שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
כיסויי טרור ומלחמה: עד כמה אנשי המקצוע מכירים את הסיכונים?
המצב הנפיץ בדרום הארץ והאיומים מצפון ממחישים את הצורך בכיסוי ביטוחי שייתן מענה מעבר לפיצוי שמעניקה המדינה | פאנל מיוחד בכנס אלמנטר 2020 של עדיף יבחן את הסוגיה
כאשר מטפלים בלקוח, התפקיד של סוכן הביטוח או של נציג חברת הביטוח הוא לדאוג לכיסוי ביטוחי עבור המבוטח מפני הסיכונים שעלולים להתרחש ולפגוע בו. במדינה בה המצב הביטחוני עשוי להסלים בין רגע, חשוב כי אנשי המקצוע יכירו על בוריים את כל נדבכים של הכיסויים מפני אש, טרור ומלחמה. עליהם לבדוק מראש מה לקוחותיהם צפויים לקבל מהמדינה בקרות מקרה הביטוח ולמצוא עבורם פתרונות אשר יכסו את הדלתא שבין הפיצוי הממשלתי הצפוי לבין הכיסוי הדרוש כך שמבוטחיהם יקבלו את ההחזר בגין מלוא הנזק.
 
ב-18.2 - טרור, חדשנות ומכת האופניים החשמליים נפגשים בכנס אלמנטר 2020
6/2/2020
הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת, ראשי חברות הביטוח, הנהגת לשכת סוכני הביטוח והרלב"ד ישתתפו בכנס | אישור קיום ביטוח: אוהד מעודי יענה על השאלות הבוערות | יום ג', 18.2.20, אווניו, קרית שדה התעופה
אולם אם איש המקצוע לא מבין מהי החשיפה העומדת בפני לקוחותיו ומה היקפה, הוא לא מסוגל לגדר את הסיכון כראוי. אם הוא לא מכיר את הפתרונות היכולים לתת מענה לאותה חשיפה, הוא והלקוח שלו עלולים להיקלע לבעיה.

פאנל מיוחד שייערך בעוד שבועיים בכנס אלמנטר 2020 של עדיף, בהנחיית שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף, יספק תמונת מצב על המתרחש בתחום כיסויי האש, המלחמה והטרור, ימחיש את הצרכים של הלקוחות - הפרטיים והעסקיים, ויציע פתרונות לפערים שבין המצוי לרצוי מבחינת כל הצדדים המעורבים בנושא.

בפאנל ישתתפו אמיר דהן, מנהל קרן פיצויים, רשות המיסים; אתי חנן, חתמת ראשית ומנהלת תחום מטה, חטיבת ביטוח כללי, כלל ביטוח ופיננסים; שלמה מילר, סמנכ"ל בכיר ומשנה למנהל תחום ביטוח כללי, הפניקס; אלון קרן, יו"ר ענף רכוש, איגוד השמאים; אילן זיו, מנכ"ל קופר נינוה.

נושא מרכזי שיעלה לדיון הוא ההבדלים בפיצוי בין פגיעה בבית מגורים לבין פגיעה בעסק, פערים שלאו דווקא מוכרים לכל העוסקים בתחום. "מדינת ישראל חוקקה את חוק מס רכוש וקרן פיצויים, הקובע כי בקרות מקרה טרור, המדינה מכסה את הנזק, אך רק עד גבול מסוים", מסבירה יהב, שתנחה את הפאנל. "מדובר בכספי ציבור שנלקחו מתוך מס רכוש. לכן למדינה יש אחריות למי לשלם ובגין מה לשלם, והיא אינה יכולה לפזר אותם ללא הגבלה. היא לא יכולה לפצות ב-10 או 15 מיליון שקלים משפחה אחת בודדת, גם היא בנתה וילה ענקית". 

"מצד שני, המדינה גם לא יכולה לפגוע באנשים שביתם נפגע בשל היות המדינה מותקפת. לכן, היא התוותה דרך של פיצויים ויצרה חלוקה בין עסקים שנפגעו לבין פרט שנפגע. באשר לפרט, המדינה קבעה כי אם קרה נזק למבנה, היא תשקם את המבנה באופן מלא. עם זאת, לגבי פיצוי לרכוש, המדינה החליטה שהיא לא תיקח אחריות על כל הרכוש, אלא תעניק פיצוי עד לתקרה של סכום מקסימלי, שנקבע על פי מספר האנשים במשפחה, כאשר הסכום יחושב באופן יחסי לנזק שנגרם", מסבירה יהב.

לעומת זאת, בביטוח עסקים המקרה הוא אחר. "המדינה מכירה בכל ההתנהלות הכלכלית של בעל העסק, מעבר לביטוח המבנה והציוד, אך היא גם מאמינה בפחת. לדוגמה, אם הוא רכשת מכונה במיליון שקלים, עבור כל שנה שהיא פעלה יקוזז לו פחת, הוא קיבל החזר חלקי עליה מהמדינה. אולם הקיזוז הזה גם טומן בחובו סכנה עבור המבוטח, כי אמנם המכונה יכולה להמשיך לפעול גם עוד 10 שנים, אבל מה קורה אם היא מתקלקלת והוא צריך לקנות מכונה חדשה? אם סוכן הביטוח לא מודע לכל זאת, אין למבוטח כיסוי מתאים והעסק עלול לקרוס. לכן הוא וכל העוסקים בתחום חייבים לדעת היכן הם חשופים, מה חסר להם כדי להשלים את הפער בין מה שהלקוח שלהם יקבל מהמדינה לבין מה שהוא זקוק לו, האם חברות הביטוח מכסות את הפער הזה וכן, גם לענות על השאלה האם חברות הביטוח יכולות לעמוד בפער הזה עבור מסה גדולה של נפגעים?", מזהירה מנכ"לית מכללת עדיף. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית