שם משתמש
סיסמא
איתי ברדה / צילום: פיני סלוק
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
בית המשפט: עשרות מיליוני שקלים שחסכו עמיתי מגה לא יועברו לנושים
אל התביעה הצטרפו נאמני קלאבמרקט וקו-אופ | השופטת עירית וינברג-נוטוביץ קבעה למעשה כי כספים שהופקדו בידי מעסיק בקופת גמל שייכים לעובדים ולא למעסיק | איתי ברדה: לא נרתע ונמשיך לפעול לטובת העמיתים
בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה את תביעת נאמני מגה וקבע כספי העמיתים שהופקדו במשך השנים, ולא אותרו עד כה, ישארו בניהול הלמן-אלדובי והנאמנים ימשיכו לנסות ולאתר את העמיתים להם שייכים הכספים.
 
"הבקשה להורות להלמן-אלדובי להעביר את היתרות העודפות שיוותרו לאחר השלמת הליך האיתור, לידי המעסיקים, לפי חלקם היחסית נדחית. אומד דעת הצדדים בעת ההצטרפות לקופות הייתה כי יעשה שימוש בכספים שאין להם תובעים לטובת החברים ולא קיימת הוראה המאפשרת העברת כספים לטובת המעסיק. הוראה זו בתקנון, שהינו מסמך היסוד עליו מושתתת פעילות הקופות, מחזקת אף היא את המסקנה כי רצון וכוונת הצדדים הייתה שהכספים שהופקדו בקופת גמל או בקרן השתלמות לא יושבו לידי המעסיקים", הסבירה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ כשדחתה את התביעה של נאמני מגה, אליה הצטרפו גם נאמני קלאבמרקט וקו-אופ, כשהיא למעשה קובעת כי הכספים שייכים לעמיתים ולא למעסיקים. 

"אמנם הוראה זו, כמו כלל סעיפי התקנון, אינה דנה במצב בו המעסיק נכנס להליכי חדלות פירעון ונראה כי בתקנון, ככלל, לא ניתן מענה למצב כזה. עם זאת, לא נראה כי ניתן להשלים לאקונה זו על ידי קביעה הסותרת את האמור בתקנון, ולקבוע כי כספי התגמולים יושבו למעסיקים, כאשר לא ניתן על פי דין לעשות כן, אלא אם מדובר בהפקדות כספים ביתר, שלא הוכחו", היא הוסיפה.

בתגובה אמר איתי ברדה, מנכ"ל הלמן-אלדובי גמל ופנסיה כי "בהתאם לחוק ולעמדת רשות שוק ההון, הלמן-אלדובי מנהלת כספים בנאמנות השייכים אך ורק לעמיתים ובמקרה הזה לעובדי מגה לדורותיה. לא נרתע ונמשיך לפעול לטובת העמיתים, להם שייכים הכספים, ולא לטובת האינטרסים והרווחים של המפרקים".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית