שם משתמש
סיסמא
יעל פרץ
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
יעל פרץ: מדד וולת'סטון מוצא מה הכי נכון לכל לקוח
מנהלת שיווק וקשרי משקיעים בוולת'סטון החזקות הציגה את האופן שבו מתאימה החברה את ההשקעה ללקוח | פרץ פירטה על השקעות החברה בנדל"ן ובתשתיות וההגנות שיש ללקוח
"בונים לכל לקוח את תיק ההשקעות האידאלי", היה שמה של הסדנה אותה העבירה בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו יעל פרץ, מנהלת שיווק וקשרי משקיעים בוולת'סטון החזקות. היא ציינה כי וולת'סטון היא בית להשקעות אלטרנטיביות.
 
בפתח דבריה, הסבירה פרץ כי עולם ההשקעות האלטרנטיביות מאוד רחב, ואין סיכוי שכל אחד מכיר את כל המוצרים. "המנעד הוא רחב, צריך להבין למה אתם רוצים לחשוף את הלקוחות שלכם, לקוח שיש לו הון פנוי, מה אתם מציגים לו ואיך אתם מייצרים לו ערך".

פרץ שיתפה את הנוכחים בפעילות של וולת'סטון. "אנחנו חברה להשקעות אלטרנטיביות, אנחנו לא בית השקעות, אלא בית שמאגד בתוכו מגוון של השקעות, אנחנו קיימים מ-2014, גייסנו ממשקיעים פרטיים כ-950 מיליון שקלים, לקוחות פרטיים שיש להם הון ושהם רוצים ממנו תשואה. לחברה יש מטרה אחת, להנגיש מוצרים מעניינים, לבוא ולפתוח עולם של השקעות מעניינים ללקוחות פרטיים. אנחנו מתמקדים במספר תחומים. יש לנו בכל חברה מגוון מוצרים ולכל משקיע כנראה שמתאימה השקעה אחרת".

היא ציינה כי וולת'סטון פיתחה מדד משלה, שלוקח מספר מרכיבים כדי שניתן יהיה למצוא מה הכי נכון לכל לקוח. "אתם לא רוצים להיפגש עם אדם שיש לו כסף ולפרוס מולו מגוון רחב של חברות, שרק יבלבל אותו. אתם רוצים להבין את האדם ואז לתת לו מספר אופציות שמתאימות לו, כדי שהוא יוכל לבחור".

היא הסבירה כי "המדד שבנינו לוקח שלושה דברים בסיסיים ולפיו אנחנו יכולים לראות בטווח די קצר מה הכי נכון להתאים לאדם שיושב מולכם. מה התשואה הצפויה שאליה הוא מצפה. כמובן שכולם רוצים הכי גבוה, אבל זה ביחס לסיכון, לא תמיד המטרה היא לעשות הכי הרבה תשואה, אלא ביחס לנזילות ולתקופה ולסיכון. יש לקוחות שלא צריכים את הכסף נזיל והוא משמש רק כדי לייצר ערך ולעשות עוד כסף. ואז אפשר לראות השקעה לשנתיים או ארבע או עשר". 

"הכי קריטי זה תנודתיות ההשקעה", ציינה בפני הנוכחים בסדנה, "אתם חייבים להבין את המוצר ברמה שתוכלו לשווק ולהסביר אותו ללקוחות שלכם. צריך להבין מי החברה, מה מאחוריה, מה רמות הסיכון".

"יש לנו מרחב די גדול של השקעות"

פרץ הציגה דוגמאות של מוצרים מהעולם של וולת'סטון. "יש לנו מגוון רחב של מוצרים, נגיעה בעולם של נדל"ן, תשתיות, טכנולוגיה ושל קרנות גידור שיצאו לשוק בקרוב. כמו שרואים, כל צבע זה תחום ומוצר אחר שיש לנו בסל. שמתי פה רק מוצרים של וולת'סטון, אבל אפשר לשים על הגרפים האלה כל מוצר, הלוואה חברתית, או כל דבר, אפשר להשוות ולראות מה רמת הסיכון, מה התשואה הצפויה שהוא יכול לקבל וגם מה התקופה".

"יש לנו מרחב די גדול של השקעות", הסבירה פרץ והתמקדה שני דברים מסוימים שבהם פועלת החברה: השקעה בנדל"ן ובתשתיות. "בעולם הנדל"ן אנחנו נותנים הלוואות ליזמים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. בחרנו להתמקד בעולם של התחדשות עירונית, זה שוק שהולך ומתפתח, כל בניין שנבנה לפני 1980 הוא פוטנציאל, עכשיו צריך לבחור את היזמים הכי טובים. יש לנו הלוואות לפרויקטים כמו מחיר למשתכן, השקעות שהמדינה מעודדת. גם בתשתיות - רק דברים שהם בעידוד המדינה. אנחנו נותנים הלוואות ליזמים לבניית פרויקטים של תמ"א 38, כאשר ההגנה העיקרית היא שהפרויקטים הם לאחר אישור של הוועדה המקומית. כל הדברים שנשמעים ואנחנו נחשפים אליהם שמעכבים את התמ"א, כמו הסכמת דיירים ואישור הוועדה - אז לא נהיה שם, אלא רק לאחר אישור הוועדה המקומית".

בעניין ביזור השקעות ציינה: "כל משקיע שמגיע אלינו נכנס לשותפות מוגבלת, באותה שותפות יש 3-6 פרויקטים, מקומות שונים, יזמים שונים. מבחינתנו כל הפרויקטים זהים, יש לנו ועדת השקעות פעם בשבוע, אנחנו עובדים עם שמאים וחברות עורכי דין שעורכות בדיקות נאותות, כולם בשלב שלאחר אישור הוועדה המקומית. הכל די זהה. אותה רווחיות בערך. ולכן, כל הפרויקטים מבחינת המשקיע הם אותו דבר. המשקיע יודע שהוא משקיע בחוב. לכן גם פחות רלוונטי מי מרוויח יותר. בסוף כולם עברו בדיקות שיש להם את היכולת להחזיר את החוב".

באשר לעניין הרווח של משקיע בפרויקט, ציינה פרץ: "אנחנו לא לקוחים אחוזים ברווח, אלא במקרים חריגים, אנחנו נותנים ליזם חוב, הלוואה כנגד בטוחה, הלוואה כנגד חוב. לעשות פרויקט ולהיות שותפים ברווח זה סיכון שאני מקבילה אותו לשוק ההון. הרווח הוא מתוך הריבית שהיזם משלם. הריבית היא דו ספרתית בעולם הזה ומתוך זה אחרי שמורידים דמי ניהול המשקיע מקבל קדימות ברווחים. יש לנו מספר מוצרים, התשואות נעות בין 7%-9%, תלוי במוצר". 

לשאלה האם יש אפשרות לצאת באמצע התקופה, ענתה פרץ: "לקוח שנכנס להשקעה מהסוג הזה צריך לדעת שהיא לא נזילה. לקוח שמתכנן על הכסף בשנתיים הקרובות, יש מספיק גופים שיודעים לתת השקעה נזילה. אעשה החרגה, במקרים חריגים בהם הלקוח צריך את הכסף, לא בשביל לעזור לבת להתחתן, אלא מקרים שהיו לנו בשל בעיות רפואיות וצורך אמיתי של כסף, אנחנו פונים לחברת הנאמנות ומבקשים להחליף אותו בשותף אחר".

הגנה באמצעות לוידס

פרץ הוסיפה שבחמש שנות קיומה של החברה, הסתיימו ונפרעו 267 פרויקטים בתחום הנדל"ן. "משקיעים קיבלו תשואה נאה, רובם גם השקיעו מחדש. אבל בשנתיים האחרונות יצאנו עם מוצר חדש - אותו דבר, עם רמת הגנה נוספת. תמיד המשקיע שואל איך אני יודע שהכסף שלי מוגן. אנחנו יודעים שגם בלי ההגנה הזאת הכסף מוגן, אנחנו עומדים על 100% הצלחה, היו עיכובים מבחינת זמנים, אבל אין לנו אף משקיע שכספו נפגע או לא קיבל את התשואה שנרשמה בהסכם, ובכל זאת באו משקיעים ואמרו שהם מעדיפים שהכסף ישב בפק"ם ולא יפחדו מפשיטות רגל ובתי משפט".

"אלה דברים שמפחידים אנשים", הסבירה פרץ וסיפרה בעניין זה: "יש לנו שיתוף פעולה עם לוידס במוצר אחר שלנו. דרכם ביקשנו מהם לייצר לנו עוד הגנה, כדי שנאמר למשקיעים שזה המוצר הכי מוגן שיהיה להם בהשקעה בנדל"ן בישראל. שנוכל לבוא ולהגיד להם שבוודאות הם יכולים לישון בשקט, אנחנו שומרים על הכסף, חברנו לשתי חברות ביטוח בינלאומיות, אין את הביטוח הזה בארץ, הן מתמחות בריסק יזמי. חברה שמבטחת את ההלוואה שנתנו ליזם. זו פוליסה על ערובת הביצוע, פוליסה שאומרת שכל אירוע שיגרום שרווחיות הפרויקט תרד ברמה שמסכנת את ההחזר במועד, ניתן להפעיל אותה וחברת הביטוח פודה אותו החוצה ומתמודדת מול היזם בבעיה של הפתרון, היא נקראת ION. יש גם את קפיטל אקטיב. את שתיהן בדקנו, מבחינת האיתנות הפיננסית, הלכנו למידרוג ולמעלות, עם הדוחות הכספיים שלהן. ואנחנו שנתיים רצים עם המוצר הזה ללקוחות שרוצים לדעת שהכסף שלהם מוגן ברמה הגבוהה ביותר".

"גידרנו כל סיכון בעולם התשתיות"

מוצר אחר של וולת'סטון אותו הציגה פרץ היה השקעה בתשתיות. גם כאן פנתה החברה ללוידס שרך שיתוף פעולה אחר. "יש לנו חברה בת שנקראת סינרג'י, שמתמחה בהשקעה בתשתיות. זה בעצם פרויקטים לייצור תשתיות בעולם של תחבורה, אנרגיה, תקשורת ומים. אנחנו ספציפית מתמחים בתקופה הזאת בתשתיות אנרגיה, למשל תחנות סולריות, תחנות רוח לייצור חשמל, אנרגיה מתחדשת, יש לנו כמה פרויקטים בישראל, אבל בעיקר במדינות מתפתחות בעולם, באפריקה ובאירופה. בהרבה מדינות".

"וולת'סטון היא חברה מאוד שמרנית. אנחנו באמת מאמינים בלייצר כמה שיותר הגנות למשקיע. בשנתיים האלה למדנו את כל הסיכונים שיש בעולם התשתיות וגידרנו כל סיכון שקיים בהשקעה מהסוג הזה. אנחנו נכנסים לחבורת פרויקט, קונים חברות שמייצרות תשתית במדינה מסוימת. תשתית של ייצור חשמל, חברה שיש לה חוזה חתום מול גוף ממשלתי, עידוד מדינה להקים את התשתית, המדינה חתמה חוזה מול החברה שהיא הולכת לקנות ממנה את התוצר, את החשמל במחיר X לתקופה Y. יש מחיר לכל מגה וואט, תעריף ידוע מראש ל-15 שנה או 20 שנה. מעבר לחוזה החתום, על החוזה הזה, אנחנו עושים פוליסת ביטוח של חברת ביטוח או ישראלית או בינלאומית שמבטחת את הסיכון של המדינה. המדינה לא יכוהל להפר את ההסכם אבל אם כן, חברת הביטוח משלמת במקום המדינה, לפי המחיר ולפי התקופה".

היא הסבירה כי רוב ההשקעות בתשתיות הן לשנתיים עד ארבע שנים. "התשואות נעות בעולם הנדל"ן בין 5% ל-9%, בתשתיות כרגע הן קצת יותר. התשואה יכולה להגיע גם לדו ספרתי. כל ההשקעות מוגנות על ידי חברות ביטוח ואמורות להיות בתשואות יותר נמוכות וזה כך רק בגלל שזה הגיוס הראשון שלנו"

"יש מי שקיבלו יותר ממה שחתמו?,, נשאלה פרץ וענתה: "לא. המודל שלנו הוא מודל של קדימות בתשואה. אנחנו חותמים על ריבית מסוימת ולמשקיעים יש זכאות לתשואה מסוימת מתוך אותה ריבית, ללא יכולת לקבל מעבר לזה. יש מקרים שרמת הרווחיות יורדת, טכנית זה יכול להיות ללא רווחים, אבל לנו זה לא קרה ואנחנו לא צופים שזה יקרה. אין אפשרות להרוויח יותר ממה שרשום, בעולם התשתיות יש אפשרות להיכנס ברווחים. בעולם הנדל"ן לא. באשר למיסוי, אנחנו עובדים עם קסלמן וקסלמן, מנקים מס במקור של 15%. בגלל שיש לנו חוות דעת שזו השקעה במתן ריבית".

"החברה הוקמה בשביל סוכני ביטוח ומתכננים פיננסיים שרוצים לייצר ערך", סיימה פרץ את דבריה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית