שם משתמש
סיסמא
ישראל אליוביץ, אב בית הדין של לשכת סוכני הביטוח
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
בית הדין של לשכת סוכני הביטוח: כל שינוי בתקנון – רק מהקדנציה הבאה
ההחלטה התקבלה בתביעה שהגיש ליאור רוזנפלד, נגד אורי צפריר | רוזנפלד: אמירה ברורה שאי אפשר לפגוע במעמד מוסדות הלשכה | עו"ד רובין: בית הדין התערב בסמכות הבלעדית של האסיפה הכללית
"כל הצעה לשינוי בתקנון שתתקבל באספה הכללית ותאושר על ידי רשם העמותות תחולתה תהיה לאחר קיום הבחירות הבאות למוסדות הלשכה", כך קבע היום (ד') בית הדין של לשכת סוכני הביטוח. בכך קיבל בית הדין את תביעתו של נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, נגד אורי צפריר, תביעה במסגרתה דרש שכל שינוי בתקנון לא יחול על הקדנציה הנוכחית אלא רק בקדנציה הבאה.
 
"כבר בפתח הדברים יצוין כי ביה"ד קיבל פה אחד את עתירתו של ליאור רוזנפלד בעניין כניסתם לתוקף של השינויים בתקנון ועל כן ולאור החלטה זו ובהתאם לנימוקים שיפורטו להלן, כל שינוי שיתקבל באספה הכללית תחולתו תהיה בתוקף החל מהבחירות הבאות", כתבו אב בית הדין עו"ד ישראל אליוביץ ושני הדיינים הנוספים, עו"ד אלי איש-שלום וירון פל.

עם זאת, הם ציינו כי בית הדין לא ראה לנכון לדון בטענותיו של נשיא הלשכה בכל הקשור לעמדותיו או יחסו של אורי צפריר כלפיו וכן בכל הקשור למאבקים הפוליטיים בין חברי המועצה. בית הדין לא ראה לנכון גם לדון בטענות בכל הנוגע לוויכוחים האישיים בין הצדדים ולא יגיב עליהם, אלא יתייחס אך ורק לעניינים מהותיים בהתאם לסמכויות שניתנו לו על פי התקנון וכי בית הדין לא ראה לנכון לדון בהצעות לשינוי התקנון לגופן ואת זה השאיר לשיקול דעתם של כלל חברי הלשכה אשר יביעו את עמדתם בעניין זה באסיפה הכללית.

נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד: "מאז זכיתי באמונם של סוכני הביטוח ונבחרתי לתפקיד נשיא לשכת סוכני הביטוח, אני פועל ללא ליאות למען הסוכנים, רווחתם והצלחתם. במהלך התקופה עושה אורי צפריר כל ניסיון לתקוע מקלות בגלגלים ולהקשות על פעילות הלשכה, על גבם של סוכני הביטוח, תוך הגשת תביעות קנטרניות. אני שמח שהיום בית הדין אמר את דברו ומנע מצפריר לחבל במעמד סוכני הביטוח. זוהי בשורה גדולה לכל סוכני הביטוח בפרוס השנה החדשה, ואמירה ברורה שאיש לא יוכל לפגוע במעמדם ובחשיבות שאנו מקנים להם ולמוסדות הלשכה".

מ״מ הנשיא ליאור הורנצ׳יק: ״שמח שיש מי שמאזן את הניסיונות של צפריר לחבל במוסדות הלשכה פעם אחר פעם, נבחרנו להוביל ולשנות וכך נמשיך לעשות עד תום הקדנציה. יש לנו מטרה אחת - אתם הסוכנים, לשרת ולדאוג למעמדכם ופרנסתכם. לא ניתן לאף אחד לפגוע בכם, לא מבית ולא מחוץ״.

ראש מטה נשיא לשכת סוכני הביטוח, מאיר רוטברג, אמר כי ״בית הדין אמר את דברו בצורה נחרצת, מקווה שהחתומים על 'אמנת צפריר' ידעו לחדול ואף להביע מחאה כנגד מי שהפסיד בבחירות ולא חודל מלשבש לנו את עבודתנו היומיומית, אין מקום לאופוזיציה בימים בהם עתיד הענף על הפרק. יש מקום רק לעשייה לצורך הסוכנים״.

מנגד, עו"ד אתי רובין, חברת המועצה הארצית וחברה בוועדת התקנון אשר מייצגת בתביעה את אורי צפריר, אמרה לעדיף כי "בית הדין קיבל את עמדת ועדת התקנון וקבע כי בית הדין לא רואה לנכון לדון בהצעות לשינוי התקנון לגופן ואת זה השאיר לשיקול דעתם של כלל חברי הלשכה אשר יביעו את עמדתם בעניין זה באסיפה הכללית. יחד עם זאת, שגה בית הדין שהתערב בסמכות הבלעדית של האסיפה הכללית , לקבוע אם ומתי יחולו השינויים".

"זוהי פגיעה בסמכויות הריבון, צר לי. אני מבינה שאני יושבת בועדת התקנון אשר מקבלת החלטות במהלך קדנציה שלמה (4 שנים) ותזכה לראות את מלאכתה בקדנציה הבאה. זה כמו לשבת בכנסת ולחוקק חוקים שיחולו בקדנציה הבאה. אבסורד", הוסיפה עו"ד רובין.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית