שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הסתדרות העובדים הכללית החדשה
 
לוח אירועים
יו"ר ההסתדרות בפנייה לאוצר: הגנו על החסכונות הפנסיונים
על רקע משבר הקורונה ואי יציבות השווקים הפיננסיים, קורא ארנון בר-דוד לספק רשת ביטחון לחסכונות הפנסיונים של התושבים, בהם הגמלאים
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, פנה אתמול (א') במכתב לממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור ולממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, ד"ר משה ברקת, בבקשה שהמדינה תדאג לרשת ביטחון לחסכונות הפנסיוניים של תושבי ישראל, בהם הגמלאים. זאת, על רקע אי-יציבות השווקים הפיננסיים בשל משבר נגיף הקורונה.

במכתבו לשניים ציין יו"ר ההסתדרות בר-דוד, את החשיפה הגבוהה של החסכונות הפנסיוניים בישראל, לנכסים פיננסיים בארץ ובעולם, בשווקים אשר בימים אלה חווים ירידות שערים דרמטיות. "הירידות הקיצוניות בשוקי ההון מובילות לפגיעה ישירה בשווי החיסכון הפנסיוני המקומי", כתב יו"ר ההסתדרות בר-דוד, "פגיעה ודאית תיגרם לעובדים הפורשים לפנסיה בימים אלו ובזמן הקרוב. הירידות בשווקים עלולות להביא גם להפחתת הקצבאות לגמלאים פעילים".

"הירידות בשווקים עלולות להביא גם להפחתת קצבאות לגמלאים פעילים, מאחר שהחיסכון המגבה את תשלום קצבאות אלה כולל גם נכסים פיננסיים שערכם ירד, וככל שהשווקים לא יפצו על ירידות אלו, ייווצר גירעון אקטוארי אשר יחייב הפחתות קצבה", מוסיף בר-דוד בפנייה.

בר-דוד התריע כי, "הפחתות של שווי חיסכון וקצבאות, צפויות לפגוע לא רק ברווחת ציבור העובדים והגמלאים, אלא גם במשק בכללותו". הוא הזכיר כי במהלך המשבר הפיננסי של שנת 2008, נקבעה בישראל רשת ביטחון לחיסכון פנסיוני, אשר "תרמה להתייצבות השווקים".

לאור הנסיבות הדומות והחשיבות העצומה של ייצוב ביקושים לקראת המיתון העלול לנבוע מהמשבר הנוכחי, ומניעת פגיעה מידית בחוסכים ובפורשים, יש מקום לקבוע בהקדם האפשרי רשת ביטחון לחיסכון הפנסיוני", כתב יו"ר ההסתדרות. הוא ביקש מהממונה על התקציבים ומהממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר, לקיים דיון דחוף בנושא.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית