שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
חיים אייזנפלד: החלק המהותי ביותר בכישלון של עסקים זה ניהול
נשיא EFPA ישראל ציין גם בעיית "הרגולציה החונקת" שמקשה על העסקים בישראל והסביר על חשיבות המנהל הפיננסי שנעזר שלא רק פועל באופן עצמאי אלא נעזר במומחים מתחומים אחרים
חיים אייזנפלד, סגן יו"ר להב, נשיא לשכת היועצים העסקיים ונשיא EFPA ישראל, ציין בדבריו בכנס הבינלאומי הראשון של EFPA בישראל את החשיבות של המנהל הפיננסי, שלא רק פועל באופן עצמאי אלא נעזר במומחים בתחומים אחרים שהם מהשורה הראשונה. לדבריו, כשמדברים על האושר הפרטי, מדובר על האושר המשפחתי ועל האושר העסקי.
 
אייזנפלד הציג נתונים מארה"ב, שבה העשירון העליון מחזיק ב-72% מכל העושר במדינה, ויותר מכך – המאיון העליון מחזיק ב-36% מהאושר בארה"ב. "כבר היום מדברים בארה"ב על הגדלת שיעורי המס כי מבינים שזה לא יכול להימשך. אותו מנהל פיננסי שהוא האסטרטג צריך להבין את המגמות כדי שיכלכל את מעשיו בצורה הנכונה ביותר".

באשר לישראל, אייזנפלד הציג נתונים לפיהם בשנת 2018 נפתחו 57 אלף עסקים, אבל נסגרו 44 אלף. "נושא סגירת העסקים זו בעיה לאומית", ציין. בסך הכל יש בישראל כ-600 אלף עסקים."300 אלף מתוכם זה עסקים של איש אחד, שזה לא כל כך מעניין את המתכנן הפיננסי, אבל זה מעניין את מדינת ישראל, כי אין פוטנציאל של גידול בעסקים. עוד 200 אלף עסקים מעסיקים בין אחד לארבעה עובדים, כך שנשארו כ-100 אלף עסקים עליהם אפשר לדבר. אני מעריך שבין 20 אלף ל-30 אלף עסקים יכולים להתאים לשוק שלנו". נתון נוסף שאייזנפלד ציין: 600 אלף העסקים מחזיקים כשני מיליון עובדים, שזה כ-44% מכוח העבודה במשק והם מייצרים 56% מהתמ"ג.

הוא הוסיף כי "החלק המהותי ביותר בכישלון של עסקים זה ניהול. יש בעיה גדולה מאוד של ניהול. חלק גדול מהאנשים שמקימים עסק עושים כל שגיאה אפשרית ועד שהם לומדים זה כבר מאוחר מדי. זה נושא אישי שלהם, אבל יש גם נושא ממשלתי. הרגולטורים".

אייזנפלד אמר בעניין הרגולטורים כי "במדינות מתוקנות כמו ב-OECD הממוצע של הרגולציה הוא בין 50 ל-80 רגולטורים. במדינת ישראל יש 230 רגולטורים. הממשלה הבינה את זה ונעשה ניסיון לצמצם את הרגולציה אבל היא לא מצליחה. לא יודעים מה הסיבות לכך".

"בעיות היסוד של הנושא הכלכלי במדינת ישראל הוא קודם כל הניהול. יש בעיית ניהול קשה ביותר. ברור שבעיית הניהול חייבת לעבור שיפור. ויש גם את בעיית הרגולציה החונקת", אמר אייזנפלד והוסיף: "הפתרונות הם שילוב בשיתוף של בעלי המקצוע מה שהקצה הפיננסי צריך לעשות, ואקלים אוהד של ממשלת ישראל".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית