שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
מחר - דיון בוועדת הכספים של הכנסת על כניסת חברות האשראי לביטוח: "דיון להצלת הענף"
נשיא לשכת סוכני הביטוח מתכונן לדיון מחר ותוקף: לא יתכן שבעלי הון שבעים שחלקם קרנות השקעה זרות שאפילו לא יושבות בישראל, יבצעו מהלך משותף עם הממונה
ועדת הכספים של הכנסת תדון מחר (ב') בכניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח בישראל. הנושא גרם למתיחות רבה בין רשות שוק ההון לבין לשכת סוכני הביטוח, אשר טוענת כי חברות כרטיסי האשראי ינצלו את המידע שהן אוספות על לקוחותיהן כשאלו משתמשים בכרטיסים שלהן, וישווקו להם מוצרי ביטוח, ובכך יפגעו בתחרות.
המאבק של סוכני הביטוח בנושא חברות כרטיסי האשראי הפך לקרב עם רשות שוק ההון
30/4/2020
אוהד מעודי, היועץ הבכיר של ברקת, שלח מכתב לרוזנפלד בו הוא דוחה מתקפה על הרשות מצד לשכת סוכני הביטוח, והקציב לסוכנים עד ה-7 להיערך לפגישה עם ברקת | דיווח: בלשכה ביקשו עוד זמן לגבש חוו"ד משפטית
נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, אמר לקראת הדיון כי "מחר יתקיים אחד מהדיונים החשובים ביותר לעתיד ענף הביטוח. דיון גורלי לעתידם של מעל 60,000 עובדות ועובדי סוכנויות הביטוח בישראל. בימים בהם חשיבות העצמאים מקבלת ערך מוסף, בימים בהם כל גורמי הממשל מחזקים את פעילותנו כעצמאיים, בחר ראש רשות שוק ההון לקחת 'בשר מבשרנו' ולהעבירו לבעלי ההון". 

"יו״ר ועדת הכספים, עודד פורר, מקיים מחר דיון שכל כולו הצלת ענף מהחשובים לכלכלת ישראל. אנחנו בלשכת סוכני הביטוח נהפוך כל אבן עד מיצוי האמת, לא יתכן שבעלי הון שבעים שחלקם קרנות השקעה זרות שאפילו לא יושבות בישראל, יבצעו מהלך משותף עם הממונה על הביטוח, משה ברקת. מהלך מעדיף מוקדנים שמתעסקים באשראי על חשבון יעוץ מקצועי של מי שהוכשר לכך וקיבל אישור מהמדינה", הוסיף רוזנפלד.

הטון בין הצדדים החריף בימים האחרונים, כאשר מצד אחד בלשכת סוכני הביטוח טענו שהפיקוח מבצע "מחטף" בחסות התפרצות הקורונה להכנסת חברות האשראי לענף, בעוד ברשות שוק ההון טענו כי אין כל קשר בין משבר הקורונה לבין נושא, וכי טרם התקבלה כל החלטה באם לאפשר לחברות האשראי לשווק מוצרי ביטוח.

"הרשות, שהינה הרשות המפקחת על סוכני הביטוח ומתייחסת ברצינות רבה לטענות של המגזר אותו אתה מייצג. לאור כל האמור, אין בידינו להסכים ולקבל את הזלזול המתמשך שלך בלוחות הזמנים של נציגי הרשות ובראשה, של הממונה על שוק ההון", כתב אוהד מעודי, יועץ בכיר לברקת, לרוזנפלד בשבוע שעבר, בעקבות מכתב ששלח נשיא לשכת סוכני הביטוח לממונה.

עם זאת, הוא הבהיר כי ברקת הביע הסכמתו לכך שתתואם פגישה עם נציגי לשכת סוכני הביטוח עד ליום חמישי הבא, ה-7 במאי. בלשכת סוכני הביטוח ביקשו ארכה למועד קיום הפגישה, וזאת על מנת לגבש חוות דעת משפטית בנושא.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית