוונה לבוא למסיבת הפרידה שהכינו לי", "יש לי רגשות מעורבים. מה אעשה בזמן הפנוי?". והיה אחד שסיפר כי לא מונה לו מחליף אחרי שהוא פרש, ותהה: "אני עד כדי כך לא חיוני?".

שדמי ציין כי ניתן לחוות חוויה שמדלגת מעל המקומות הנמוכים. "זה המסר הכי חשוב שלי אליכם", פנה לנוכחים בכנס, "אתם אנשי המקצוע, אתם פוגשים פורשים. דעו לכם, בליווי קצר שלא כולל שיחות עם פסיכולוג של שנה-שנתיים, אפשר לעשות הכנה לפרישה, אימון לפרישה ולדאוג שלא יבקרו במקומות הנמוכים, שימריאו יותר מהר לעבר המשך חייהם. מחכות להם 20-30 שנים נפלאות שהם יכולים לעשות בהן דברים מדהימים. ככל שהם יבקרו יותר במקומות הנמוכים, כך ייקח להם יותר זמן לצאת משם. לי לקח שנתיים". 

שדמי הדגיש: "הפרישה אינה תלוית גיל. הפרישה תלוית סיטואציה. באחת ממחלקות' משאבי אנוש גילו שאדם נתקף בחרדה שנה לפני שיצא לפנסיה. הוא הגיע אליי לליווי והצלחנו לסדר את העניינים. הרבה פעמים יש סיטואציה בעבודה שמתחילה רגרסיה של הפרישה. זה תהליך שמחייב את הפורש לקחת החלטות לא בתחום הפיננסי".

לדבריו, יש שתי תקופות של בגרות הקשורות לפרישה. סיומה של הבגרות הראשונה היא סיום תקופת העבודה המסורתית, ואז נכנסים לתקופה חדשה שנקראת הבגרות השנייה שנמשכת עד כניסתו של האדם לתקופת הזקנה. "זו יכולה להיות תקופה נהדרת", ציין שדמי, אשר סיכם: "לפורש צרכים מגוונים שלא מסתכמים בכסף. הוא צריך לראות איך הוא ממלא את זמנו הפנוי ואיך הוא עוסק בתחביבים, מעצים את החוג החברתי שלו ויוצא ללימודים. הפרישה יכולה להיות תקופה מדהימה, השאלה היא איך מכינים את הפורש לקראת הפרישה".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית