שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
אוריאל לין: נחוצה תכנית כלכלית אמיצה מענה לעסקים במגזר הפרטי ולעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו
נשיא איגוד לשכות המסחר שיגר פנייה דחופה לשר האוצר: "יתכן ויהיה צורך להזרים למעלה ממאה מיליארד שקלים ואולי אף יותר"
 עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, שיגר הבוקר (א') לשר האוצר משה כחלון, פנייה דחופה בדרישה לגבש תכנית כלכלית מקיפה שתיתן מענה אמת לעסקים במגזר הפרטי ולעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו.

"אינני מזלזל בשום פעולה המסייעת לעסקים בפתרון בעיות הנזילות. אך חלף כבר חודש מאז החמרת המשבר ואין עדיין תכנית פעולה כלכלית מוגדרת המבטיחה כי עשרות ואולי אף מאות אלפי עסקים לא יקרסו. מה שיש בפנינו כיום זו מדיניות של טלאים. מגבשים טלאי על טלאי כדי לנסות ולסייע לעסקים. המדיניות בעיקרה דחיית תשלומים, הוצאה לחל"ת, ונטילת הלוואות. מה שנחוץ כיום ומיד זה תכנית מקיפה שתיתן מענה אמת לעסקים במגזר הפרטי ולעובדים שהוצאו לחל"ת או פוטרו." כותב לין.

לדברי לין, "עסק החייב להיסגר על פי צו - איך יתקיימו בעליו בעתיד לאחר שהרזרבות יגמרו? עסק שמחזור עסקיו והכנסותיו ירדו ב 80% - איך הוא אמור להתקיים, לאחר מיצוי הרזרבות ? צריך לזכור שלרבים מעסקים אלה כמעט ואין רזרבות. אלה השאלות הבסיסיות עליהן חייבות להינתן תשובות. המגזר העסקי ימשיך לפעול ככל יכולתו. הוא לא רוצה להיות נסמך סעד. אך נוכח ההחמרות, צמצום העסקים וירידת הביקושים, שום מאמץ מצדו לא יפתור את בעיית הנזילות וההפסד הכספי. עליכם להביא בחשבון כי יתכן ויהיה צורך להזרים למעלה ממאה מיליארד שקלים ואולי אף יותר".

לין מצין כי למדינה יש מקורות. "מקורות אלה צריכים להגיע מהמגזר הציבורי באמצעות צמצום של אמת בהוצאות, אפילו במחיר של פגיעה בעובדים.כמו כן, יש לעשות שימוש ברזרבות של החברות העסקיות שבבעלות המדינה ובקרן הדולרית של בנק ישראל, שכבר צברה 130 מיליארד דולר".

"לא יתכן כי המדינה תרשה כי כלל האוכלוסייה שמקור הכנסתה במגזר העסקי הפרטי תיוותר ללא כל, בעוד המגזר הציבורי לא יתרום את חלקו. אסור לפלג את העם. אנו זקוקים למדיניות כלכלית אמיצה בהובלת משרד האוצר", סיכם.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית