שם משתמש
סיסמא
פרופ' עמנואל קרלוצ'י / צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
"חובה להציע ללקוח מגוון רחב של מוצרים כדי שהשירות יהיה על בסיס יעוץ עצמאי"
פרופ' עמנואל קרלוצ'י שירות הייעוץ באירופה | "ככל שהסיכון גבוה יותר, העמלה גבוהה יותר. ומצד שני, זה תלוי ברמת התיק של הלקוח. ככל שהתיק גדול יותר, העמלה שתבקש תהיה נמוכה יותר"
פרופ' עמנואל קרלוצ'י, יו"רEFPA - ארגון המתכננים הפיננסים האירופי, שוחח בסדנה שהעביר בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו, על "יצירת ערך ללקוח – המפתח לגביית שכר טרחה", תוך שהוא מתייחס למתרחש באירופה בכל מה שקשור לאלטרנטיבות שיש ליועצים לתשלום במקום העמלה על ידי הלקוחות. "זה שירות חדש שהלקוח משלם עליו לפי עמלה בלבד", ציין קרלוצ'י.
 
הוא העלה שתי שאלות: איך ניתן להבטיח עמלה עם רמת הריבית הנמוכה הנוכחית? ואיך להבטיח שבשוקי העתיד זה יהיה עדיין הגיוני לקהות מניות פעילות? ,אם נחשוב על שתי השאלות הללו, נוכל באמת לגלות שלבטח שילוב טוב של אגרות חוב ממשלתיות שנבחרו על ידך, מגוון טוב של אגרות חוב ממשלתיות וקרנות פסיביות ואז כמה קרנות פעילות. הקרנות שיכולות להביא ביצועים יותר טובים. אם זה היה יכול להיות פתרון, אז עוד שאלה צריכה לעלות, אם משלמים לי על פי התכנית שאני ממליץ עליה, איך אני נמנע מניגוד אינטרסים, ויותר מזה, מי ישלם? ואתן גם שירות טוב ללקוחותיי. אם תציבו את השאלה הזו לעצמכם, אולי המסקנה תהיה למה לא לעבור לעמלה של יועץ. רק לשלם את הסכום הזה על ידי הלקוח".

לדבריו, "ברמה האירופית, עליכם לדעת שהחל מינואר 2018 יש שירות חדש של יעוץ. יעוץ על בסיס עצמאי, מה זה אומר? אם אתה מציע ללקוח שלך שירות ייעוץ, אתה חייב מגוון רחב של מוצרים, אחרת לא תוכל לקרוא לשירות שלך עצמאי. ובנוסף, לא תוכל לקבל כל עמלה מהחברות, אתה חייב לקבל כסף רק ישירות מהלקוח. מה שאומר, שאם אתה מציע רק כלי השקעה בסיסיים, תוכל לקבל תשלום. אם תגיד לשוק שהשירות שלך הוא עצמאי, לא תוכל לקבל תשלומים בכלל מהחברות".

הוא הסביר כיצד השוק האירופי מגיב לדברים הללו. "באופן כללי, העמלה שהיועץ העצמאי מציע היא תערובת. זה מורכב ממורכבות התיק של הלקוח והגודל של התיק כמובן. ככל שהסיכון גבוה יותר, העמלה גבוהה יותר. ומצד שני, זה תלוי ברמת התיק של הלקוח. ככל שהתיק גדול יותר, העמלה שתבקש תהיה נמוכה יותר. אבל במקרים רבים אפשר להגיע ל-2%. ועד 0.6% בקצה השני, שזה לתיקים בעלי סיכון נמוך. אם תרצה לחלוק עם הלקוח את הסיכוי לתשלום על פי ביצוע, תוכל להוריד מעמלת יועץ שלך. אתם רואים את ההפרש בין השני לראשון. אבל אם הלקוח ישלם לך על פי ביצועים, זה יהיה רק אם תוכל להביא ביצועים גבוהים יותר מהמצופה. אם תחליטו שמשלמים לכם גם על ביצוע וגם על ניהול, זה אם תוכל להביא תוצאות".

"אני חייב להגיד לכם שמי שהולך להרוויח מהדרך החדשה הזו, זה עוד בנקים ויועצים ומשרדים משפחתיים, אבל אנחנו נדרשים להנחות, השירות יהיה מלא בתוכן יעיל", ציין. הנחה שנייה, הדיאלוג עם היצרן חייב להשתנות. מכיוון שהם צריכים לספק מגוון אחר של מוצרים, אתה לא צריך החזר על הבסיס, כך שאפשר שיציעו לך מוצרים עם דמי ניהול ולא יותר. הנחה שלישית, חברות הייעוץ. להתרכז באפשרות להגדיל את הערך ללקוח. ליועץ יש את הידע כדי להתמודד עם כל הניתוחים שהשירותים החדשים מבוססים עליהם".

קרלוצ'י התייחס לתעודות ש-EFPA מציעה באירופה. "זה ארגון ללא מטרת רווח, שדואג למטרה של הנפקת תעודות שיבחנו את רמת הידע של מתכננים פיננסיים, כשיש שלוש רמות, החל מפועל השקעות, שזה שווה ערך ל-10 ימי לימודים. יש יועץ שזה שווה ערך ל-20 ימי לימודים ויש יועץ מוסמך, שזה שווה ערך ל-40 שעות. נציע את התעודה החדשה הזאת לחברנו שמייסדים את EFPA ישראל, כך נתמוך בכם ונספק לכם את ההכנה המלאה לכך".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית