שם משתמש
סיסמא
 
לוח אירועים
זירת אינשורטק - InsurTech
עדיף משיקה זירה חדשה שתחשוף אתכם לעולם האינשורטק בארץ ובחו"ל ולהשפעתו על ענף הביטוח בישראל
 בשנים האחרונות ראינו את כל חברות הביטוח מבצעות טרנספורמציה דיגיטלית, כזו או אחרת ומשקיעות משאבים לא מעטים בנושא. אולם התפרצות הקורונה שאנו נמצאים בעיצומה הראתה לנו שלענף הביטוח יש עדיין לא מעט מה להשלים ולקדם בתחום החדשנות והפתרונות הדיגיטליים ללקוחות.
כתיבת הטור הראשון של זירת האינשורטק החדשה בימי קורונה, ממחישה את הצורך בזירה ייעודית אשר תעסוק בהיבטים הטכנולוגיים והחדשניים של ענף הביטוח, ובאופן שבו הם מקדמים ומשפרים את הענף, במיוחד בתקופה כזו.
כמי שמהווה חלק בלתי נפרד מהתעשייה ומשכילה מדי כנס שהיא עורכת להקדיש במה מיוחדת לתחומי החדשנות והדיגיטל, עדיף שמה לה למטרה להביא את התמונה האמיתית והמלאה של השתלבות עולם הטכנולוגיה עם העולמות הביטוחיים והפיננסיים, לקדם ולמנף את תחום האינשורטק ולהנגיש אותו לכל הפעילים בתעשייה.

נגיף הקורונה משנה סדרי עולם
נגיף הקורונה תפס את חברות הביטוח במצב של מעבר חד להתמקדות בעסקי הליבה ובמתן שירותים נרחבים אפילו יותר לפניות של לקוחות מאשר בימים שבשגרה, בתנאים לא פשוטים ובאמצעים דיגיטליים פחות גמישים ונגישים למצב החדש. לדוגמה - בחלק מחברות הביטוח ובתי השקעות לא ניתן לבצע שינויים במסלולי ההשקעה באופן דיגיטלי מלא, ועם סגירת המוקדים הטלפוניים נוצרה עבור אותם גופים בעיה קשה.

לכן, השינוי החד שמביא איתו נגיף הקורונה רק יעצים את השינויים והתפיסה הקיימת כבר היום בענף הביטוח לגבי אימוץ טכנולוגיות חדשות מבוססות ענן, כמענה אפשרי לסביבה עסקית שעוברת לאונליין יותר ויותר, הן בהיבטי המכירה והן בהיבטי השירות הרבים.

הסביבה התחרותית בענף הביטוח מורכבת מכמה שחקנים וכן מפעילויות המשפיעות על השינויים הדיגיטליים הרבים המתחוללים בעולם הרחב, כאשר מילת הבאזז היא Bancassurance – סביבת בנקאות פתוחה המאפשרת לשחקנים חדשים רבים להיכנס לשוק ענק זה ולהציע שירותים חדשים ללקוחות, כאשר הבנקים הגדולים עדיין לא מספיקים להגיב לשינויים. סביבה חדשה זו בדרך גם לישראל ובאופן פרטני גם לתעשיית הביטוח וצפויה לחולל שינוי מהותי באופן צריכת השירותים וביצוע הרכישות של הלקוחות בתחום הביטוח, ובמקביל גם באופן הפעילות של השחקנים בענף.

בישראל ענף הביטוח הוא ייחודי, כאשר מרבית המכירות עדיין מתבצעות באמצעות סוכני הביטוח והשירות בעיקרו מתבצע באמצעות הסוכנים וחברות הביטוח.

בשנים האחרונות הגדילו חברות הביטוח משמעותית את ההשקעה במערכות שירות ומכירה ישירות במטרה להקל על הקשר עם הלקוח. לחלק מהפירות שהניבו מערכות אלה אנו עדים בזמן משבר הקורונה, כשמרבית חברות הביטוח מצליחות לספק שירותים ללקוחות באופן דיגיטלי וטלפוני. עם זאת, כאשר תוגבל האפשרות להעניק מענה טלפוני, הלחץ על הערוצים הדיגיטליים יגבר והגופים יהיו חייבים לבצע התאמה באופי הפעילות שלהם.

ענף שהיה רדום החל לבעבע
אנחנו נמצאים היום באחת התקופות הסוערות בתחום הביטוח. הענף שהיה רדום שנים רבות התחיל לבעבע בשנים האחרונות. סך ההשקעות בחברותFINTECH בעולם גבוה מאשר השקעות בענפים אחרים וכמות חברות הסטרט-אפים שצומחות בתחום ה-FINTECH רק הולכת ועולה.

עיתון ה'וול סטריט ז'ורנל', שנדרש לנושא לא מכבר, מציין כי הפינטק הפך לאחד המגזרים החמים של השנה, עם חברות סטארט-אפ שמושכות השקעות במיליארדי דולרים. בגולדמן זקס מעריכים כי ענף הפינטק ההולך וגדל עשוי לרשום הכנסות בהיקף של 4.7 טריליון דולר ורווח של 470 מיליארד דולר.

"על פי סקר שנערך לאחרונה, 75% מחברות הביטוח מכירות בפוטנציאל של האינשורטק - ובאימוץ הטרנספורמציה הדיגיטלית – כמתודה אפקטיבית להישאר תחרותיות ולשגשג בשוק של היום" (אתר BDO).

סכומי הכסף המושקעים בשנים האחרונות נמצאים בעלייה מתמדת ומסתכמים בכמה מאות מיליארדי דולרים, וכך גם כמות הטרנסאקציות שמבוצעות בעולם בחברות פינטק.במדור החדש נתמקד בתחום האינשורטק ונציע הצצה מיוחדת לתוך העולם המתפתח בארץ ובחו"ל. תחום זה, שצומך במהרה, כבר משפיע לטובה על ענף הביטוח בישראל, וכמות שיתופי הפעולה בין חברות הביטוח לבין סטארט-אפים בתחום האינשורטק הולך ועולה מדי שנה. חברות הביטוח הבינו כי העתיד טמון בדאטה ובחדשנות, ולכן משקיעות משאבים רבים כדי למצוא את החיבור הנכון שיבצע שינוי בהעדפות הצרכן ובמתן פתרונות ייחודיים וחוסכי זמן ללקוחות שלהם.
הזירה החדשה InsurTech מציעה לכם סקירה חודשית של הנעשה בענף האינשורטק בישראל, להיחשף למאמרים מהארץ ומהעולם בנושא, לשמוע על מיזמים חדשים בתחום ולקבל הצצה לאנשים שמאחורי התחום והמוצרים והשירותים שעתידים לשנות את תחום הביטוח בישראל.
מדוע משקיעות רוב חברות ביטוח המשנה בחממות ובסטארט-אפים ישראליים? כי בעולם כבר הבינו שיש להשקיע משאבים רבים בחדשנות ובחיבורים לסטארט-אפים כדי להתאים את הליבה העסקית לסביבה המשתנה לנגד עיננו, וגם הרגולציה מתקדמת לשם:

"רשות שוק ההון רוצה להקל על מוסדיים להשקיע באינשורקט" ( גלובס, 6.5.19).
"רשות שוק ההון פועלת להסדרה מהירה של רישיונות לחברות פינטק" (כלכליסט, 19.8.19).
" סאפיינס רוכשת את חברת האינשורטק הגרמנית sum.cumo תמורת כ-28.4 מיליון אירו" (עדיף, 7.1.2020).
חוקי המשחק כבר השתנו ומשתנים לנו מול העיניים. שינויים אלו הצמיחו את חברת LEMONADE ואת חברת next insurance, המשנות את חוקי המשחק, ובארץ עוד ועוד חברות מקבלות אישור להיותן חברות ביטוח. לתוך השוק הצפוף הזה חייבת להיכנס טכנולוגיה מתקדמת אשר תביא לשינוי באופן פעילותן של חברות הביטוח וסוכני הביטוח בישראל ובכלל. ועל זה עובדים הסטרטאפים בתחום הפינטק.
אנחנו נדאג לעדכן אתכם בשינויים ובחוקי המשחק החדשים.

שלכם,
רועי ויינברגר, עורך ראשי, עדיף
ירדן פלד, יזם ומומחה בתחום הטכנולוגיה והחדשנות בעולם הביטוח; בעלים - עדיף אריסטו - נגיעות זהב דיגיטליות

* הכתבה פורסמה במגזין עדיף: חושבים מחוץ לקופסה - אפריל 2020
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית