שם משתמש
סיסמא
יאיר בן דוד | צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
יאיר בן דוד: החוכמה של טריא היא לייצר מסלול עם סיכון נמוך שגם בתקופות קשות ימשיך לייצר תשואה
מנהל תחום תאגידים וסוכנויות בטריא, התייחס לפעילות המבוקרת של החברה | "כששוק ההון עלה עם 15% תשואה בגופים מובילים, אנחנו יצרנו 6%, אבל גם כשהשוק קרס במינוס 2%, היינו באותה תשואה"
"משימתנו היא לעצב את עולם הפיננסים מחדש. אנשים מנהלים כסף ורוצים לשלם כמה שפחות על המינוס ולקבל כמה שיותר על הפלוס ושם טריא נמצאת", ציין יאיר בן דוד, מנהל תחום תאגידים וסוכנויות בטריא, חברת פינטק שפועלות בתחום הלוואות P2P, לא רק בישראל שמהווה את מקור הפיתוח והידע.
 
בן דוד הדגיש בפני הנוכחים בכנס הראשון של EFPA בישראל, כי טריא מהווה 75% משוק ה-P2P בישראל. "זה נעשה בעבודה קשה. הרבה מאוד זה בזכות כל המפיצים. יש פעילות ישירה מאוד קטנה ביחס לפעילות של המפיצים וכולכם מצביעים ברגליים. בשורה התחתונה מדובר על הרבה מאוד פעילות שנוצרה לאורך השנים, יחסי אמון אתכם ופיתוחים והרבה מאוד מערעות תומכות החלטה עבורכם".

מנהל תחום התאגידים בטריא הסביר: "בסופו של דבר כשאתה נותן כסף במערכת P2P אתה רוצה לוודא שכסף יחזור. טריא נותנת הלוואות כנגד לקוחות. 4% בהלוואות לא בטוחות במודלים של אחרים בתקווה שיחזיר ו-96% רק בטוחות. אנחנו בנינו מסלול של 100% בטוחות".

באשר להשקעות ציין בן דוד כי קרן נדל"ן היא דבר מצוין. "אם לוקחים את התחזית האפוקליפטית של בנק ישראל, מדברים על שוק הון קורס ותהיה ירידה של 30% במחירי הנדל"ן. אנו מדברים על הלוואות עד 50% משווי הנכס. הלכנו לחומרה - מה קורה בקריסות שוק ואנחנו מייצרים שוק שיש בו הרבה עוגנים. בעסקאות אנחנו דורשים בטוחה". הוא הסביר אין עסקאות שלא לקוחים אחוז מסוים מההלוואה כדי שאם הכסף לא יוחזר, יהיה כסף בצד.

"כל מה שעושים מהמקום הזה, הוא חצי אחוז דמי ניהול או 10% מהתשואה, הנמוך מבין שניהם. כל הלוואה כנגד בטוחה ועם כרית ביטחון. זו הסיבה לצמיחתנו. רואים את סטיית התקן בתיקים. כאשר הייתה עלייה בשוק ההון עם 15% תשואה בגופים מובילים, אנחנו יצרנו 6% תשואה, אבל גם כשהשוק קרס במינוס 2%, היינו באותה תשואה. אנחנו לא מחפשים לשנות את העולם אלא להיות פרוסה בתיק הלקוחות".

"אם אני מסתכל על הלוואות בגיבוי, 30% קבוצת רכישה. אנו לא נותנים הלוואות במקומות מסוכנים, לא תמ"א, תמיד במקומות סולידיים יותר. החוכמה של טריא היא לייצר מסלול עם סיכון נמוך שגם בתקופות קשות ימשיך לייצר תשואה וזה המסר הכי חשוב", הסביר בן דוד.

באשר לחלקם של סוכני הביטוח בפעילות של טריא שיתף בן דוד: "90% מהכספים מגיעים מהציבור, ומתוך ה-90% מעולם הסוכנים מגיעים 70% מהכספים. זה אומר הרבה. אתם מצביעים ברגליים ואנו ממשיכים להתנהל באותה רצינות, אחריות ואמינות כפי שהיה עד היום". 

בן דוד סיפר שטריא השיקה מסלול שחברת ביטוח, עליה יכריזו בקרןב, קנתה את חלקו הגדול. "זה מסלול שהוא רק משכנתה. לקוחות שהם בונקריסטים ולא רוצים סיכון, הם רוצים נדל"ן משועבד. כמו שהראל קנתה את תיק ההלוואות של בנק מזרחי בריבית נמוכה ממה שמציעים לכם, יש מסלול שהוא רק משכנתה מגובה עם פיזור גבוה של נכסים. מדובר על תשואה באזור ה-4%. משווים את זה לפק"מ, לא למניות. זה מסלול סולידי ויש הרבה לקוחות כאלה סביבכם. רואים פה פוטנציאל ואין צורך בסכום מינימום להשקעה. עם כמה אלפי שקלים אפשר להיכנס".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית