שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
הקורונה מגיעה לפוליסות: חברות הביטוח בוחנות הכנסת הנגיף להצהרת הבריאות
לעדיף נודע כי לפחות חברה אחת החלה לבדוק את הסוגיה גם עם מבטחי משנה | העבר מלמד כי אם צעד כזה אכן יתרחש ויאושר על ידי הפיקוח על הביטוח, חברות נוספות עשויות ללכת בדרכה
עד עכשיו העיסוק התקשורתי והציבורי בהשפעת נגיף הקורונה על עולם הביטוח נגע לירידות בתשואות מוצרי החיסכון, בהשפעה של שוקי ההון על ההשקעות, בהיקפי המכירות וגם בכוח האדם. אבל הערב עדיף מדווחת לראשונה כי הנגיף שכבר גבה את חייהם של אלפי בני אדם ברחבי העולם ונכון להערב גם של אדם אחד בישראל, מתקרב להיכנס אל תוך הפוליסות.
 
מידרוג: "ככל והמשבר ימשך לתוך הרבעון השני ויפגע בכלכלה הריאלית, נראה פגיעה גם ברווחיות החיתומית"
18/3/2020
בדוח מיוחד שפרסמה לאור התשפטות הקורונה, נכתב שצפויה שחיקה בהון העצמי, ביחס כושר הפירעון בטווח הזמן הקצר ובגמישות הפיננסית | "הרווחיות צפויה להיפגע מירידת רווחי ההשקעה ובאופן עקיף דרך דמי הניהול"
לעדיף נודע כי חברות ביטוח בארץ בוחנות את השפעת נגיף הקורונה על מוצרי הביטוח השונים, ולפחות חברה אחת החלה בבדיקה עם מבטחי המשנה שלה לגבי הכנסת שאלות על הידבקות במחלה להצהרות הבריאות שלה. לפי שעה מדובר בבדיקה ראשונית בלבד, אך יתכן כי כבר בימים הקרובים תתקבל החלטה אם לכלול את ההידבקות בקורונה בהצהרת הבריאות, ואם כן באיזו הצהרת בריאות לעשות זאת. בעבר כבר ראינו שברגע שנפרץ מחסום כזה על ידי חברה אחת, חברות נוספות נוקטות צעדים דומים. כך היה גם עם היציאה מתחום ביטוחי סיעוד פרט וכך היה גם עם הפסקת שיווק ביטוחי נסיעות לחו"ל בעקבות נגיף הקורונה, תחילה לסין ולאחר מכן לאזורים נוספים בעולם.

אין ספק כי תחום ביטוחי הבריאות הוא אחד התחומים שיושפע יותר מהתפשטות נגיף הקורונה, הן מבחינת רווחיות והן מבחינת הכיסויים. בשבוע שעבר התייחסה לכך חברת מידרוג בדוח מיוחד שהכינס בעקבות התפרצות הנגיף.

"לאור רמת הרווחיות החיתומית הנמוכה בענף הביטוח המקומי היא לא צפויה לפצות על השלכות אלו. יחד עם זאת, אנו מעריכים בשלב זה כי ההשפעה החיתומית של התפרצות הנגיף תהיה מוגבלת ולא תגרום להפסדים משמעותיים. שיעורי התמותה והתחלואה יצטרכו לעלות בצורה משמעותית על מנת לגרום לעלייה בתביעות ביטוחי החיים והבריאות כאשר שאר הפעילויות הביטוחיות יושפעו בצורה נמוכה יותר וכתלות בסביבת המאקרו", נכתב בדוח.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית