שם משתמש
סיסמא
 
לוח אירועים
מבט מפוקח לעולם הפרישה והפיננסים לאחר הקורונה
לאחר המשבר, ככל הנראה, יגבר הצורך באנשי פיננסים וביטוח - צפוי להיות גל של פורשים שיזדקקו ליד תומכת | ביום שאחרי יהיה צורך לסייע ולכוון והערך המוסף שלנו יעלה
מדי יום אנו נחשפים לראיונות, כתבות ומחקרים המראים לנו עד כמה המצב מסובך ומורכב, ויותר מזה אני מבטיח לכם שהוא יהיה אפילו מורכב יותר ומסובך עוד יותר בתקופה הקרובה. אבל חשוב להזכיר שמדובר בעיקר בתקופה הקרובה.

אני רוצה להחזיר אתכם למשברים האחרונים ב-2002 וב-2008. ראינו חודשים ארוכים של מורכבות בשוק ההון, סיבות לחששות ופחד וחוסר ודאות. הדבר העיקרי שקרה מאז ועד היום הוא שהטכנולוגיה מתפתחת כל הזמן, וגם המדינות פועלות בצורה מהירה יותר לצורך מניעת ההחמרה של המשבר הפיננסי. המדינות והבנקים המרכזיים חושבים כל הזמן איך לשמר את הכלכלה חזקה ככל שניתן.

אז אם נסתכל על המגבלות החדשות בעולם שלנו: קשה יותר להיפגש עם אנשים, עסקים רבים מתקשים לייצר כפי שהיו רגילים, יש קושי בייבוא של חלק מחומרי הגלם ומוצרי הצריכה, צפויות עליות מחירים בחלק מהמוצרים וצפוי חוסר בחלק מהמוצרים.

אנחנו חיים בתרבות של צריכה (יש אומרים מופרזת). הילדים שלנו לא יודעים מה המשמעות שחסר מעדן במקרר או נקניק ויש טייק אווי במרחק נגיעה, ארונות הבגדים מתפוצצים ולא מעט אנשים לא דואגים לצחצח נעליים... כי כשירד הברק, פשוט קונים חדש.

ביום שאחרי נהיה מפוקחים יותר, שומרים יותר על המשאבים שלנו, על המשפחות שלנו, שסופסוף יצא לנו להכיר. חוזרים צעד אחד אחורה ונכנסים לפרופורציות.

שוק ההון יתגמל את הסבלניים ואת החוסכים לטווח ארוך. אחרי המשברים האחרונים נכנסנו לרצף של שנים עם עליות בשוק ההון ותשואות גבוהות. ויש את כל הסיבות לחשוב שגם הפעם יהיו שנים טובות. אולי לא נחזיר את כל ההפסדים מיד, אך לאורך זמן הסבלנות צפויה להשתלם ובסבירות גבוהה מאוד.

שוק העבודה ישנה את עצמו. אנשים יתחילו לעבוד יותר מהבית, להוציא פחות על דלק, משרדים ומכוניות וגם שוק המסעדות הישראלי המפותח יצטרך להשתנות, אבל הוא ימשיך לפעול וביעילות גבוהה יותר.

בדרך כלל לאחר משברים יש טכנולוגיות חדשות ותעשיות שילמדו להרוויח יותר בתנאי השוק החדשים. לכן הן יתפסו את מקומן בבורסות על חשבון חברות שיאבדו חלק מכוחן ואנחנו נושפע מכל העולם הזה.

אני חושב שיהיה יותר צורך באנשי פיננסים וביטוח. צפוי להיות גל של פורשים. חלקם לפרישה מוקדמת וחלקם בשל השינויים בשוק העבודה. הם יזדקקו ליד חזקה ותומכת בכל ההיבטים.

בתכנון הפיננסי, במיסוי,בניהול ההשקעות, בכניסה להשקעות אלטרנטיביות ובייעוץ נכון לגבי התהליכים קדימה. ביום שאחרי, יותר מתמיד, יהיה צורך לעזור ולכוון והערך המוסף שלנו רק יעלה.

אני מאמין שחברות הביטוח יצאו עם מוצרים חדשים ומאוד רלוונטיים לאוכלוסיית בני ה-60 ומעלה וגם הרגולטורים יתמכו בתהליך מכיוון החקיקה והרגולציה.

מה שאני מציע לכולנו בחג הזה הוא לחשוב על היום שאחרי ואיפה אנחנו רוצים להיות. מבחינת הקשר עם הלקוחות שלנו, מבחינת הערכים המוספים שלנו, מבחינת האופק שלנו ומבחינת ההכנסה העתידית. להבין מה הדבר הטוב שאנחנו מביאים לעולם – כי אותו תמיד יהיה צריך.
תחשבו גם מה הכלים שיש לכם כיום ומה עוד כדאי ללמוד ולפתח על מנת להיות אפילו טובים יותר.

בנימה אופטימית ובראייה די מפוקחת שלא יהיה פשוט, צריך לזכור שכל משבר הוא הזדמנות, אם מסתכלים על ההזדמנויות.
אני מברך אתכם בחג שמח ואופטימי ויציאה כמה שיותר מהירה מהסגר. והכי חשוב , הרבה הרבה בריאות.

* הכותב הינו חבר הוועדה לפיננסים בלשכת סוכני הביטוח; מומחה בתכנון פרישה בסיריוס תכנון פרישה
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית