שם משתמש
סיסמא
יאיר בן דוד
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
"בנינו מסלול ייחודי לסוכנים, אין סיכוי שלקוח יתקשר לטריא ויקבל הנחה"
יאיר בן דוד, מנהל תחום תאגידים וסוכנויות בטריא, סקר את פעילות החברה ואת ההזדמנויות שהיא מעניקה לסוכנים לטובת לקוחותיהם
"אי אפשר כל הזמן למכור רק פוליסות וקופות גמל, כי בסוף 2018 עמדתם לפני לקוחות ששילמו דמי ניהול כל השנה והיו בתשואה אפסית או שלילית. חייבים לייצר קורלציה לשוק ההון", ציין יאיר בן דוד, מנהל תחום תאגידים וסוכנויות בטריא, בפני משתתפי הסדנה "מגמות בעולם האשראי הצרכני", בכנס 'מתכננים עתיד' בעכו.
 
בן דוד הציג את טריא שהוקמה ב-2014, ואשר לדבריו מנהלת 2.1 מיליארד שקלים. "הגוף אחרון שהשקיע היה הפניקס, 300 מיליון שקל,. הם עשו את ההחלטה אחרי בחינה של דלויט, אז אתם יכולים להבין שמדובר בסביבה אחרת, תומכת, שאפשר להכניס לקוחות לשם. אנחנו גדלים בשיעור של 10% בחודש". עוד הוסיף כי טריא מפוקחת על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

הוא הסביר שטריא נמצאת בעולם של כלכלה משותפת, כמו חברת אובר שהיא חברת המוניות הגדולה בעולם שאין לה מונית משל עצמה. "הרעיון הוא לחבר בין מי שיש לו רכב ומי שאין לו. במקום הזה טריא נמצאת, היא אומרת, בצד הזה יש מלווים שיש להם כסף ובצד שני לווים שצריכים הלוואה. ופה הפלטפורמה יושבת ומחברת באמצע. כל הריבית שנוצרת כתוצאה מההלוואות חוזרת למשקיע. ככה מייצרים את אותם 6% בשנה".

הוא פנה למשתתפים בסדנה וציין: "ב-2018 שנתתם 0% ללקוחות שלכם ופיזרתם להם את התיק. או 2%- בגופים היותר אגרסיביים. אתם לא צריכים להחליף את טריא במוצרים אחרים, אלא להבין שהעולם השתנה". לדבריו, כמעט 80 מיליון שקלים מגיעים לחברה מסוכני ביטוח וממתכננים פיננסים. "כסוכנים יש לנו מידע מלא על הלקוח. הלקוח רואה את עצמו כל הזמן, דרך האתר. ידיעה מונעת. יש מפקחת ויש פעילות מלאה תומכת בסוכנים. המטרה שלנו היא לא להגיע אתכם כדי למכור, אלא לתת לכם את כל המידע שכשאתם תשבו עם הלקוח, תחתימו אותו במקום".

על הכדאיות של הסוכנים לעבוד עם טריא, אמר בן דוד: "אין כזה דבר שאם הלקוח יגיע ישירות ליצרן, התנאים יהיו יותר טובים. להיפך, בנינו מסלול ייעודי לסוכנים, שאין סיכוי שלקוח יתקשר לטריא ויקבל הנחה. כולם באותם דמי ניהול, גם אם מדובר בעשרה מיליון שקל".

הוא חזר וציין כי התשואה בטריא היא 6% בשנה אבל הדגיש: "אין הבטחת תשואה, כל מי שמבטיח לכם תשואה זו בעיה, אי אפשר להבטיח תשואה, כי בסוף מה שטריא עושה זה לקחת מצד אחד, לתת בצד השני ולעשות את הטוב ביותר שאפשר כדי לאפשר להלוואות לקרות. אבל יכול להיות שכסף לא יחזור ולכן התשואה שאני מציג יכולה להיות גם 5.8% כמו בשוק ההון, רק שפה זה פחות דרמטי. בשוק ההון זה יכול להיות 2%- כמו ב-2018. אנחנו לא במקומות האלה. אתם יודעים שההלוואות הן רק בארץ ורק שקליות ולכן הריבית לא צמודה, כשאתם מוכרים היום תיקון 190 ועפים על זה ובצדק, תזכרו שיש מוצר שמאפשר נזילות מיידית - לשים את הכסף בטריא ולקבל תשואה של כ-6% ולשלם מס של 15% על הרווח, משהו שיש בכל הפלטפורמות הישראליות". 

בן דוד ציין כי הפסד האשראי הוא 0.1, כאשר בעולמות אחרי של P2P הפסד האשראי גבוה יותר, בין 0.5% ל-1%. הוא הסביר כיצד מייצרים בטריא הפסד אשראי נמוך. "בחרנו להתמקד בקהילות עם בטוחות, זה בעצם לתת הלוואה כשבצד השני יש יותר מאינטרס להחזיר את ההלוואה". בתחום הנדל"ן, סיפר בן דוד, טריא משעבדת את כל הנכס לטובת המלווים. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית