שם משתמש
סיסמא
עו"ד נמרוד ספיר צילום: רז רוגובסקי
 
לוח אירועים
הקלות בתהליך ההצטרפות למנהלי התיקים בעקבות הקורונה
רשות ני"ע תאפשר בין היתר הליך ראשוני של קליטת לקוח ללא בשיחה טלפונית ללא הקלטה וכן בשיחה בצ'ט | נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות: רואים גידול משמעותי בבקשות ההצטרפות למנהלי תיקים של בתי ההשקעות
רשות ניירות ערך פרסמה ערב חג הפסח הוראות חדשות המקלות על הצטרפות הציבור לניהול תיקים בבתי ההשקעות, על רקע משבר הקורונה. ההוראות פורסמו על מנת לפתור קשיים בתהליך ההצטרפות מרחוק באופן דיגיטלי ולאפשר מתן שירות יעיל ללקוחות.
 
ההקלות נוגעות בין היתר בהליך בירור הצרכים הראשוני ללקוח חדש מרחוק, עקב העומס החריג על בתי ההשקעות. במסגרת השינוי תאפשר הרשות ביצוע הליך ראשוני של קליטת לקוח חדש באמצעות שיחה טלפונית, גם ללא הקלטה, על ידי תיעוד אשר יתבצע באופן מידי על ידי בעל הרישיון שיישלח ללקוח לאישור מפורש ולחתימת הלקוח או לאישורו באמצעות כל חיווי אחר, לדוגמה - אישור בדואר אלקטרוני. כמו כן, עד ליום 30.6.2020 בוטלה הדרישה לערוך בקרה באמצעות בקר שיחה ואופן עריכתה יינתן לשיקול דעתם של בעלי הרישיון.

הקלות נוספות נוגעות לדחיית דרישת עדכון צרכי הלקוח, תוך מתן שיקול דעת לבעלי הרישיון בתעדוף הפניות היזומות ללקוחות. אופן ניהול השיחה עם הלקוח יוכל להתבצע בנוסף לאפשרות של פגישה פנים אל פנים ושיחה טלפונית גם באמצעים נוספים. בין האמצעים שנוספו - דואר אלקטרוני ושיחוח (צ'אט) ובאמצעות מערכת אינטרנטית מקוונת שניתנת לאחזור. ההקלות נועדו להביא להפחת העומס הרב החל על מנהלי התיקים ויאפשרו להתמקד בניהול ההשקעות עבור הלקוחות במהלך תקופת המשבר. 

באיגוד בתי ההשקעות מסבירים כי בעקבות התעניינות הציבור, הריבית הנמוכה והטלטלה בשווקים, רבים מבקשים בימים אלו להצטרף לניהול תיקים אישי המתבצע על ידי מנהל תיקים צמוד בבתי ההשקעות. "בשבועות האחרונים, מיד לאחר תחילת המשבר והתנודתיות הגבוהה בשווקים, זיהו רבים את הצורך במנהל תיקים צמוד, אל מול חוסר הודאות. על כן חווים בתי ההשקעות עומס בבקשות ההצטרפות למוצר זה. בימים בהם קיימות הזדמנויות השקעה ובהם יש צורך בקבלת החלטות שקולה של הציבור – בולט יתרונם של מנהלי התיקים שמסייעים בנטרול פחדים וחששות של לקוחות ומאפשרים קבלת החלטות מושכלת. מורכבות ההתמודדות עם בקשות ההצטרפות הרבות נובעת, בין היתר, מהעובדה כי בשל מגבלות משרד הבריאות צומצמה מאוד כמות העובדים בבתי ההשקעות ומנגד עומס הפונים להצטרפות לניהול התיקים האישי גדל", ציינו באיגוד בתי ההשקעות.

האיגוד הודה לרשות לניירות ערך, שהחליטה להקל על תהליכי ההצטרפות, תוך שמירה על המסגרת הרגולטורית והפיקוח ביחס למוצר. הרשות הקלה בנוסף בחלק מההוראות הרגולטוריות החלות על מנהלי התיקים וזאת בעקבות עומס העבודה העצום ומגבלות העבודה במקומות העבודה עליהן הכריז משרד הבריאות.

עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות: "אנו מודים לרשות לניירות ערך על ההקלות שבוצעו. אנו רואים גידול משמעותי בבקשות ההצטרפות למנהלי תיקים של בתי ההשקעות, בעקבות משבר הקורונה והצורך של אנשים לקבל ייעוץ השקעות מקצועי, בימי חוסר ודאות וטלטלה בשווקים. מנהלי התיקים מסייעים לקבלת החלטות שקולה של החוסכים ומסייעים להם בהתמודדות עם חוסר הוודאות, תוך מניעת קבלת החלטות נמהרות. ראינו מספר רב של מקרים בהם מנהלי התיקים מנעו קבלת החלטות נמהרת של לקוחות אשר הייתה מביאה אותם להפסדים. 

"ההוראות החדשות שפרסמה הרשות לניירות ערך ישפרו את היכולת של מנהלי ההשקעות להתמודד עם עומס בקשות ההצטרפות, לצד המשך מתן מענה מהיר ויעיל ללקוחות וניהול השקעות מקצועי, כפי שניתן להם היום. על מנת להתמודד עם הצורך לתת מענה מהיר בכפוף להוראות משרד הבריאות המחייבות ריחוק חברתי, רשות ני"ע הקלה ביכולת לקלוט לקוחות חדשים, כך שכיום ניתן להצטרף לניהול תיקים אישי באינטרנט בהליך דיגיטלי לחלוטין, ללא צורך לגשת לסניף הבנק או לבית ההשקעות".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית