שם משתמש
סיסמא
סתיו בלוך | צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
"בלנדר היא חלק מהפיזור בתיק ההשקעות"
סתיו בלוך, מנהלת פיתוח עסקי בבלנדר, הסבירה על הפלטפורמה הדיגיטלית שמתווכת בין מלווים ללווים | "לפי רמת הסיכון המערכת גובה ריבית שעוברת ישירות למשקיע. התשואה ממוצעת ויציבה"
סתיו בלוך, מנהלת פיתוח עסקי בחברת בלנדר, סקרה בכנס EFPA ישראל את פעילות החברה בתחום האשראי הצרכני.
 
"בלנדר למעשה עוסקת באשראי צרכני פר אקסלנס. במהות הבסיסית לכל אחד יש סכום כסף נזיל, חלקנו שמים אותו בשוק ההון, אבל לכל אחד יש חלק שאותו הוא לא רוצה לסכן ושם אותו בפק"מ בבנק. אתה לא תקבל שום דבר, אבל הכסף בטוח ונזיל. באופן, תיאורטי שנייה אחר כך מגיע השכן שצריך לקחת הלוואה. מה הבנק עושה? לוקח ממך ומעביר אליו", תיארה בלוך מצב אפשרי.

לדבריה, "בלנדר לא המציאה גלגל. זה קיים באופן רחב בעולם. בלנדר לקחה קונספט של אשראי צרכני להפוך אותו לפלטפורמה דיגיטלית. אנו מפוקחים על ידי רשות שוק ההון. אנחנו מתווכים בין שני הצדדים. בין משקיעים מצד אחד לבין לווים".

בלנדר, שהקומה לפני חמש שנים וחצי, פועלת בשלוש מדינות באירופה ובקרוב תשיק פעילות במדינה נוספת. בלוך ציינה כי מנורה מבטחים החליטה להשקיעה בפעילות של בלנדר 100 מיליון שקלים.

בלוך הסבירה שקיים מנגנון שנועד להעניק ביטחון לאלה שבצד המלווה. "למעשה רצינו לעשות סינון ראשוני לפני האלגוריתם לסוג הלווים שמגיעים אלינו. אנחנו רוצים שיקבלו תשואה חודש בחודשו ולא רצינו מסורבי בנק שמגיעים לקחת הלוואה. לכן מעמידים אצלנו משהו שנקרא POS, נקודות מכירה בבתי עסק. באנו להחליף את כרטיס האשראי. בכל מקום שאתה הולך לבצע רכישה בחנות, מרפאת שיניים, אלקטרוניקה, רכבים - יציעו בקופה לשלם במימון חוץ בנקאי דרך בלנדר, בנוסף או במקום כרטיס אשראי. זה נותן ביטחון כי יש הבדל בין אדם שצריך לסגור מינוס לבין אדם שקונה מקרר ובמקום כרטיס אשראי הוא קונה דרכנו. מבחינת עלויות אנו יותר אטרקטיביים". 

לדבריה, בלנדר יצרה מנגנון שעובד באופן אוטומטי. "אנו מקבלים לקוח, חוויית הלקוח בחנות לא משתנה. זה חינוך שוק לכל דבר. בצד השני עשינו אותו דבר. בעבר הייתי צריכה לבוא למי שיש לו כסף פנוי ולהסביר למה אנחנו יותר טובים מפק"מ, מניות, אג"ח. היום אני אומרת אני לא יותר טובה, אני חלק מהפיזור בתיק ההשקעות".

"זה מוצר עם קורלציה נמוכה בשוק ההון", הסבירה בלוך. "כל אדם החל מ-5,000 שקלים יכול לשים כסף אצלנו. יש מסלול ייעודי לסוכני הביטוח, מסלול מתגמל וכו'. התשואה היא 5.5%.. גובה התשואה הוא טוב, אבל יותר מעניין היציבות לאורך זמן.

אמרנו מוצר עם קורלציה נמוכה לשוק ההון. המערכת יודעת לבחור סוג לווים לפי ריבית וכפי שציינתי, אנו לא צד בריבית. המערכת לוקחת סוג מסוים של ריבית ולפי רמת הסיכון גובה ריבית שעוברת ישירות אליך כמשקיע". 

באשר לשיעור התשואה אמרה בלוך: "הייעוד שלנו לא לראות שיש 5.5% אבל ב-2018 זה עשה 13%. לא. אנו רוצים יציבות לאורך זמן. התשואה הזו ממוצעת ויציבה. אני לא מדברת על נזילות מיידית כי אסור לי. הרגולציה לא מאפשרת להגיד את זה במכשירים מסוג זה".

בלוך הסבירה כי אין הבדל בתשואה בקשר לגובה ההשקעה. "לקוח ששם 100 אלף שקלים ולקוח ששם מיליון שקלים, המערכת תתנהג באותה מידה, אותה תשואה, אותו סיכון, אותה נזילות ופיזור".

לנוכחים בכנס ציינה בסוף דבריה: "יש לנו ממשק ייחודי לסוכני ביטוח. יש עמלות רוחביות זהות אחידות עבורכם".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית