שם משתמש
סיסמא
רן קלי | צילום: תומר אלמקייס
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
קלי סוכנות לביטוח
 
לוח אירועים
יצאתם לחל"ת בגלל הקורונה? כך תפעילו את הסדר ריסק זמני כדי שזכויות הפנסיה שלכם לא יפגעו
מאות אלפי עובדים הוצאו לחופשה כפויה ללא תשלום וזכויות הפנסיה שלהם עלולות להיפגע כתוצאה מהפסקת התשלומים לתכניות הפנסיוניות | רן קלי מסביר כיצד להפעיל את המנגנון שימנע את הפגיעה
עקב משבר הקורונה יצאו בשבועות האחרונים מאות אלפי עובדים שכירים לחופשה כפויה ללא תשלום. מעבר לפגיעה המידית בהכנסה של העובדים שיצאו לחל"ת, קיים חשש לפגיעה בזכויות הפנסיה שלהם.

למעשה, מרגע שהמעסיק מפסיק לשלם משכורת חודשית לעובד, הוא גם מפסיק להפקיד תשלומים שוטפים אל תכנית הפנסיה של העובד. מאותו רגע, לא יצטברו עוד סכומים נוספים לטובת חיסכון לגיל פרישה לגמלאות. מעבר לכך, אף לא ישולמו דמי ביטוח, לרכישת כיסוי למקרה מוות ואובדן כושר עבודה. עם זאת, תכניות הביטוח הפנסיוני כוללות מנגנון ייחודי, המאפשר לעובדים להגן על זכויותיהם גם בתקופת חל"ת.

רן קלי, יו"ר דירקטוריון קבוצת קלי, מסביר כי מנגנון זה מכונה הסדר ריסק זמני. "הכוונה להסדר לתקופה קצובה, במהלכה מותיר החוסך את תכנית הפנסיה שלו על 'גחלת קטנה', ומשלם עלות מצומצמת בלבד, הדרושה לשמירת הכיסוי הביטוחי למקרה מוות ונכות ברמתם ערב היציאה לחל"ת". 

כיצד ניתן להפעיל את הסדר הריסק?

"הדבר תלוי בתכנית הביטוח הפנסיוני של כל עובד. בקרנות פנסיה חדשות (שתחילתן לאחר חודש 1/1995), קיים הסדר ריסק מובנה, לתקופה קצובה בת חמישה חודשים, בתשלום עלות הכיסוי הביטוחי מתוך החיסכון הצבור בקרן על שם העובד. ההסדר יופעל בצורה אוטומטית, עם קבלת הודעה בקרן בדבר יציאת העובד לחל"ת. בתום חמישה חודשים, יש לפנות אל קרן הפנסיה בצורה אקטיבית, להארכת תקופת הביטוח בתשלום".

מה בנוגע למי שמבוטח בביטוחי מנהלים? 

"בפוליסות ביטוח מנהלים, אין במקרים רבים הסדר אוטומטי לשמירת זכויות, ועל כן נדרש לפנות אל חברת הביטוח או אל סוכן הביטוח בבקשה להפעיל הסדר ריסק זמני בתשלום על חשבון המבוטח.

"לאור הנסיבות יוצאות הדופן של משבר הקורונה, ניאותו כל חברות הביטוח הגדולות בישראל להקל על ציבור המבוטחים – גם ברמת ההוצאה הכספית, וגם בתהליך העבודה התפעולי, והודיעו כי יעניקו למבוטחים בביטוחי מנהלים באמצעותן, שלושה חודשי כיסוי ביטוחי בחינם. המדובר בבשורה צרכנית של ממש ובהטבה משמעותית ללקוחות 'ברגע האמת', שכן עלות הביטוח במהלך שלושת החודשים הראשונים, תכוסה על ידי חברת הביטוח, ולא תקוזז מתוך צבירת החיסכון של העובד".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית