שם משתמש
סיסמא
יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה ויו"ר רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת | צילומים: ענבל מרמרי ודוברות רשות שק ההון
 
לוח אירועים
רשות שוק ההון מזהירה מפני ייעוץ פיננסי שיקרי בעקבות בהלת הקורונה
הרשות זיהתה ניסיונות התחזות ופרסום שיקרי שבא לזרוע בהלה בקרב הציבור ולשכנעו למשוך קרנות וחסכונות נזילים שברשותו | "גורמי אכיפת החוק והרשות פועלים ויפעלו בחומרה כנגד הגורמים המתחזים"
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון יצאה באזהרה לציבור החוסכים מפני ייעוץ פיננסי שיקרי. "בצל התפשטות מגיפת הקורונה והשפעתה על השווקים, זיהתה רשות שוק ההון ניסיונות התחזות ופרסום יעוץ פיננסי שיקרי הבא לזרוע בהלה בקרב הציבור ולשכנעו למשוך במהרה קרנות וחסכונות נזילים שברשותו", נמסר בהודעת הרשות.
 
עוד נמסר כי הרשות מבקשת להזהיר את הציבור מפני גורמים מתחזים הנותנים יעוץ כללי או פרטני בקשר לחסכונות הציבור, לרבות קרנות, קופות ופוליסות ביטוח, שאינם בעלי רישיון ומבלי שנערך בירור צרכים פרטני כמתחייב, למשל בנוגע להיבטי המיסוי המתבקשים.

"אנו קוראים לציבור לשקול את צעדיו בזהירות, ולהתייעץ במידת האפשר עם גורמים מוסמכים בעלי רישיון מתאים, כדי להימנע מתוצאות כלכליות לא רצויות ועוגמת נפש כתוצאה מאותן ידיעות כוזבות הזורעות בהלה בציבור. כך לדוגמה, הבוקר (ב') הובא לידיעת הרשות כי גורמים, שהתחזו לבעלי תפקיד במשטרה ובמשרד האוצר, הפיצו מסמך מזויף הקורא לציבור השוטרים לפדות בהקדם את חסכונותיו בקרנות ההשתלמות". 

עוד נמסר כי "גורמי אכיפת החוק ורשות שוק ההון פועלים ויפעלו בחומרה כנגד כל אותם גורמים מתחזים המפיצים בשוק ידיעות כוזבות שיש בהן כדי לפגוע בחסכונות הציבור".

ענת גואטה: מוודאים שתפקוד הגופים המפוקחים לא ייפגע

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך, מסרה את התייחסותה להשפעת נגיף הקורונה על שוק ההון.

"אנו עדים לתנודתיות מוגברת במחירי הנכסים בארץ ובעולם, בעקבות התמשכות והתפשטות נגיף הקורונה. רשות ניירות ערך מקיימת שיח ישיר ורציף עם הגופים המפוקחים על מנת לעקוב אחר המתרחש בזמן אמת ולהעניק מענה מקצועי ומיידי, ככלל שעולה צורך. הרשות פועלת מול הגופים המפוקחים על מנת לספק מענה וקשב לצרכים שלהם וכדי לוודא שתפקודם לא ייפגע לצורך מתן מידע מלא, רלוונטי ועדכני למשקיעים", מסרה גואטה.

יו"ר הרשות הוסיפה: "כאמירה למשקיע וככלל, קבלת החלטה בחופזה, אינה משרתת אינטרס של אדם זה או אחר ועיקרון זה רלוונטי כמובן, לכל תחומי החיים ובתוכם גם להשקעה בשוק ההון. אנו ממליצים, גם בעת מאתגרת זו, לציבור המשקיעים לכלכל את צעדיהם בקור רוח תוך הענקת המשקל המתאים לצרכיהם האישיים ולאופק ההשקעה הרלוונטי.

"רשות ניירות ערך, שותפה מלאה לצוות הרגולטורים הפיננסיים ועומדת לרשות כל גורמי המקצוע בממשלה ובשוק ההון, לסיוע ככל שניתן, על מנת לצמצם את השלכות נזקי משבר וירוס הקורונה על המשק כולו".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית