שם משתמש
סיסמא
אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס | צילום: פאביאן קולדורף
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
הנהלת הפניקס תקצץ שכרה ב-7%-10%; שכר העובדים יקוצץ ב-6%
הקיצוץ בשכר העובדים יהיה תקף רק למשתכרים מעל 7,000 שקלים | החברה מעריכה את החיסכון בעלויות השכר, שיחול על משכורת חודש מאי, בכ-45 מיליון שקלים | הפניקס תקים קרן סיוע לעובדים בסך 7.5 מיליון
הפניקס תקצץ בשכר עובדיה ומנהליה בשל משבר הקורונה. הבוקר (ה') הודיעה החברה כי בשל משבר הבריאות העולמי עקב נגיף הקורונה והשפעתו על המשק ככלל והחברה בפרט, חתמה אתמול הנהלת הפניקס על הסכם בינה לבין ועד העובדים בחברת הפניקס, לפיו החל ממשכורת חודש מאי 2020 יופחת שכרם של מנהלי הפניקס בשיעורים של בין 7% ל-10%. כמו כן, יופחת שכרם של עובדי הפניקס בשיעור של 6%. ההפחתה לא תחול על עובד אשר שכרו נמוך מ-7,000 שקלים.
 
עוד עדכנה הפניקס כי תוספת השכר לשנת 2020 על פי ההסכם הקיבוצי לשנים 2019 עד 2021 (הסכם שנחתם במאי 2019), מבוטלת. עם זאת, באשר למקדמה על חשבון ההסכם הקיבוצי הבא, הפניקס תשלם מקדמה על חשבון תוספת שכר עתידית בנוגע לשנת 2022 ואילך, בשיעור ממוצע של 3.40%, לעובדים אשר יהיו זכאים לכך על פי כתב ההסכמות. הפניקס מעריכה את אומדן החיסכון הכולל בעלויות השכר בסך של כ-45 מיליון שקלים.

בהודעה שהוציאה לבורסה דיווחה החברה כי לעובדים המצויים בחל"ת לתקופה של יותר מ-30 יום, הפניקס תמשיך עד סוף חודש אפריל 2020 בתשלום ההפרשות הפנסיוניות, לרבות אבדן כושר עבודה, תאפשר השארת הרכב והטלפון הסלולרי שברשותם וכן תמשיך בתשלום פוליסת הבריאות הקולקטיבית לעובד ולבני משפחתו.

בנוסף, החברה תקים קרן לסיוע כספי לעובדים בסך של 7.5 מיליון שקלים, כאשר הקריטריונים לשימוש בכספי הקרן יתואמו בין הנהלת הפניקס לבין יו"ר ועד העובדים. במקביל, הפניקס תקים קרן בסך של עד 3.5 מיליון שקלים, להשבת ימי חופשה לעובדים אשר כתוצאה מן המשבר נכנסו ליתרת חופשה צבורה שלילית.

באשר למענק הירתמות לשנת 2019, במועד תשלום משכורת חודש מרץ 2020 תשלם הפניקס לעובדים מענק חד פעמי מיוחד בסך של 30% מהשכר הקובע לתוספות שכר כהגדרתו בהסכם 2019. עם זאת, לא ישולם מענק או בונוס נוסף בגין שנת 2019. אומדן עלות מענק זה על פי הפניקס עומד על סך של כ-10 מיליון שקלים.

"הנהלת הפניקס מודה לוועד העובדים על האחריות שגילו בתקופה מאתגרת זו", ציינו בחברה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית