שם משתמש
סיסמא
צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
הוועידה השנתית של לשכת המתכננים הפיננסים: "האופציה האולטימטיבית להליך הפרישה"
יותר מ-250 איש השתתפו אתמול בוועידה השנתית למתכנני פרישה | בין המרצים הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת, פרופ' אבי שמחון, אנשי חברות ביטוח ובתי השקעות ועוד
לשכת המתכננים הפיננסים ערכה אתמול (ג') את הוועידה השנתית שלה למתכנני פרישה, הראשונה מאז הפכה מאיגוד ללשכה. יותר מ-250 מתכננים פיננסים CFP, סוכני ביטוח, אנשי חברות ביטוח, בתי השקעות, ונציגי גופי השקעה נוספים הגיעו לוועידה, שנערכה באולמי הדר סיטי טאוור ברמת גן.
 
ברקת: המעסיקים צריכים להעמיד ייעוץ לפרישה לעובדים, בעתיד הקרוב נבטיח שהייעוץ יהיה אובייקטיבי ולא יהיה ייעוץ אחר בישראל
4/2/2020
הממונה על שוק ההון התייחס בוועידה השנתית של לשכת המתכננים הפיננסים לבעיית החיסכון לפנסיה | "חשבון פנסיה זה כמו חשבון בבנק. אדם צריך לדעת בכל רגע את היתרה הנכונה והאמיתית ולדעת מה הכיסויים והזכויות שלו"
הוועידה כללה הרצאות ורבי שיח מגוונים, ונפתחה בנאומו של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, ולאחריה התקיים פאנל בנושא 'מיסוי ורגולציה בעין הפרישה', אותו הנחה יו"ר לשכת המתכננים הפיננסים ברק אציליוהשתתפו פרופ' אבי שמחון יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה; יוע"מ ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס; רו"ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון; והמשפטן רו"ח צור גינת, לשעבר מנהל מחלקת קופות גמל ברשות המסים.

יוסי ברונהיים, מומחה לתכנון פיננסי ופנסיוני, מיסוי והכוונה לפרישה, הנחה את הכנס ובפתח דבריו אמר כי "המתכנן הפיננסי היא לטעמי האופציה האולטימטיבית להליך הפרישה. בפני הפורש ישנן שתי אופציות מרכזיות. אופציה אחת, עשה זאת בעצמך. לבקש את כל המידע והידע, לעשות אנליזה, לתכנן לעצמך ולפתור לך את בעיית המס, לשאול רו"ח, יועץ מס, עו"ד. אבל אתה חייב לאחר מכן לבצע פעולה וכדי לבצע אותה צריך לקבל החלטה בעצמך, ובסוף יצאת מבולבל לחלוטין. האופציה היותר מומלצת היא המתכנן הפיננסי עם מומחיות בתחום הפרישה. הוא יכול להביא ערך רב מאוד לפורש. הוא מלקט עבורו את כל אותם בעלי מקצוע. הוא כבעל ניסיון וידע, יכול לבנות עבור הפורש את התהליך והדרך לפרישה בצורה אופטימלית".

עומר בן יאיר, המנהל המקצועי של תחום חיסכון ארוך טווח באלטשולר שחם גמל ופנסיה, הרצה על שילוב מנצח לפרישה וכיצד לנהל נכון את קבלת הקצבה המזכה והמוכרת מכמה יצרנים. "מבחינת מיצוי זכויות, איך מבצעים את התיאום הזה? בשלב הראשון צריך להחליט באיזו קופה אני רוצה שתהיה הקצבה המזכה. אני פונה ליצרן הנבחר ומבקש שיפיק מכתב בנוסח נספח ב' לחוזר מרכיבי חשבון. ברגע שקיבלתי את המכתב, היצרן מאשר שבאותה שנת מס נצבע בקופה הסכום שאצלו כקצבה מזכה. לאחר מכן פונים ליצרן מס' 2, הקופה השנייה, מציגים את המכתב והיצרן יודע שהוא יכול להעביר את היתרה של המזכה למוכרת. על סמך זה שנצבע אצל יצרן אחד קצבה מזכה, אנו יכולים את כל הכסף אצלנו להעביר למוכרת", הוא הסביר.

אלון כץ, מייסד ומנכ"ל BTB ישראל, סקר את חמש ההגנות שחברת ההלוואות אשר ייסד יצרה על מנת לשמור על כספיהם של המלווים. הוא אמר בין היתר כי חשוב "לפזר את כל תיקו של המשקיע להמון הלוואות שונות. למעלה מ-1000 הלוואות שקיימות במערכת מפוזרות שוב ושוב ומצמצמות את החשיפה לכל השקעה בודדת. זהו כלי חזק שנותן ערך אדיר למשקיע", הוא הסביר. 

איל אליה, מנהל ענף מכירות פיננסים בכלל ביטוח ופיננסים, הרצה על שילוב בפרישה על מנת להשיג מקסימום קצבה במינימום הפקדה. "אם מגיע אלי לקוח עם מיליון שקלים, ולא חשוב אם זה כסף פנוי שהוא רוצה לנעול או שמדובר על פוליסה, ואני אומר לו בוא ננעל את הכסף לפחות ל-20 שנים, קח 4,760 שקלים בחודש ושלום, זה העולם הישן. אבל ללקוח יש שינויים בחיים. אם חס וחלילה תפגשו אותו בעוד שלוש שנים וקרה לו אירוע אישי או רפואי, הרעיון הזה כבר לא תקף. אנו במצב אחר ולכן צריך להסתכל על החיים בצורה אחרת", הסביר אליה.

יאיר בן דוד, מנהל תחום תאגידים וסוכנויות בטריא, דיבר על 'תשואה יציבה בשוק תנודתי - שינוי כללי המשחק בעולם הפרישה'. "היום גם הבנקים התנתקו מהלקוחות ביחס למה שהיה נהוג בעבר. היום רובנו לא מגיע לבנק. השימוש והיכולת שלהם להגיע ללקוחות הם דרך נתוני BIG DATA ומידע אחר, וזה הופך למשמעותי לממשקים עם הלקוח. לרשותכם עומדים כלים לתכנון פרישה, המאפשרים ללקוח להפקיד כסף ולייצר אנונה, לבחור מסלול ראשי אשר לאחר מכן הוא הופך לכלי להחלפת הרכב, לתכניות לילדים ולדברים נוספים רבים", אמר בן דוד. 

יוסי קסטרו, מנכ"ל משותף של אורות סוכנות לביטוח - מבית מנורה מבטחים, דיבר על עולם מוצרי הפרישה. "קודם כל אדם צריך שיהיה לו ביטחון ושלא יפול על הילדים שלו. לילדים אין יכולת. אדם צריך שתהיה לו דירת שני חדרים בלי משכנתה, ושיהיה לו ממה לחיות. לאחר מכן אפשר לעשות מניפולציות ותכנונים", הוא ציין בהרצאתו.

הוועידה נחתמה ברב שיח שעסק בהיבטים הפסיכולוגיים של קבלת ההחלטות בפרישה, אותו הנחה אלכס קפלון, גרונטולוג ומייסד-שותף ומנכ"ל FUTURING UP; בפאנל השתתפו ד"ר עדו קאליר, ראש ההתמחות במימון, בית הספר למנהל עסקים הקריה האקדמית אונו; ד"ר ארז יעקובי, פסיכולוג, מרצה בכיר, הפקולטה למנהל עסקים, הקריה האקדמית אונו; ארן שדמי, יועץ פרישה לארגונים ולעובדים, חבר בצוות "הפרישה הטובה"; רפי פלג, יו"ר מרכז הפרישה הישראלי. בסיום הפאנל השיבו המשתתפים גם לשאלותיה של מירית עמוסי, יו"ר ועדת כנסים בוועד המנהל של לשכת המתכננים הפיננסים.

עוד הרצו בכנס יוסי בלישה, מומחה לתכנון פרישה ויועץ מס; רו"ח אייל מנדלאוי, מומחה למיסוי פרישה; דודי צור, יועץ פנסיוני, מומחה לתכנון פרישה; רון קשת, מתכנן פרישה; עו"ד רחל בן ארי, שותפה מייסדת בן ארי, פיש, סבן ושות' – עורכי דין. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית