שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
"אנחנו בפירוש משנים לאנשים את החיים"
אייל רחוביצקי הרחיב על חשיבות תכנון הפרישה ועל ההזדמנות העסקית שיש לעוסקים בתחום | לסוכנים שאינם פנויים לכך הוא הציע לשתף פעולה עם מומחים: "תראו איך התיק המצטבר שלכם גדל דרמטית"
איל רחוביצקי, חבר הוועדה לפיננסים בלשכת סוכני הביטוח ומומחה בתכנון פרישה, הרחיב בסדנא שהעביר בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו, על "תכנית עסקית לבניית תיק פיננסים מצליח – כיצד עושים זאת נכון?".
 
בפתח דבריו הוא ציין סוגים שונים של פורשים, אבל בעלי מכנה משותף אחד. "הפורשים שלנו מגיעים לנושא של תכנון פרישה בעיקר ממקום של הרבה פחד וחרדה. הם באים מתוך מצוקה וערימה של ניירות, זה יכול להיות בקופסת קרטון או קלסר, נורא מסודר אבל יש שם מעטפות סגורות. רובם באים עם קונספט שגוי שדאגו להם - מקום העבודה או כל גורם אחר. הם אומרים השקעתי כל השנים, הכל יהיה בסדר. לא משנה שבדרך הם משכו פיצויים ועשו טעויות. בסוף, הם עבדו כל השנים, אז בטח שהכל בסדר. הצד השני בטוח שכל העולם חרב ושלא יהיה לו ממה לחיות מחר. בפועל כולם טועים. ויש בודדים שצודקים פעמיים ביום, כמו שעון מקולקל. רוב האנשים אין להם מושג לאן הם הולכים. ולנו כמתכננים פיננסים או יועץ או סוכן, איך שתגדירו את עצמכם, בסופו של דבר תפקידנו לעזור להם לצלוח את המהמורה הזאת. ומשם הכל מתחיל. הנושא של פרישה מאושרת".

רחוביצקי מציין שלא מדובר בשגיאת כתיב. "אנחנו רוצים לעזור לאנשים להיות עשירים יותר בדרך. למי שיש יותר כסף, יותר קל. אז צריך לעשות אותו מאושר ומעושר. יש המון הזדמנויות בתחום, כל פעם שיש אנשים שצברו נכסים עד לנקודה הזאת בחיים, 30-40 שנה של עבודה - כאן נקודת ההחלטות הדרמטית. אפשר לעזור להם לשפר את המצב שלהם ולעזור גם לנו בדרך. זה שאנחנו משפרים את התיק שלהם ודואגים להם לפחות מס ופנסיה גבוהה יותר, רק מהמניפולציה הנכונה, גם אנחנו יכולים להתפרנס, וזו השורה התחתונה - אנחנו עושים טוב, והפורשים יאהבו אתכם כי סגרתם את כל הבעיות שצצו בשנים האחרונות". 

על חשיבות תפקיד אומר רחוביצקי: "אנחנו בפירוש משנים לאנשים את החיים. אנשים מסתכלים על הפרישה כאילו זה מחר בבוקר נגמר, אבל כל מי שנכנס אלי אני צריך להסביר לו שתוחלת החיים שלו זה 30 שנים קדימה. הוא צריך להבין מה הוא עושה עכשיו. אנחנו עוסקים בתכנון ומיסוי פרישה. כל המעטפת הזאת זה תכנון פרישה, מההתחלה ועד הסוף".

הוא הסביר שהוא נותן שירותים להרבה סוכנים ששולחים אליו לקוחות והופכים למלווים שלו, ויש לקוחות שמגיעים אליו ישירות והם שלו. "כשחושבים על מה יכול סוכן לעשות, קחו בחשבון 70 אלף איש שפורשים כל שנה. יש 700-800 אלף איש מגיל 55 פלוס שזה מעניין אותם ומטריד אותם והם רוצים לעשות יותר, ואתם יכולים לעזור להם. צריך להתחיל עם זה עכשיו. את הזמן אי אפשר להחזיר אחורה ויש המון מה לעשות". 

על חשיבות הליווי האישי, הסביר רחוביצקי: "מי שיוצא לפרישה, לא רוצה יועץ בבנק, שכל שלושה חודשים מעבירים אותו מסניף לסניף, אלא מישהו אחד שיטפל בו מעכשיו. כן, מנטור, מישהו שילווה אותו. בסופו של דבר הוא צריך ורוצה מישהו אחד. אני הייתי יועץ בבנק, אחד הדברים שהלקוחות לא אהבו זה לבוא ליועץ בלי שהיועץ שלהם נמצא. הם אמרו לי שזה לא כי אתה לא נחמד, אלא כי אני לא רוצה לספר את הכל מההתחלה. לוקח זמן להגיע ליחסים טובים עם המשפחה. אם אתה הסוכן שלוקח אותו הלאה, הוא יהיה אתכם לאורך כל הארבעים שנה ותיהנו גם מהילדים שלו ומכל החברים לעבודה. אף אחד לא יחליף אתכם".

"המכירות הכי טובות באות מזה שהלקוח רוצה שתעשו בשבילו משהו", הוא מציין. "אני כל הזמן מוכר ללקוחות שלי מוצרים פיננסיים כי צריך וזה נכון והלקוח נשאר אצלי בדרך כלל מכאן ועד להודעה חדשה - ואין הודעה חדשה".

סוגיית המוות עלתה גם היא בסדנה. "השורה התחתונה זו הכנה להורשה. מדברים בכל תכנון פרישה על המוות. הייתי ניגש לזה בהרבה אמירת חס וחלילה, היום אני אומר, אין מה לעשות, כולנו נמות. זה בסדר, מותר לדבר על זה. אנשים רוצים להיות מוכנים. בסוף יהיה לכם תיק מוכן ותשמרו אותו ליד הצוואה כדי שהילדים ידעו מה לעשות אחר כך. זה יעזור להם לקבל יותר כסף. כשעוזרים לאנשים לתכנן הורשה, עוזרים להם להשאיר הרבה יותר כסף לילדים שלהם. אנשים מגיעים אלי גם אחרי גיל 80, מאוד מפוקחים ורוצים לדעת שדברים לא ילכו לאיבוד, אתם שם כדי לעזור להם בזה".

נושא של מיסוי פרישה הוא לדבר רחוביצקי הקלף המנצח. "נושא של קיבוע זכויות והגשת בקשות ופטורים – מהניסיון שלי כל הבלגן הזה שווה בממוצע 250 אלף שקל לפורש. אם הסטטיסטיקה אומרת שכשאדם בא לתכנן פרישה, החיסכון שלו במיסוי הוא בסדר גודל של 250 אלף שקל".

רחוביצקי דיבר על שיתופי פעולה בין סוכנים למתכנני פרישה. לדבריו, שיתוף הפעולה חשוב כי לא כל אחד בנוי לקחת את התיק, לשים אותו בצד ולהיות מתכנן פרישה. "לכל אחד מכם שיש כבר מעל 1,000 לקוחות. לא תוכלו להגיד ששבועיים עכשיו אתם לא עובדים. אבל אם אתם עושים שיתוף פעולה עם מישהו שמבין בתחום, אתם תיהנו ותרוויחו, תראו איך התיק המצטבר שלכם גדל דרמטית. יש המון הזדמנויות. אם אתם רוצים לעבוד בתחום הפיננסים ולהכניס מתכנן פרישה, יכול להיות שיהיה לכם צורך לקחת מי שמתמחה רק בזה. תיק פיננסי של 200 מיליון שקל משנה לכם את החיים. בשורה התחתונה, תעשו שיתופי פעולה עם אנשי מקצוע. אם אתם לא תהיו מתכנני פרישה בעצמכם תעבדו עם מי שיודע את העבודה מ-א' עד ת' ותהיו אתו עד סוף הדרך".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית