שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
אפריל בקרנות הנאמנות: גידול של 6.3% בסך הנכסים ל-289 מיליארד שקלים
מסקירה של מיטב דש עולה כי התעשייה בכללותה גייסה כ-3.7 מיליארד שקלים, זאת לאחר פידיון של כ-42 מיליארד שקלים במרץ
סך נכסי קרנות הנאמנות טיפס מ-272 מיליארד שקלים בסוף מרץ ל-289 מיליארד שקלים בסוף אפריל, גידול בשיעור של 6.3% חלק ניכר מהגידול נובע מתשואה משוקללת של התעשייה: %4.9, שתרמה כ-13.3 מיליארד שקלים. כך עולה מסקירה שפירסם היום (ב') בית ההשקעות מיטב דש.

עוד עולה מהנתונים כי התעשייה בכללותה גייסה כ-3.7 מיליארד שקלים אחרי שפדתה במרץ כ-42 מיליארד שקלים, כלומר, היא החזירה לעצמה פחות מ-10% מהכספים שיצאו ממנה.

התעשייה האקטיבית המסורתית נהנתה מכניסת כספים בסך כולל של כ-1.8 מיליארד שקלים, ויחד עם עליית ערך סך נכסיה עלה מ-140 מיליארד שקלים בסוף מרץ ל-150 מיליארד שקלים כיום.

הנהנית העיקרית במונחים כספיים, הייתה גם הקטגוריה הגדולה ביותר בנכסיה – הקרנות המתמחות באג"ח כללי רובו עם רכיב מסוים, לא גדול, של מניות. הקרנות המתמחות באג"ח כללי סבלו קשה בחודש מרץ עם יציאה של 15 מיליארד שקלים, והן גייסו באפריל כ-0.85 מיליארד שקלים, ויחד עם עליית ערך קטגוריה זו טיפסה מכ-62 מיליארד שקלים לכ-65.5 מיליארד שקלים.

המגייסת השנייה בגודלה הייתה הקבוצה של הקרנות המתמחות במניות שגייסו כ-0.5 מיליארד שקלים כאשר רוב הכניסה הגיעה לקרנות המתמחות במניות בישראל.

למרות שאיגרות החוב הקונצרניות נהנו באפריל מעליות שערים חדות, הקרנות המתמחות באג"ח חברות הצליחו לגייס סכום זניח בלבד של כ-40 מיליון שקלים בלבד מול יציאה של כ-2.8 מיליארד שקלים במרץ.

גם הקרנות שמתמחות באג"ח מדינה הצליחו לגייס החודש, אך גם הן – סכום קטן של כ-0.25 מיליארד ₪ מול פדיון של 5.6 מיליארד במרץ.

הקרנות הכספיות
סבלו גם החודש מיציאת כספים, אבל הפעם בהיקף קטן בהרבה של כ-0.33 מיליארד שקלים לעומת כ-5.3 מיליארד שקלים במרץ.

התעשייה הפסיבית – קרנות הסל והקרנות המחקות
במיטב דש מסבירים כי התעשייה הפסיבית כוללת שני מכשירי השקעה שונים זה מזה – קרנות הסל והקרנות המחקות, שמה שמחבר ביניהן הוא המאמץ של מנהליהן להשיג תשואה זהה או גבוהה יותר ממדד הבנצ'מארק שאותו הם מבקשים לחקות.
מעבר לכך ישנה שורה של הבדלים, שהרלוונטי ביותר לעניינינו כאן הוא שחלק ניכר מקרנות הסל (הנסחרות במהלך יום המסחר) מוחזק על ידי משקיעים מוסדיים, בעוד שחלק הארי מנכסי הקרנות המחקות (שלא נסחרות) מוחזק על ידי משקיעים פרטיים, הריטייל.

קרנות הסל פדו במרץ כ-2 מיליארד שקלים (רק כ-3% מנכסיהן), מספר המייצג, ככל הנראה, יציאה בהיקף גדול הרבה יותר שהתקזזה עם כניסה בהיקף גדול מצד משקיעים לטווח ארוך, שביקשו לנצל את הירידות התלולות בשווקים הפיננסים.
הקרנות המחקות, לעומת זאת, פדו במרץ כ-5.3 מיליארד שקלים, סכום שהיווה כ-13% מנכסיהן, תוצאת הפאניקה שאחזה בציבור.

באפריל התמונה השתנתה. קרנות הסל גייסו סכום של כ-0.8 מיליארד שקלים, בעוד הקרנות המחקות, הצליחו לגייס כ-1.4 מיליארד שקלים, והחזירו לעצמן כרבע מהכספים שיצאו מהן במרץ.

בארה"ב נרשמו עליות שערים תלולות במיוחד כאשר מדד ה-S&P500 עלה ב-12.7%, והנאסד"ק עלה ב-15.4%, השיעורים הגבוהים ביותר עבור חודש אחד מזה שלושה עשורים.

באירופה, הדאקס עלה ב-9.3%, וביפן עלה מדד הניקיי ב-6.7%.

בשוק המניות בת"א, מדד ת"א 35 עלה ב-7.2%, ומדד 90 עלה בשיעור יותר מכפול: 17.7%.

איגרות החוב הקונצרניות עלו בממוצע בשיעור של 4.2%, ואיגרות החוב הממשלתיות עלו ב-2.2%.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית