שם משתמש
סיסמא
ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
רוזנפלד על אפשרות ההארכה האוטומטית: מעריך מאד שכולם נהגו עפ"י מידת ההיגיון וההתחשבות
נשיא לשכת סוכני הביטוח שלח בסוף השבוע האחרון מכתב לממונה על שוק ההון בו ביקש ממנו להורות לחברות הביטוח לאפשר את הארכת הביטוחים האלמנטריים
"מודה למנכ"לי החברות שנענו לפנייה ששיגרתי אליהם כבר במוצ"ש להאריך את כל הביטוחים האלמנטאריים לטובת הציבור שנמצא בבידוד ו/או מאושפז ובני משפחותיהם ועקב המצב הכלכלי הבעייתי לבעלי העסקים והעצמאיים הקטנים ", כך אמר שלשום (ג') ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח, לאחר שחלק מחברות הביטוח אפשר הארכה אוטומטית של פוליסות שיסתיימו ב-1 באפריל. "אני מעריך מאד שכולם נהגו עפ"י מידת ההיגיון וההתחשבות למען הציבור בישראל", הוא הוסיף.

רוזנפלד אף פנה בסוף השבוע האחרון לממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, בבקשה להורות לחברות הביטוח להפעיל את סעיף 4 לחוזר חידוש חוזה הביטוח המאפשר להן רגולטורית להאריך את הפוליסה ללא הסכמה מוקדמת של הלקוח לתקופה של 21 ימים.

"הואיל ואנו צועדים לקראת תקופה המוערכת בסדרי גודל של חמישה שבועות, אנו צריכים להיערך כבר עתה לחידושי ביטוח באפריל. אנו בלשכת סוכני הביטוח מבקשים להאריך את הביטוחים לציבור במהלך חודש אפריל ב-21 ימים", הוא הוסיף. על בעיית חידוש הפוליסות בסוף החודש הנוכחי לאור התפשטות מגפת הקורונה נכתב בשבועון עדיף שפורסם ביום חמישי האחרון.
לא ממתינות לפיקוח: הראל, מגדל ואיילון הודיעו על הארכה אוטומטית של פוליסות אלמנטר
19/3/2020
בהראל יוארכו עד ל-30 לאפריל פוליסות רכב רכוש (מקיף או צד ג'), ביטוח דירה וביטוח לבית העסק ולמשרד | במגדל ביטוחי דירות ועסקים יוארכו עד 30 לאפריל ופוליסות רכב רכוש עד 15 באפריל | גם בכלל ניתנו הקלות
רוזנפלד ציין כי הארכה תינתן בהתאם לסעיף 4 בחוזר חידוש הביטוח, הקובע:

א. "חברת ביטוח המעוניינת לחדש את פוליסת הביטוח ולא קיבלה את הסכמת בעל הפוליסה לחדש את הפוליסה, רשאית לבטח את בעל הפוליסה, ללא הסכמתו, לתקופה שתחל בתום תקופת הביטוח הנוכחית, אך לא תעלה על 21 ימים, ובלבד שהודיעה על כך לבעל הפוליסה מראש.

ב. פעלה חברת ביטוח כאמור בסעיף קטן (א) ולא קיבלה את הסכמת בעל הפוליסה לחידוש הפוליסה עד לתום 21 הימים האמורים, לא תגבה דמי ביטוח בעד התקופה האמורה. ואולם אם ארע מקרה ביטוח במהלך התקופה האמורה, רשאית חברת הביטוח לקזז מתגמולי הביטוח ששילמה את דמי הביטוח היחסיים בגין התקופה האמורה.

ג. פעלה חברת ביטוח כאמור בסעיף קטן (א) וקיבלה את הסכמת בעל הפוליסה לחידוש הפוליסה במהלך 21 הימים האמורים, תהיה רשאית לגבות דמי ביטוח בעד התקופה האמורה"."משכך, לחברת הביטוח קיימת אפשרות רגולטורית על פי מתווה מוגדר להאריך את הפוליסה ללא הסכמה מוקדמת של הלקוח לתקופה של 21 ימים", ציין נשיא לשכת סוכני הביטוח.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית