שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
מציעים לכם להיות הבנק
שלומי תורג'מן, מייסד ומנכ"ל משותף BTB ישראל, הציג בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו את עולם הלוואות ה-P2P וגיוון תיק ההשקעות | "אין סיבה ש-97% מהאשראי לעסקים במשק יהיה מרוכז בשישה בנקים"
"הציבור רגיל להיתפס לדברים מיושנים ולא נוהר לפנות לאפיקים חדשים. כיום הטכנולוגיה שינתה את כל מה שהכרנו והפכה את הדברים לנגישים". דברים אלה נאמרו על ידי שלומי תורג'מן, מייסד ומנכ"ל משותף BTB ישראל, שהציג היום (ה') בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו את עולם הלוואות ה-P2P וגיוון תיק ההשקעות.

תורג'מן סיפר כי BTB היא פלטפורמה פיננסית המפגישה בין לווים למלווים. "אנחנו מציעים ללקוחות להיות הבנק. כשאני אציע למישהו להיות הבנק, הוא יתהה – אני לא אנהל את ההלוואות, אגבה את ההלוואות – נכון, אנחנו הגוף שנעשה זאת עבורו. באופן הזה, ציבור המלווים יכול להיות הבנק. וזה מאפשר להם להרוויח את כל הריבית על ההלוואה במנותק משוק ההון".
תורג'מן סקר את התפתחות עולם ההלוואות החברתיות, שהחלה באנגליה בשנת 2005. לדבריו, הפלטפורמות הגדולות בעולם הם לאנשים פרטיים. לימים, בארה"ב הקימו פלטפורמה דומה להלוואות קטנות הניתנות לאנשים פרטיים – בה יש יותר מהגרים שחסר להם כסף. שוק ההלוואות החברתיות בארה"ב הוא מעל 50 מיליארד דולר והבנקים הגדולים רואים את הפלטפורמות הללו, ומסתכלים עליהן בחשש.

תורג'מן סיפר על החברה - BTB הפועלת כפלטפורמת הלוואות לעסקים שהחלה לפעול בשנת 2014. "כשהבנו שזה גדל וצומח ביקשנו לכתוב תיקון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים וקיבלנו חקיקה ורגולציה, וכיום אנו פועלים עם רישיון תחת פיקוח".

"אנחנו מתחרים בבנקים", הסביר תורג'מן שהדגיש: "אין סיבה ש-97% מהאשראי לעסקים במשק יהיה מרוכז בשישה בנקים".
"למה זה כדאי"? שאל תורג'מן והזכיר, בין היתר, את יתרונות התשואה למשקיעים של כ-7% בשנה. "גם תהליך ההלוואה פשוט ומהיר, וכלווה אנחנו רוצים ללמוד עליו הכל – הסיבה שהוא רוצה את ההלוואה וכושר החזר ההלוואה. 20% מהתיק מגובה בשעבודים. טווח הריביות אצלנו הוא 5%-8%. אלו הן ריביות אטרקטיביות המאפשרות צמיחה לעסק. הביקוש להלוואות שלנו הוא מאוד גדול, ורק 18% מהפונים קיבל בסופו של דבר הלוואה", אמר.

תורג'מן הוסיף כי הבנקים יצרו מחנק אשראי ולא מאפשר לעסקים קטנים לגדול. "הבנק לא יודע לתת הלוואה ללא שעבוד. כשבעלי העסקים מוצאים אותנו הם מרוצים וצומחים איתנו", אמר. 

הוא הסביר שכל משקיע ב-BTB יכול למשוך את כספו בכל רגע. המשקיע אחריו רוכש את התיק שלו והוא מקבל את הערך הריאלי של אותו תיק. לדבריו, המיסוי יהיה כמו על פק"מ בשוק ההון - 15%.

"הלווים הם למעשה עסקים שצומחים. לא ניתן הלוואה למי שהעסק שלו לא צומח", הדגיש תורג'מן והסביר: "הריביות שלנו תמיד ייקבעו על פי איכות העסק, ותק, מחזור, מספר מועסקים, הון, אם החברה חייבת לבעל העסק או להיפך".

עוד ציין כי ההלוואות ניתנות לעסקים בני שנתיים ומעלה.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית