שם משתמש
סיסמא
האזינו לפודקאסט: רועי ויינברגר וחני שפיס
 
לוח אירועים
"ביטוח הבריאות יתגלה במלוא הדרו"
חני שפיס, יועצת הבריאות והסיעוד, קוראת לסוכנים להצטייד בידע, שימור ואסרטיביות מול הלקוח, וקוראת: "לא לבטל ביטוחי בריאות' זה לא הזמן" | "כשהמערכת תהיה עמוסה בטירוף, אנשים יבינו כמה ביטוח הבריאות חשוב"


"זה הזמן להיות עם הלקוחות. זה בדיוק הזמן להראות להם שאתם שם איתם, ולו רק בשביל להרגיע ולתת נוכחות שהיא יותר של שירות ופחות של מכירות", זה המסר שמשגרת לסוכני הביטוח בימים טרופים אלו חני שפיס, יועצת ומרצה בתחום ביטוחי בריאות וסיעוד.

שפיס התארחה אתמול (ב') בעדיף בפודקאסט 'אחד על אחד' למתן מענה לכל השאלות והסוגיות המתעוררות בתחום ביטוחי הבריאות על רקע משבר הקורונה הפוקד את ישראל והעולם כולו.

בפודקאסט, בהנחיית רועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף, התייחסה שפיס לאחת ההשלכות המשמעותיות ביותר של המשבר על הענף שכבר החל לתת בשטח את אותותיו – הביטולים בפוליסות הבריאות ולחשש שתחת מציאות כלכלית מורכבת ייתפס ביטוח הבריאות בעיני המבוטחים למוצר מותרות שניתן לוותר עליו, לפחות בשלב זה, במסגרת התעדוף הכלכלי בהוצאות השוטפות שהציבור מגדיר לעצמו על מנת 'להדק את החגורה'.

"הדבר שהכי מטריד אותי הוא גל הביטולים שאולי צפוי להיות, ועשוי לפגוע משמעותית בהכנסה של הסוכן ברמת הנפרעים", משמיעה שפיס בקול את החשש. "אני חושבת שכרגע יותר מתמיד נורא חשובה שיחת השימור, משום שביטוח הבריאות הפרטי יתגלה במלוא הדרו. לא עכשיו, אלא בעוד חודשיים שלושה מהיום שהמערכת תהיה עמוסה בטירוף ואנשים יבינו כמה ביטוח הבריאות חשוב. אז אם יש משהו שהייתי רוצה לצייד את הסוכנים זה בידע, בשימור באסרטיביות מול הלקוח: לא לבטל ביטוחי בריאות. זה לא הזמן", אמרה שפיס.



"החולים 'הרגילים' ישלמו את המחיר"
האם לנגיף הקורונה יש בכלל כיסוי בביטוחי הבריאות? נראה ששאלה זו מתעוררת בקרב רבים, ושפיס עושה סדר בנושא, וקובעת בנחרצות. "ברור שלא".

"נגיף הקורונה זה נגיף שפעת. היו בהיסטוריה שלנו הרבה מאוד סוגי שפעות. אני לא רואה קשר בין הביטוח הפרטי לטיפול ישיר בקורונה. כי בסך הכל לא מדובר על ניתוח שמכוסה בפוליסה או מחליף ניתוח, בטח לא השתלה. אם תצא תרופה רלבנטית לקורונה, אני מניחה שהיא תכוסה במערכת הציבורית ולא תהיה בה נגיעה במערכת הפרטית", מסבירה שפיס.
"יחד עם זאת", מוסיפה שפיס, "ההיבטים הנלווים לכך משמעותיים מאוד. כי כל מי שלא חלה בקורונה, שהיום מטופל ברמת VIP בבתי החולים הציבוריים, עלול לסבול מעומס ומאי פניות. כל אלה שלא חולים בקורונה וחולים במחלות כרוניות אחרות עלולים לסבול מעומס, מאי פניות של הרופאים ואותי יותר מטרידים החולים האונקולוגיים בישראל וחולי הסכרת, שכנראה יסבלו מעומס בכל מה שקשור לחולי הקורונה".

ובמילים אחרות אומרת שפיס כי החולים האחרים ישלמו את המחיר. "אני סבורה שכיום כל בתי החולים הציבוריים, חדרי המיון והצוותים הרפואיים סובבים סביב חולה הקורונה. אני מניחה שהכמות תגדל, החולים הקשים, לפחות בכמות שצפויה להיות, יאכלסו את בתי החולים, ולא יהיה מקום לכל שאר החולים שהם לא פחות חשובים, לא פחות סובלים ולא פחות מוטרדים ממה יהיה באשר לטיפול בהם", הסבירה.

בהתייחס לקשיים העיקריים שחווים סוכני הביטוח אל מול הלקוחות בימים אלו, אומרת שפיס כי אחד הקשיים היותר בולטים הוא אופן העברת ההתקשרות עם המבוטח – לטלפון ולערוץ הדיגיטלי. "יש אנשים שממש לא מורגלים לכך, וצריך להתאמן על זה. איך בעצם מנהלים היום שיחות עם לקוחות ומערכת יחסית שהיא טלפונית ודיגיטלית ועדיין משמעותית ומקצועית מול הלקוח", אמרה.

שפיס ממליצה לסוכנים קודם כל להירגע ולהביא סוג של רוגע אל הלקוחות, שבימים אלו זקוקים לזה.
קושי נוסף אליו התייחסה שפיס נוגע לשאלות אודות השימושים בביטוחי הבריאות הפרטיים. "הרי ברור לכולם שרמת השימושים תעלה משמעותית בגלל צפיפות ועומס של המערכת הציבורית. אז אנחנו מניחים שיהיו הרבה מאוד תביעות שקשורות לאמבולטורי, ייעוצים אצל רופאים פרטיים, ניתוחים פרטיים שאנשים יעדיפו להגיע לעשות במדיקל, הדסה ולא בבתי חולים ציבוריים". בהקשר זה ממליצה שפיס לסוכנים להתחיל להתמצא במבוך התביעות, ובאופן הטיפול בתביעות פרט.

הזכרת את הכיסויים האמבולטורים. איזה שימושים בנספח האמבולטורי עשויים להיות רלוונטיים בתקופה הנוכחית?
"לכל הנושא של ביקור אצל רופאים מומחים תהיה עדיפות מאוד ברורה למערכת הפרטית ולא למערכת בקהילה. כנראה שהרופאים בקהילה יהיו עמוסים, או שאנשים יחששו להגיע אליהם. אז יהיה שימוש בייעוצים פרטיים. יש שימוש בכל מה שקשור לבדיקות דימות – MRI, סיטי, פד סיטי – כל הבדיקות שנעשות היום במכונים פרטיים. עם מקסימום סטריליזציה, עם קיצור תורים הרבה יותר משמעותיים. אמבולטורים מכיל עוד כמה סעיפים מעניינים שהם לאו דווקא מחלות, כל מה שקשור לבדיקות היריון ולסעיפים שהם יותר רכים, כמו מעבדה עד הבית, ביקור רופא, רופא און ליין, פיזיותרפיה, הידרוטרפיה, יש שם כמה סעיפים שכדאי מאוד להציץ בהם ולהשתמש בהם בתקופה הקרובה ברמת האירועים השוטפים".

קורונה לא מוגדרת כמחלה קשה, עד שהיא הופכת להיות מחלה קשה
ניגע בביטוח מחלות קשות - האם חולה קורונה שנזקק לטיפול יוגדר כבעל מחלת ריאות חסימתית כרונית, או לחלופין אדם שהורדם למשך 96 שעות יקבל את סכום הפיצוי המגיע לו במסגרת הכיסוי?
"בוא נשבור את כל השיח הזה של קורונה ומחלות קשות. קורונה לא מופיעה ברשימת המחלות הקשות, אלא אם כן היא הופכת להיות מחלה שמוגדרת כאחת המחלות שמופיעה שם. למשל, אירוע כמו קומה, או מצב חמור ובלתי הפיך או אפילו מחלת ראות חסימתית. אם האירוע הביא לסיטואציות שהוזכרו והן נופלות בהגדרות הפוליסה, אני לא רואה החרגה של נגיף הקורונה במצב של תרדמת, אני לא רואה החרגה של נגיף הקורונה אם המחלה הפכה להיות באמת חסימה נשימתית קבועה וכרונית. הסיבה לא רלבנטית, האירוע עצמו רלבנטי אם זה עומד בהגדרות עצמן. אז קורונה לא מוגדרת כמחלה קשה, עד שהיא הופכת להיות מחלה קשה. לצערי הרב ברוב המקרים היותר אנושים, זה לא מחזיק מעמד יותר מ-14 ימי הישרדות. כך שצריך נורא להיזהר כשמשווקים את המוצר הזה ומשלים את הלקוח שקורונה היא אחת מהמחלות הקשות שמופיעות שם. לא, רק אם זה עומד באחת מההגדרות שמופיעות בפוליסה עצמה, שאלו למעשה האירועים שהם התוצאה של הקורונה ולא הקורונה עצמה".
 
סערת סעיפי הקורונה: רשות שוק ההון אוסרת להכניס שאלות על הנגיף להצהרת הבריאות
23/3/2020
אחרי הפרסום על הבדיקה אודות האפשרות לשאול מועמד לביטוח אם נדבק בקורונה או שהה בבידוד, ברשות שוק ההון מתייחסים לסוגיה | לעדיף נודע כי לפי שעה מבטחי משנה לא דרשו הכנסת הנגיף להצהרות בריאות
החרגת חולי קורונה: "הגיוני שאדם שנמצא בסיכון גבוה יושהה בעת החלטה להיכנס לביטוח, עד שמצבו יובהר"

על רקע הסערה בענף שהתעוררה סביב הפרסום על כך שחברת מגדל בחנה אפשרות לשאול מועמדים לביטוח ריסק על הידבקות בנגיף הקורונה או על שהייה בבידוד בעקבות חשיפה אליו, התייחסה שפיס גם למצב של החרגת מבוטחים מפוליסות מסוימות לאחר שחלו בקורונה. "זו טעות בהבנה של מה אומר החיתום. הרי ברור לגמרי שהגיוני בתקופה בה יש מגפה שמדביקה במהירות רבה, שחברות הביטוח יבקשו לדעת האם אדם נמצא בסיכון גבוה, כמו בידוד. סיכון גבוה יכול להביא להידבקות במחלה והידבקות במחלה יכולה להביא להתדרדרות במצב רפואי, שיכולה לפגוע בסעיפים אחרים של הפוליסה", השיבה שפיס.

"אין לזה קשר לקורונה. לקורונה עצמה אין ביטוי בפוליסת ניתוחים או בפוליסות דומות, אבל בהחלט נראה לי הגיוני לגמרי שאדם שנמצא בסיכון גבוה כרגע יושהה בעת החלטה להיכנס לביטוח, עד שמצבו יובהר, כי המחלה עצמה מביאה לסיבוכים שיכולים להחמיר את האקטואריה של המוצר", היא הוסיפה.

חברות הביטוח מתגאות בשירות רפואה מרחוק שהן מציעות. השירות הזה קיים גם בשב"ן. מה האפקטיביות של כיסוי כזה בחברות הביטוח ואיך סוכני הביטוח יכולים לשווק את המוצר הזה ביותר יעילות?

"מדובר במוצר מאוד מעניין ואני מברכת ושמחה שחברות הביטוח יצאו עם המוצר הזה ללא תקופת אכשרה, וחלקן אפילו בלי פרמיה ובלי הצהרת בריאות בחודשיים הקרובים. אני מניחה שההבדל הגדול בין חברות הביטוח לשב"נים, יהיה בזמינות. כיום מבוטחים בשב"ן כ-6 מיליון מבוטחים. יש להניח שכולם עטים על אותו קו חם של קופת החולים כדי למצוא מענה למה שקורה בבית, והם עמוסים בטירוף. הערוצים הפרטיים מאפשרים זמינות גדלה ומהירה יותר דרך פוליסת הביטוח. זה צעד מבורך לחלוטין, בעיני זו שיחת פתיחה נהדרת עם לקוח של סוכן כדי לתת לו משהו ולא למכור לו. לתת לו משהו שהוא חינמי ולחלוטין עוטף את פוליסת הבריאות.

בשלב זה חצינו את רף חצי מיליון המובטלים בעקבות משבר הקורונה. אנשים שנמצאים בחל"ת או באבטלה. האם קיימים פתרונות שיכולים לשחרר אותם, זמנית לפחות, מתשלום הפרמיה?

"בדקתי האם יש פוליסות בשוק שנותנות שחרור פרמיה במקרה של אבטלה. להפתעתי מצאתי כמה כאלה. אדגיש בעיקר את המוצר שנמכר בזמנו בהפניקס שנקרא נספח 10 פלוס. הוא ניתן לכל מי שרכש את פרק הניתוחים ב'קו הכסף' עד 2013. אז שימו לב, 'קו הכסף' עד 2013 כלל בתוכו לכל מי שרכש את פרק הניתוחים נספח קטן שנקרא 10 פלוס. אחד מעשרת הסעיפים שם הוא שחרור פרמיה במקרה של אבדן כושר עבודה, סיעוד ואבטלה.מחזיק 'קו הכסף' ותיק, יכול להציץ בפוליסה – אם הוא מובטל, הוא זכאי לקבל ולאחר 30 ימי אבטלה, החזר או זיכוי על פרמיה שישלם בתקופה הקרובה במידה והוא נשאר מובטל".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית