שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
הורנצ'יק: תסגרו פעם אחת ולתמיד את המוקדים
סגן ומ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח הוסיף בכנס הלשכה: צריך לשים סוף לעודף הרגולציה | אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון: אני רוצה לראות את סוכן הביטוח כמי שמייצר ערך משמעותי
"רגולציה זה דבר שהוא מבורך ונכון. עודף רגולציה – מאבד את עצמו. אין לנו יכולת, לאף אדם ובשום מקצוע לעקוב ולהכין את עצמו כל פעם מחדש בהתאם לדרישות כאלה ואחרות. צריך לשים לזה סוף". כך אמר היום (ג') ליאור הורנצ'יק, סגן ומ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח, בפאנל בנושא "עודף רגולציה בישראל בעידן השוק החופשי, טוב או רע", אותו הנחתה העיתונאית רחלי בינדמן מכלכליסט.
 
אסף מיכאלי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אמר בקשר לרגולציה המושתת על הענף כי "בעולמות הביטוח יש אתגר מאוד משמעותי. אני רוצה לראות את סוכן הביטוח כמי שמייצר ערך משמעותי. הערך יכול להיות משמעותי לציבור הרחב. היכולת של הסוכן הטובה ביותר לקנות מה שמתאים עבורי. מטרת הרעיונות, שסוכן הביטוח יציג מפה רחבה של מוצרי הביטוח שברצונו לרכוש. שסוכן הביטוח יתאים לו את המוצר עם הערך הגבוה ביותר במחיר המתאים עבורו".

בנוסף להורנצ'יק ולמיכאלי, השתתפו בפאנל גם חברי כנסת. ח"כ מתן כהנא (הימין החדש) ציין כי עודף רגולציה משפיע על הסוכנים. "אנחנו מאוד מאמינים בהפחתת הרגולציה. בכנסת האחרונה שהייתה פעילה היו 5,997 הצעות חוק שמתוכן עברו רק 300. הגיע הזמן להוריד את הרגולציה. יש הנחיות של הורדת רגולציה – אבל שוק הביטוח לא נהנה מזה. איפה שיש פער גדול ביכולת האזרח להבין את המוצרים - נכון שהרגולטור יפעל. השאלה היא במינונים. היום, רשות שוק ההון מוציאה הרבה חוזרי מנכ"ל שמקשים על הסוכנים הקטנים להתמצא בנעשה".

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה): "הדילמה היא בין רגולציה ללא רגולציה. התשובה האמתית היא בגבולות הגזרה. הבעיה שבכל חוק שמגיע לוועדה בכנסת, מתחילים התוספות וההגנות על ידי הרגולטורים. מוסיפים דבר על דבר. צריכים ללכת למדיניות שיש בארה"ב. שם עד שלא תופסים בן אדם – הוא לא גנב. אם תפסו – הלכו לו החיים. כאן כדי שלא ירמו - מכבידים על כולם".

בסוגיית אובייקטיביות הסוכן, מהלך שמקדמת רשות שוק ההון, אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס): "הכי קל לבוא ולהגיד לסוכנים שיש להם הטיה והם קשורים. קל לשלוף מהבטן. ככל שניתן לסוכנים יותר כלים ועצמאות ויכולת, שלא יצטרכו להתחרות בכל מיני מוקדנים וטלמרקטינג הם יוכלו לתת יותר ערך ללקוחות".

כשנשאלו חברי הפאנל האם בכוונתם לקדם חקיקה או שינוי בנוגע למוקדנים שמוכרים ביטוחים באופן ישיר בחברות הביטוח ומתחרים בסוכנים, התייחס הורנצ'יק לדברים ואמר: "תסגרו לכל הרוחות את המוקדים, פעם אחת ולתמיד, כולל את הישירים. תאפשרו לנו לסוכני הביטוח לבצע את העבודה בצורה הטובה והמקצועית ביותר".

הורנצ'יק הגיב לראשונה לדברי בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, אמש באירוע הפתיחה של הכנס. אליהו אמר כי בכוונתו למכור את 18 הסוכנויות שבידי מגדל. "מהלך מכירת סוכנויות הביטוח על ידי מגדל הוא מבורך. הטיפול בלקוח הקצה צריך להיות רק על ידי סוכן הקצה. כמו שמתאמים פגישה פרונטלית מול עורך הדין שלנו, כך צריך לעשות מול סוכן הביטוח שלנו", אמר הורנצ'יק.

נושא אחר שעלה היה האפשרות שחברות האשראי ייכנסו לתחום הביטוח. ח"כ כהנא: "לפי תפיסת העולם הליברלית שלי אני בעד כמה שיותר שוק תחרותי ופתוח. אבל הכל זה איזונים ובלמים. לכאורה אפשר להגיד שכל מי שקורא לעצמו רופא – שיציג עצמו כרופא, ושהציבור יחליט למי ללכת. מצד שני אם יש מוצרים פשוטים בלי שום מורכבות, אז שמוקדנים ימכרו את זה".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית