שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
הראל ביטוח ופיננסים
 
לוח אירועים
מדד חברות הביטוח חזר לרף של היום בו התגלה חולה הקורונה הראשון בישראל
המדד סגר את חודש אפריל בעלייה ממוצעת של 15.07%, בהובלת מגדל עם עלייה של 20.30% | מתחילת השנה המדד עדיין נמצא עמוק בצבע האדום, כאשר מנורה מבטחים עם הירידה הקטנה ביותר
ב-27 בפברואר התגלה חולה קורונה הראשון בישראל, אדם ששב מצפון איטליה ומאוחר יותר התגלה כי הוא בעלי חנות הפיראט האדום באור יהודה. הירידות בשווקים אמנם החלו עוד קודם לכן, אבל חודשיים לאחר שהנגיף הגיע באופן רשמי לארץ, אפשר להגיד שבחברות הביטוח ניכרת מגמה של שיפור מדדים רוחבי.
 
מדד חברות הביטוח, אפריל 2020
מדד חברות הביטוח חזר בשבוע שעבר לרמתו מהיום בו התגלה החולה הראשון בישראל. ב-27 בפברואר הוא עמד על שער של 1550, ואילו ביום חמישי האחרון הוא כבר עמד על 1602.9, מה שמהווה למעשה עלייה של 3%. זאת כאשר השפל הגיע ב-18 במרץ, כשלפי אתר ביזפורטל עמד מדד חברות הביטוח אז על 988.8, נפילה של 36.2% לעומת השער ב-27 בפברואר. 

מהנתונים של חודש אפריל אפשר לראות כי מי שהשיבו לעצמן את התשואה הגבוהה ביותר , היו גם שתי החברות שאיבדו את שווי השוק הגדול ביותר – מגדל וכלל ביטוח ופיננסים. מגדל רשמה בחודש אפריל עלייה של 20.30% וכלל ביטוח ופיננסים עלייה של 17.30%. מנורה מבטחים רשמה את העלייה השלישית בגודלה, עם 16.80%, והיא גם החברה עם הירידה הקטנה ביותר מתחילת השנה (7.90%-) והעלייה הגדולה ביותר מאז התגלה החולה הראשון בישראל (14.31%).

באשר לעלייה של המדד עצמו, המהווה למעשה את הממוצע של נתוני שבע חברות הביטוח הנכללות בו, אפשר לראות כי בחודש אפריל לבדו הוא עלה ב-15.07%, מה שהביא לצמצום של הירידות מתחילת השנה. עם זאת, מתחילת חודש ינואר ועד לסוף חודש אפריל, עדיין מדובר על ירידה חדה של כ-20% במדד. אולם מה-27 בפברואר, עבר בימים האחרונים המדד מירידה לעלייה (0.93%).

השינויים התכופים משפיעים כמובן על שווי חברות הביטוח, וכתוצאה מכך על המיקומים שלהן בטבלה הפנימית. הראל והפניקס ממשיכות להחליף מקומות ונכון לסוף חודש אפריל הראל היא החברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר – 4.812 מיליארד שקלים, קצת לפני הפניקס עם 4.697 מיליארד. מנורה מבטחים שלישית (2.961) ומגדל וכלל צמודות אחת לשנייה במקומות הרביעי והחמישי. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית