שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
משווקים - זה חג העצמאות (הכלכלית) שלכם!
משווקים שנמצאים ראשונים בשרשרת ההתייעלות של חברות הביטוח ובתי ההשקעות ושואפים להישגיות ולעצמאות כלכלית, צריכים לבצע בחינה מעמיקה בעת הזו
התפשטות מגפת הקורונה הביאה עמה נזק כלכלי למשק ומכה כלכלית קשה עבור מאות אלפי מועסקים שמצאו עצמם בחל"ת או בפיטורין. המגמה הזו לא פסחה על ענף שוק ההון, ביטוח וחיסכון ולא מעט חברות ביטוח ובתי השקעות הוציאו עובדים לחל"ת וחלקם אף הודיעו שהם מתכוונים לפטר אחוזים מסוימים מכוח האדם שלהם ואף לבצע קיצוצי שכר לעובדים שיישארו. אין ספק שצעדים אלו הם רק ההתחלה בדרך לגל התייעלות של החברות שיבוא על חשבון הוצאות כוח האדם ועל העובדים השכירים.

כמו בכל משבר, מעבר לאיומים ולאתגרים, יש גם לא מעט הזדמנויות ומי שידע לנצל אותן בחוכמה ירוויח בגדול. ההזדמנות המעניינת ביותר ואולי ההפוכה לחשיבה השגרתית והאינטואיטיבית טמונה דווקא בקרב המשווקים הפנסיונים. אותם משווקים שנמצאים ראשונים בשרשרת ההתייעלות והצמצומים של חברות הביטוח ובתי ההשקעות וששואפים להישגיות ולעצמאות כלכלית, צריכים לבצע בחינה מעמיקה בעת הזו, כי יתכן שחג העצמאות (הכלכלי) שלהם הגיע.

עלייה במודעות ובביקוש למוצרי הגנות ופיננסים
סקטור הביטוח בישראל רושם זה שנים צמיחה עקבית ונחשב לענף יציב ומתפתח. גם באירועי משבר, כדוגמת זה שאנו חווים בימים אלו, ניסיון העבר מלמד כי למרות הפגיעה הזמנית בתפקוד המשק, תחום הביטוח שומר על יציבות ואיתנות כלכלית.
הסיבה לעובדה כי הענף צפוי להיכנס לתקופה ארוכה של התעניינות גוברת מצד הציבור במוצרי הביטוח, נובעת מכך שבעתות משבר הציבור מפתח מודעות יתרה לצורך המתבקש ברכישת מגוון פוליסות שיבטיחו כי יזכה לעוגן כלכלי בזמנים של אי ודאות. ההבנה כי כיסויי הביטוח המגוונים שומרים על נכסיו הפיננסיים של המבוטח בצורה האידיאלית ביותר, כמו גם ביטוחי הבריאות והחיים הנדרשים בייחוד בתקופה של התפרצות מגפה ושיעורי תחלואה גבוהים, מובילים את הציבור להכיר עוד יותר בנחיצותם של מוצרים אלו.

גם בתחום הפיננסי, משברים פיננסים מעלים את המודעות של הצרכן למעורבות בניהול החסכונות הפנסיונים שלו. לקוחות כיום כבר מבינים שאין צורך לבצע שינויים תכופים במיוחד לא בתקופות של משבר פיננסי ופחות מתפתים למשוך כספים ולממש ירידות. בגרות זו של הצרכנים מאפשרת מח"מ ארוך יותר של חסכונות הציבור ועלייה מתמדת בתיק הנכסים הפנסיוני והפיננסי.
למרות אווירת המשבר, מה שבאמת חשוב בניהול עסק עצמאי זה מודעות הציבור ועוצמת הביקוש, שנראה שצפויים לעלות משמעותית מכאן והלאה, וזו מתורגמת באופן טבעי לעלייה ברכישה של מספר פוליסות הביטוח ובהתאם לעלייה מתמשכת בכמות הלקוחות המבוטחים.

יציאה של סוכנים ותיקים מהענף
בצד של המתחרים ניתן להבחין כי המשבר יגרום לפלח לא קטן של סוכני הביטוח לצאת מהענף. סוכנים שיתקשו לעבור את המשבר הנוכחי עקב בעיות תזרימיות, מבנה סוכנות שאינו מותאם לדור החדש ושכולל הוצאות רבות מידי ו/או לא יעילות, סוכנויות שאינן דיגיטליות או סוכנים מבוגרים שפשוט קיבלו סימן מהמשבר שזה הזמן לצאת לפנסיה או בקושי להסתגלות להתנהגות הצרכנית המודרנית. סוכנים צעירים שיצאו כעת לעצמאות ייהנו ממבנה עסק רזה ויעיל ושיחברו לפלטפורמה שתדאג להם לתעסוקה ופעילות רציפה, יהיו יעילים ואפקטיביים ובעצם יהוו את דור העתיד החדש של סוכני הביטוח.

ההפצה – עדין הגורם החזק בשרשרת הערך
תחום ההפצה בסוכני הביטוח הינו התחום בעל הכוח הרב ביותר בשרשרת הערך בענף. בענף שבו הלקוח לא נכנס לחנות ובוחר מהמדף את המוצר שהוא רוצה אלא צריך שיגיע אליו אדם שיסביר לו ויכווין אותו, אחרת הוא לא רוכש, נחיצות המפיץ היא קריטית. המפיץ הוא הגורם החזק בשרשרת ולכן הוא משמעותי להמשך הצלחת הענף ומכאן גם נשאב כוחו של הסוכן. בנוסף בתחום עתיר רגולציה שמשתנה חדשות לבקרים, הבלבול על הלקוח הוא עצום והוא חייב את סוכן הביטוח כדי לקבל החלטות מקצועיות. נראה כי נקודת התזמון הנוכחית לכניסה לתחום טומנת בחובה יתרונות כלכליים רבים עבור סוכני הביטוח העצמאיים.

השינוי המרכזי – מאיש מכירות לאיש מקצוע
היציאה לדרך עצמאית בעולם הביטוח אמנם מהווה שינוי תעסוקתי המלווה באחריות גדולה, אך גם אפשרות ממשית לצמיחה כלכלית לצד החופש והגמישות בשגרת העבודה. סוכנים עצמאים מצליחים לייצר ללקוחותיהם מענה אישי, איכותי ואובייקטיבי, הם כבר לא רק אנשי מכירות של גוף אחד, אלא הם הופכים לאנשי מקצוע שנותנים הכוונה ויעוץ מתוך כל היצרנים והמוצרים הקיימים במשק ועקב כך שירות מקצועי ואובייקטיבי יותר.

ועדיין עם כל הרגולציות ותחזיות הזעם שיש על הענף בכלל והסוכנים בפרט, רמת ההשתכרות של סוכנים עצמאיים, מוכשרים וחרוצים הינם מהגבוהים מהמקצועות החופשיים. היכולת לבנות נכס מניב בהחזר השקעה גבוה מאוד הוא די יחודי בענף הביטוח והפיננסים ומהווה הזדמנות ייחודית. העדר ההשקעה הכספית הראשונית הגדולה מהווה חסם כניסה נמוך לעומת נותני שירותים עצמאיים אחרים. לסיכום, פוטנציאל הכנסות גבוה בעיסוק שהוא לא פחות משליחות ועשיית טוב לציבור הלקוחות בישראל – הזדמנות עסקית יוצאת דופן.

בשורה התחתונה, משבר הקורונה וההשלכות שהביא עמו צפויים דווקא להגביר את הצורך הבלתי פוסק של הציבור למוצרי הביטוח והפיננסים, ההפיכה מאיש מכירות לאיש מקצוע, היכולת להתפתח ללא תקרת זכוכית העובדה ששוק ההפצה משתנה ומחליף דור, מהווים הזדמנויות מצוינות לאלו העובדים בעולם הפיננסים לצאת לדרך עצמאית. יתכן וחג העצמאות השנה הוא חג העצמאות הכלכלית של המשווקים שיחגגו בשנה הבאה עצמאות אמיתית באמת.

* הכותב הינו מנכ"ל "קוואלטי" בית סוכן, סוכנות לביטוח מבית הלמן אלדובי
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית