שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
"חשוב שכל מי שאינו אזרח ארה"ב והולך להשקיע שם, יעבוד מסודר ויקבל יעוץ מאנשי מקצוע"
ג'ייסון קובן, לשעבר ראש מחלקת המיסים האמריקאית, KPMG ישראל, הסביר על משטר המיסוי בארה"ב ועד כמה חשוב להתנהל נכון מול רשויות המס כדי להימנע מאיבוד כספים או מסנקציות של הרשויות
עו"ד רו"ח ג'ייסון קובן, לשעבר ראש מחלקת המיסים האמריקאית, KPMG ישראל, העניק למשתתפי הכנס הבינלאומי הראשון של EFPA בישראל, סקירה כללית של משטר המיסוי בארה"ב לישראלים שאינם אזרחי ארה"ב או אזרחי ארה"ב שגרים בישראל או מדינות אחרות וצריכים להגיש דוחות גם בארה"ב.
 
"אנו מגישים החזרי מס בארה"ב, החזרים תאגידיים, נותנים יעוץ תאגידי", ציין קובן והציג דוגמה לבעיה בה עלולים להיתקל מול רשויות המס בארה"ב. "מישהי קיבלה בירושה שליש מנכס אמריקאי. יש לה שני אחים ששולטים בנכס בארה"ב והאישה לא הבינה מדוע היא לא קיבלה את הכסף.. רק על ידי זה ששאלנו את רשויות המס, הצלחנו להבין שהשותפים האחרים עושקים אותה בחצי מיליון דולר והאחות קיבלה חלק קטן מהכסף ולכן מס זה משהו מאוד חשוב. הכי חשוב בהתעסקות ברשויות המס בארה"ב, זה לגרום להם להבין מה אתה עושה". 

מקרה אחר שמדגיש עד כמה חשוב להכיר את חוקי המס בארה"ב: "לקוח שאינו תושב ארה"ב, עבד בארה"ב 20 שנה. היה לו גרין קארד, יש לו נכסים לפרישה ויש לו חשבון בנק שלא היה פעיל במשך יותר מחמש שנים. הוא רצה להבין מה הסטטוס שלו ולהחזיר כסף לישראל. הוא הזדעזע לגלות שסגרו את חשבון הבנק שלוש ב-Bank of America ולא יודעים מה קרה עם הכספים. יש חוק, שאם החשבון לא אקטיבי בארה"ב, הבנק נדרש להחזיר את הכסף למדינה. הצלחנו לעזור לו להחזיר לעצמו את הכספים האבודים".

קובן הסביר מי בעצם חייב לעקוב אחרי רשות המס האמריקאית: אזרח או מי שיש לו גרין קארד. לדבריו, אם מישהו כבר שכיר במשך תקופה ואינו מגיש דוח לרשות המס, הרשות תגיע אליו. "זה לא רעיון טוב ליצור פערים בהיסטוריית ההגשות".

"אם אתה לא אזרח ארה"ב ויש לך רק דרכון אמריקאי ואתה לא גר בארה"ב 183 ימים בשנה, אבל אם אתה משקיע בארה"ב בנדל"ן אמריקאי ומייצר הכנסות מארה"ב ותייצר רווחים, אתה חייב להגיש דוח לרשויות המס בארה"ב", יעץ קובן והוסיף: "אתה צריך לקבל מספר סידורי למול רשויות המס האמריקאיות. לכן, אתה לא תקבל הכרה בתשלום המס ששילמת בארה"ב ללא המספר הסידורי הזה. יכול להיות מצב שרשויות המס בארה"ב יפנו ויבקשו לשלם את המס". 

עוד הדגיש: "חשוב שכל צי שאינו אזרח ארה"ב והולך להשקיע שם, יעבוד מסודר ויקבל יעוץ מאנשי מקצוע".

בקשר לירושות, הסביר קובן כי במס עיזבון הפטור הוא עד לגג של 11 מיליון דולר אם אתה אזרח ארה"ב. אם אתה לא אזרח ארה"ב, הפטור הוא רק 60 אלף. "אם משהו קורה לבעלים של נכס שהשקיע בארה"ב, הוא לא יכול להעביר את זה ללא מס ירושה. לכן בסיטואציה כזו ממליצים לייצר מבנה תאגידי שונה, לדוגמה להקים חברה בארה"ב". 

קובן ציין כי יש מספר אתגרים לאזרחים אמריקאים שגרים בחו"ל. "אם מישהו שכיר ויש לו חברה, הוא לא צריך להגיש דיווח למס הכנסה. אם הוא גם אזרח אמריקאי אז הוא כן צריך להגיש לרשויות המס האמריקאיות, בכל שנה בכל חשבון פיננסי שאתה הבעלים שלו. אם יש לך מעל 200 אלף דולר אתה צריך לכלול את זה בכל דיווח לרשויות המס. אם לא תעשה את זה, אתה מסתכן בקנס על כל שנה שלא תגיש. זאת אומרת, שאדם צריך להגיש מדי שנה על כל קרנות הפנסיה שהוא מקיים בארץ, לא בארה"ב. גם אם יש תשעה חשבונות עם שקל וחשבון אחד עם מיליון שקל, אפשר לקבל קנס של 10,000 דולר על כל חשבון עם שקל בודד, רק כי לא הגיש דיווח לרשויות המס. צריך ייעוץ כדי לדווח בצורה נכונה לרשויות". 

קובן דיבר גם על נושא של גילוי מרצון בארה"ב. "השתתפתי בישיבה לפני שנתיים עם מנהל במס הכנסה שהיה אזרח אמריקאי. 10% מהאנשים פה בחדר שנולדו בישראל, יש להם אזרחות אמריקאית דרך ההורים והסבים שלהם. בארה"ב אפשר לעשות גילוי מרצון בלי קנסות. צריך לשלם מיסים, אבל עם תנאי אחד: הסיבה שלך לא הוגש דיווח צריכה להיות בתום לב. צריך להסביר במכתב למה לא עשית את זה עד עכשיו". 

הוא ציין כי הבנקים הישראליים משתפים פעולה עם רשויות המס בחו"ל כדי לזהות אזרחים עם אזרחויות זרות. "ברגע שיודעים את זה, יבקשו שתחתום על טופס W9, שאתה אזרח אמריקאי. כל המידע מועבר לרשויות המס האמריקאיות. אם מישהו חותם על זה והוא אזרח אמריקאי זה פשע פלילי בארה"ב ולא תרצה לעשות את זה. החדשות הטובות, זה שאפשר להתחיל לשלם ולייצר גילוי מרצון כל עוד הסיבה שלא שילמת היא חוסר ידע ותום לב. זה צעד דרמטי. יש הרבה יתרונות לאזרחות אמריקאית והרבה אחראיות. במקרים מסוימים זה הגיוני".

"חשוב לדבר עם מישהו ולוודא שעושים את הדברים נכון, כי יכולים לחסוך בעולמות המיסוי אתגרים עתידיים", סיכם קובן את דבריו.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית