שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
צמיחה ומובילות עסקית באמצעות התקשורת
יום העצמאות מסמל את היציאה מההסגר לעבודה במציאות חדשה | קחו את ההזדמנויות שהתקופה הזו נתנה לכולנו והציגו לעולם את העוצמה שלכם כארגון מוביל, צומח וחדשני
המשק הישראלי יוצא בימים אלה מהבית אחרי תקופת ההסגר הארוכה. הבשורות החיוביות על התנעה מחדש של הפעילות העסקית מביאות עמן אתגרים חדשים לחברות, ברמה הפנים ארגונית וכמובן גם החוץ ארגונית.

בתקופה הקרובה עוד ישרור בלבול בקרב החברות והציבור. היציאה למציאות החדשה של חיים רגילים, עד כמה שניתן, תחת עננת וירוס הקורונה, מחייבת את כולנו להסתגלות ולשינוי בהרגלים. כמו שהתרגלנו לקיים את הפגישות והדיונים שלנו באמצעות אפליקציות כמו הזום ודומיו, עלינו לדעת גם לסנכרן מחדש את שאר מערכות הארגון לעולם החדש, ובהם הקשר הקריטי שבין החברות לציבור לקוחותיהם וכמובן בין החברות לעובדים. החברות שיידעו להשתמש באסטרטגיות ובכלים שיווקיים ותקשורתיים, חוץ ופנים ארגוניים, ייצרו צמיחה ומובילות בתחומן.

מסרים חדים, קצרים ופשוטים
הנקודה הראשונה ואולי החשובה ביותר בכל הקשור לתקשורת חוץ ארגונית היא הקשר הישיר בין החברה לקהל לקוחותיה. קיימות דרכים רבות ומגוונות לדבר לקהל לקוחותיכם באופן ישיר ולייצר איתם שיח, אבל זכרו כי הציבור ובו גם קהלי היעד שלכם עמוסים עד מאוד במידע וטרוד באתגרים העומדים לפניו. לכן העבירו מסרים חדים, קצרים ופשוטים והשתמשו במגוון אמצעים.

באמצעות יחסי ציבור תציגו לקהל לקוחותיכם מוצרים חדשים ושיתופי פעולה עסקיים. ספרו ללקוחות בגובה העיניים ובפשטות על התקופה הקשה בה עבדתם מהבית ונלחמתם עבורם. כך גם תייצרו גאוות יחידה פנים ארגונית שכה חשובה לתקופה הנוכחית.

בנוסף, יצרו כנסים ייעודים מתוך החברה והעבירו מידע איכותי וחשוב ללקוחות, מקצועי ואינפורמטיבי, הזמינו לקוחות נבחרים כמשתתפים פעילים ותעבירו את הכנס בשידור חי בפייסבוק.

חשיפת ההנהלה ודרג הביניים ללקוחות
הפייסבוק, האינסטגרם וכלי מדיה חדשה נוספים הם כלים חשובים ביותר עבורכם. ספרו סיפורים שידברו לקהלי היעד שלכם בפלטפורמה המתאימה לארגון שלכם ולהם, העבירו מסרים ישירים ללקוחות ודברו איתם. פרסמו בדף הפייסבוק סרטונים קצרים על החזרה לעבודה. שקלו בחיוב לחשוף את הנהלה הבכירה ודרג הביניים באמצעות סיפורים קצרים על עבודתם השוטפת. הלקוחות שלכם רוצים לדעת מי מנהל להם את הכסף ומי נותן להם שירות. הקימו חשבון אינסטגרם ובאמצעות מרכיבים חזותיים תיגעו בקהל הצעיר יותר. תשיקו חשבון וואטסאפ עסקי כדי לדבר עם הלקוחות בקלות וכך גם תפגינו זמינות לאורך כל שעות יום העבודה.

תביעו הערכה לעובדים
וכמו שאתם מנגישים מידע באמצעי התקשורת השונים ללקוחות, דברו באופן שוטף עם העובדים שלכם, בכל הרמות. עדכנו אותם באמצעות מכתבי מנכ"ל על המתרחש בארגון בימים אלה, ספרו להם כמה אתם מעריכים אותם על תרומתם לחברה ותזכירו לעובדים שנמצאים בחל"ת על חשיבותם לארגון ועל כך שהמצב הנוכחי זמני בלבד. תרימו לעובדים טלפון, תתעניינו בחייהם הפרטיים, תציגו יציבות בימים בהם אי הוודאות הכלכלית והבריאות עוטפת את כולנו. יצרו לעובדים קבוצת פייסבוק סגורה שבה יחליפו חוויות, גם בימי הקורונה וכמובן גם בימי השיגרה שלאחריה, ותייצרו פעילויות פנים, למשל התכנסות בתקופה קבועה של כל העובדים לשיחות זום שאינן קשורות לעבודה שוטפת אלא לגיבוש ושמירה על אחדות החברה ובקשו ממנהלי המחלקות לבצע זאת בקבוצות קטנות בתדירות גבוהה. תזכירו שהיו ימים יפים ולמרות התקופה המאתגרת הזו, יהיו עוד הצלחות רבות ומשותפות.

יום העצמאות מסמל, כך כולנו מקווים, את היציאה מההסגר לעבודה במציאות חדשה. קחו את ההזדמנויות שהתקופה הזו נתנה לכולנו, יצרו שיח טוב יותר ברמה הארגונית והציגו לעולם את העוצמה שלכם כארגון מוביל, צומח וחדשני שטובת הלקוחות תמיד בראש מעייניו.

* הכותב הינו יועץ תקשורת ומרצה במכללה אקדמית הדסה ירושלים

* צילום: רמי זרנגר
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית