שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
כך ישפיעו הטכנולוגיות החדשות על הכיסויים, והאם זהו סופה של הפוליסה האחידה?
יותר מ-500 אנשי מקצוע בחרו בבריאות והשתתפו בכנס השנתי ה-16 של עדיף | ברקת הצית את הדמיון של הפעילים, היצרנים הציגו תכניות עבודה וסוכני הביטוח קיבלו כלים מעשיים להצליח
הכנס השנתי ה-16 של עדיף בענף ביטוחי הבריאות נערך השבוע (ב'), ויותר מ-500 איש בחרו להגיע ולקחת בו חלק, יממה לפני שניגשו לקלפי למלא את חובתם האזרחית. בין המשתתפים היו סוכני ביטוח, בכירי חברות הביטוח וקובעי המדיניות בכל הקשור לעולם הבריאות – מרשות שוק ההון ועד למשרד הבריאות.
 
הכנס, אותו הנחה שי אופז, יועץ לביטוחי בריאות וסיעוד, סיכם את הנעשה בענף ביטוחי הבריאות בשנה האחרונה, סיפק הצצה לתמורות שהתרחשו בעולם הרפואה והציג תחזית לקראת השנים הבאות בכל הקשור לממשק בין הרפואה הפרטית לציבורית. 

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, אמר בפתח הכנס כי הקים צוות מיוחד שיבדוק את הרפורמות שנעשו בשנים האחרונות, בין היתר גם את הצורך בחידוש פוליסת הניתוחים האחידה מדי שנתיים, בשורה שהפיחה תקוות רבות בקרב הפעילים, שעברו כחוט השני בהרצאות, רבי השיח והזרקורים שמילאו את סדר היום.


עוד לפני כן, כאשר פתח את הכנס, התייחס רועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף, לסוגיית הזהות בין ביטוחי הבריאות של חברות הביטוח לבין השב"ן של קופות החולים, בעידן של פוליסה אחידה סביב השאלה "האם במציאות של מוצר אחיד יש הצדקה לשתי חלופות?".

"התשובה לשאלה הזו טרם ניתנה. נראה כי היא תהיה תלויה ביכולתה של הרפואה הציבורית להתמודד עם הרפואה הפרטית, לא פחות מאשר בצמצום או בהגדלת השוני בין השב"ן של הקופות לביטוחים הפרטיים של חברות הביטוח. אם המאמצים של המדינה לחיזוק הרפואה הציבורית יישאו פרי ונראה את הטכנולוגיות החדשות זמינות לכל אזרח בבתי החולים הציבוריים, יתכן שהשב"ן והביטוחים המסחריים יהפכו לזהים יותר ויותר, בשל העדר צורך לשני רבדים נוספים על זה הבסיסי, אמר ויינברגר.

"מנגד, הגדלת הפער בכיסויים של טיפולים, תרופות וטכנולוגיות חדשניים, לרעת הרפואה הציבורית, עשויה להמחיש את הצורך בשלושה רבדים נפרדים של כיסוי רפואי ויצירת הבדלים משמעותיים בין השב"ן לביטוחי הבריאות של חברות הביטוח", הוא הוסיף.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית