שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
לאומי: תכנית הרכישות של בנק ישראל תומכת בטווח הקצר ביציבות ברמת התשואות הנוכחית באג"ח הממשלתי
בסקירה שבועית שפרסמה החטיבה לשוקי הון בבנק לאומי נכתב כי באג"ח הקונצרני מומלץ לאסוף חברות איכותיות בדירוגים גבוהים
ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, ודודי רזניק, אסטרטג הריבית של לאומי שוקי הון, מעריכים בסקירתם השבועית כי בשוק האג"ח הממשלתי, "תכנית הרכישות של בנק ישראל, בשילוב המשך סביבת תשואות נמוכה בעולם, תומכים בטווח הקרוב ביציבות ברמת התשואות הנוכחית. צמודי המדד סגרו בשבוע החולף חלק משמעותי מהפער שנוצר עקב הירידות החדות בראשית המשבר".

בסקירה שבועית שפרסמו השניים נכתב: "התנודתיות החריגה בשוק האג"ח הממשלתי כמו גם ביתר השווקים הפיננסים צפויה ככל הנראה להימשך בשבועות הקרובים. עם זאת ההכרזה על תוכנית הרכישות של בנק ישראל צפויה לייצב בעת הזאת את התנודתיות ובעיקר להזרים נזילות שהייתה חסרה מאוד בראשית המשבר והביאה לירידות השערים החדות, בעיקר באפיק צמוד המדד. בתקופה הקרובה נראה כי סביבת התשואות הנמוכה בעולם צפויה להישמר זאת עד לקבלת אינדיקציות לעצירת התפשטות הנגיף וכן עד שההרחבות הפיסקליות יחלו לתת אותותיהם בעלייה משמעותית בגיוסים ממשלתיים בעולם. לפיכך נראה כרגע כי יש לתת עדיפות להשקעה במח"מ בינוני תוך השקעה ישירה במח"מ זה. בראייה קדימה אנו נותנים עדיפות להשקעה באפיק צמוד המדד, אם כי לאחר העליות החדות השבוע באפיק ירדה במידה מסוימת האטרקטיביות של האפיק. ריכוז המלצותינו : אנו ממליצים על השקעה במח"מ בינוני של כ - 5 שנים, מומלצת אחזקה עודפת באפיק צמוד המדד, אנו ממליצים על השקעה ישירה במח"מ הבינוני, תלילות העקום השקלי צפויה לשוב ולעלות, ומומלצת הגדלת החשיפה לשקלים הלא צמודים לטווח של 4 - 5 שנים".

ביחס לשוק האג"ח הקונצרני מעריכים בפמן ורזניק כי"התנודתיות הגבוהה באפיק הקונצרני צפויה להימשך בשבועות הקרובים. עדיין קשה מאוד לקבוע אם ראינו את התחתית של הירידות ובניגוד לאפיק הממשלתי לפי שעה בנק ישראל עדיין לא מתערב במסחר. לפיכך מומלצת עדיין נקיטת גישה דפנסיבית בכל הקשור להשקעה באפיק. לא מומלץ כרגע להגדיל החשיפה לאפיק ומומלץ בעיקר לנסות לאסוף חברות איכותיות בדירוגים גבוהים (AA ומעלה), שהמרווחים בהן עלו משמעותית. אנו ממליצים על השקעה במח"מ קצר-בינוני של עד 5 שנים, השקעה ישירה בסדרות חלף השקעה באינדקסים. מומלצת השקעה בסקטורים דפנסיביים כגון בנקים חברות מזון וכדומה. לחובבי סיכון גבוה בלבד נראה שאגרות החוב של חברות הליסינג מעניינות ביחס הסיכוי-סיכוי. יש מקום לזהירות רבה במיוחד בכל הקשור לענפי משק ישראליים העלולים להיפגע בעקיפין מהשפעות וירוס הקורונה, ובהם סקטור המסחר, התעשייה, התיירות.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית