שם משתמש
סיסמא
משה ברקת וליאור רוזנפלד
 
לוח אירועים
חילופי דברים קשים בוועדת הכספים; חברי הכנסת קראו לברקת לשקול שוב הכנסת חברות כרטיסי האשראי לביטוח
ברקת הציג את הדרישה שחברות כרטיסי האשראי יעבדו בעמלה אחידה ועם כל המבטחות: לקרוא לכך מחטף - שערורייה | ח"כ זוהר השווה לסלינגר ותקף: תחסל את הסוכנים | רוזנפלד: נערער לרשות התחרות ואולי גם לבג"ץ
האם חברי הכנסת יתערבו בסמכויות ראש רשות שוק ההון ויעצרו את כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לשוק הביטוח? דיון סוער בוועדת הכספים שנערך הבוקר (ב') בהחלט מסמן שסיטואציה כזו אכן אפשרית. יותר מעשרה חברי כנסת שהשתתפו בדיון קראו לראש הרשות, ד"ר משה ברקת, לשקול שוב את הרפורמה שהוא מתכנן, לפחות עד שייגמר משבר הקורונה וועדת הכספים תוכל לקיים דיון מעמיק בנושא. חברי הכנסת האלה כוללים את חברי הכנסת שקראו לברקת לדחות את החלטתו הם: אתי עטיה, שלמה קארי, עודד פורר, מטאנס שחאדה, מיקי זוהר, מיכאל מלכיאלי, מיכאל ביטון, אחמד טיבי, ניר ברקת, מיכל שיר, קתי שטרית וקרן ברק.
 
בתום הדיון אמר ברקת כי הוא "שומע את הדברים ואחשוב עליהם, אבל במקביל צריך לחזק את העצמאות של הרגולטור, כיוון שיש פה גורם מפוקח שמערער על סמכות המפקח", תוך שהוא מתכוון ללשכת סוכני הביטוח, שיצאה נגד המהלך בטענה שהוא יפגע ב-13,500 אלף בעלי רישיון וב-60 אלף העובדים שלהם.

יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר, מיהר להדגיש כי לא היה ערעור מטעם הוועדה על סמכויות הממונה על שוק ההון. "יכול להיות שאם יהיה דיון ארוך תגלה שחברי הכנסת דווקא תומכים בדעתך. עצתי אליך בעניין הזה היא שהמהירות היא מן השטן. אם יש לך ניירות בנושא אבקש שתעביר ואפיץ לחברי הוועדה", הוא אמר לברקת.

זה היה סיום לדיון סוער, בו הוטחו דברים קשים בין המשתתפים, כשמצד אחד ברקת והממונה על התחרות, מיכל הלפרין, לבין חלק מחברי הכנסת ונשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, מהצד השני. 

הדיון דווקא החל כשברקת הבהיר כי הוא רואה ערך רב לסוכני הביטוח. "חברות כרטיסי האשראי לא יוכלו ללוות את הלקוח כמו שעושים הסוכנים", הצהיר ברקת.

בתגובה התערב ח"כ מיקי זוהר, שהעלה לפני ימים ספורים הצעת חוק שנועדה למנוע את כניסת חברות כרטיסי האשראי לעולם הביטוח, ושאל את ברקת אם זו עמדתו, מדוע הוא מאפשר כניסה לתחום לחברות כרטיסי האשראי.

ברקת: "יש מודלים שונים של סוכנים. למשל טייד אייג'נט שקשור לחברה מסוימת. אנו פועלים בעולם עם הרבה חברות ישירות והטכנולוגיה מתחדשת ואי אפשר לעצור אותה. חברות כרטיסי האשראי יכולות גם לתת לידים והן מכניסות עוד עניין ועוד תיווך לשוק, גם בלי רישיון סוכן, אבל יש חשיבות רבה להרחיב את ההפצה.

"מי שפועל כסוכן חלות עליו כל הדרישות מסוכן. כפי שהן חלות על סוכנות גדולה, כך יחולו על הסוכנויות החדשות שיצטרפו. חייבים להתייחס להשלכות הכלכליות מבחינת תחרות, רשות התחרות עשתה ניתוח והסתמכנו בצורה משמעותית על הניתוח שלה. אנו רואים הרבה כשלים בעבודת הסוכן בעיקר בנושא התמריצים, למשל הפנייה למוצר יקר יותר או לחברה שנותנת כיסוי פחות טוב בגלל שסוכן רוצה למקסם את העמלה שלו. שאלתי סוכן אם לא אכפת לו שלאיש יש משפחה, אז הסוכן אמר שהוא קודם כל חושב על הילדים שלו. זה מטיל צד כבד על סוכנים שפועלים בהגינות ולא יכול להיות שמודל התמריצים פוגע בכולם, ולשכת סוכני הביטוח מסכימה איתי.

"לחברות כרטיסי האשראי יש הרבה מאוד מידע והמטרה שלי היא שהמידע הזה ישרת את הציבור. המשמעות היא שחברות כרטיסי האשראי יעבדו עם כולם ויקבלו אותה עמלה אחידה על פני מוצרים דומים וכך לא יהיו תמריצים אחרים. המטרה שלי היא שכל הסוכנים יעבדו כך למעט הסוכנים הקשורים לחברות. זה יאפשר לסוכנים לקבל עמלה גם מהלקוח ולא רק מהיצרן, ואז נראה את הסוכנים פועלים במודל בר קיימא. אנחנו חושבים על כל הצדדים. המטרה שלנו להכניס את חברות כרטיסי האשראי במוצרים פשוטים אלמנטריים או במוצרי נישה שהם יכולים להרחיב את המודעות של הציבור. במוצרים מורכבים כמו בריאות וחיסכון ארוך טווח בשלב הזה הם לא ייכנסו".

רוזנפלד: נפגשתי אתמול עם ראש הממשלה והוא היה בהלם שראש הרשות מאפשר לפגוע בעצמאים

לאחר שסיים ברקת להציג את עמדתו, פנה פורר לנשיא לשכת סוכני הביטוח. "תודה לך פורר על זימון הוועדה. צר לי שראש רשות שוק ההון בחר לפתוח בהשתלחות כנגד ציבור המגן על הציבור", אמר רונזפלד. "מתי ברקת נפגש עם מבוטח בפעם האחרונה או מיכל הלפרין נפגשה עם מבוטח. מי שנפגש עם הציבור והוא שכפ"ץ של הציבור הם סוכני הביטוח שעמדו לצד הציבור. מי מונע מהציבור לפגוע בפנסיות העתידיות שלו? עובדי האוצר או רשות התחרות? לא, סוכני הביטוח. אומר ברקת שיאפשר למוצרים פשוטים למכור על ידי חברות האשראי. מה זה מוצר פשוט? ישנו הבדל בין אדם שהדירה שלו הוצפה והוא עדיין מתנהל מול חברות הביטוח הישיר באמצעות עורכי דין, לבין מי שעובד עם סוכן וכבר קיבל פיצוי", אמר רונזפלד.

"13 וחצי אלף בעלי רישיונות ו-60 אלף העובדים שלהם, כורעים תחת הנטל במשבר הקורונה. אנו עצמאים כמו כל העצמאים. נפגשתי אתמול עם ראש הממשלה והוא היה בהלם שראש הרשות מאפשר זאת. אנו עסקים קטנים וכל סוכן מעסיק שתיים או שלוש פקידות. זה הזמן, כאשר סוכני הביטוח כורעים תחת הנטל להכניס את הסמיטריילרים האלה כדי שיתחרו בסוכני הביטוח? איפה הרגישות, איפה האמפתיה? 

"אומר ראש הרשות שהוא התייעץ עם ראש רשות התחרות. ראש רשות התחרות לא קראה לנו לשימוע, אנחנו יזמנו איתה פגישה אחרי שהיא כבר הוציאה חוות דעת. מישהו מחברי הכנסת ראה את חוות הדעת שלה? מדובר בשמונה משפטים. היא התבקשה על ידי משה ברקת לאשר שזה בסדר. אני לא אתפלא אם זה היה במעלית בדרך למשרד. אין פה שום חוות דעת מסודרת. אני יכול להגיד שאנו מגישים ערעור לבית הדין של רשות התחרות ואם לא נקבל שם מזור נפנה לבג"ץ.

"ראש רשות שוק ההון רוצה לתת לחברות האשראי לפעול כך – מבוטח שיבקש מסגרת אשראי זה יהיה מותנה ברכישת ביטוח. חברות האשראי שולטות בארנק הכלכלי שלנו. הן יודעות מה ההכנסות וההוצאות שלנו ובענף הביטוח הן יודעות מה שלא חברות הביטוח יודעות ולא סוכני הביטוח יודעים. הן יודעות שאנחנו מבוטחים בחברה איקס, שאנחנו בתשלום הכזה וכזה מתוך סך התשלומים. יש שלוש חברות אשראי בישראל ונותנים להן את הריכוזיות והכוח והכלים שאין לאף שחקן אחר בשוק. איך נותנים ריכוזיות וכלים כאלה לשלושה שחקנים בלבד?

"חברת max מתכוונת לעבוד עם חברת AIG, מי יתן את השירות למבוטח בשדרות או קריית מלאכי? המוקדן שבא לעשות כסף לטיול בחו"ל? גם אתמול ראש הממשלה ושר האוצר שהיה בפגישה, גם מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה אמרו שיפנו לראש הרשות כדי שיעצור. אנו מבקשים לחכות כדי שייכנס שר אוצר חדש".

"אם תקום ממשלה העניין הזה לא יקרה"

בשלב זה עברה רשות הדיבור לחברי הכנסת. 

ח"כ מיקי זוהר: "יש לי בשורות טובות ופחות טובות. הבשורות הטובות היא שאם תקום ממשלה העניין הזה לא יקרה. לא יהיה מצב שחברות האשראי ישווקו פוליסות ביטוח. אעמוד על הרגליים האחוריות. החדשות הפחות טובות היא שההתנהלות של הממונה על הביטוח מזכירה לי את דורית סלינגר. היו לנו תקופות קשות מאוד איתה. כשהוא נכנס לתפקיד נורא שמחנו וחשבנו שיש תקופה חדשה אבל החלטה מהסוג הזה היא אולי הכי שערורייתית לענף הביטוח. דורית סלינגר, לא הייתה מעלה בדעתה להביא הצעה כזו מטורפת שאומרת שאתה הולך לפתוח עוד 100 אלף סוכנויות ביטוח בישראל, כי חברות האשראי יכולות להגיע לכל אחד ולמכור פוליסה. חברות הביטוח הישירות לא הצליחו להוריד אפילו שקל אחד במחיר של הפוליסה".

ברקת: "אתה אומר דברים שהם לא עובדה. המחירים ירדו".

זוהר: "המחירים ירדו בגלל התחרות ולא בגלל שחברת הביטוח היא זו שמשווקת. עודד אתה בקשר טוב עם לשכת סוכני הביטוח, כשאתה מאפשר לחברות האשראי למכור פוליסות המחירים יעלו. חברות האשראי מוכרות ביטוח נסיעות לחו"ל במחיר הכי יקר שיש. לקוח מורגל למצב שאם הוא עושה את הפוליסה על הדרך שם המחיר הכי יקר. סוכן ביטוח, איך הוא בונה את המוניטין שלו? בכך שהוא מטפל בהם. כשאתה רוצה לתת לחברות אשראי לנהל אירוע כזה בעוצמות הכלכליות שלהם, הן ישתלטו מהר מאוד על השוק והמחירים לאזרח יעלו. אתה מחסל את סוכני הביטוח. זו תחרות לא פרופורציונלית. אם וכאשר תקום ממשלה ואני מניח שאהיה חלק מהכנסת או ממשרד אחר ותהיה לי אפשרות להשפיע, בגופי אמנע את הדבר הזה. מציע לברקת לבחון את העניין מחדש ולבטל את הגזרה הזו.

ראש רשות התחרות, מיכל הלפרין, התייחסה גם היא לנושא. "מניסיוני בכל השנים ברשות התחרות עוד לא נתקלתי בגילדה או קבוצת כוח אחרת ששמחה שפותחים את השוק שלה לתחרות. זה מעורר הרבה התנגדות ותרעומת וסוכני הביטוח לא שונים בכל צורה. בדקנו מבחינה תחרותית את הטענות שלהם. הם הגישו בכתב ובדקנו את הכל. הטענות שלהם בעל פה לא היו יותר משכנעות מהטענות בכתב. אין פה טיעון שימנע את כניסת חברות כרטיסי האשראי. אנחנו בוחנים את טובת הציבור. אם סוכני הביטוח סבורים שהם מעניקים שירות טוב יותר, אז אדרבא – אין להם ממה לחשוש. יש להם מוצר מצוין להציע. האחרים יכשלו אם השירות שלהם יהיה פחות טוב. אין סיבה למנוע מחברות כרטסי האשראי אם יש להם יתרון לטובת הציבור. אנחנו מקדמים בימים אלו חוק של בנקאות פתוחה שיאפשר מידע שיש לחברות כרטיסי האשראי ולבנקים גם לחברות הביטוח ולסוכני הביטוח.

פורר: "אני לא בטוח שכל צרכן ירצה שכול אחד יוכל לראות את הפרטים שלי. לא בטוח שהייתי רוצה את זה". 

הלפרין: "הוויכוח הוא שלא לצורך. הלקוח רוצה לאפשר שימוש כזה בשביל התחרות וכך יהיה גם כאן. חברות האשראי לא יהיו רשאיות לעשות שימוש במידע בלי אישור מהלקוח".

ברקת: "המודל שלי של הסוכן האובייקטיבי לא ישמש לטובת יצרן אחד או שני יצרנים. לסוכנות הזו יהיו מגבלות שונות משל סוכנים אחרים. אסור לא להתקשר עם חברות הביטוח הגדולות. ואז המידע שידוע להם על הלקוח ישרת את הלקוח ולא את היצרנים". 

הלפרין: "לרשות שוק ההון יש את ההסדרה שלה, אבל מבחינה תחרותית הדבר הזה יועיל לצרכן ויאפשר מגוון גדול יותר של מוצרים".

ח"כ אורית פרקש: "דברתי עם נציגי הסוכנים לפני הדיון. עבדתי שנים רבות ברשות התחרות. תחרות היא לא דבר נעים. היא הזזה של גבינה. אבל יחד עם זאת בסוף הנחת העבודה שלי שתחרות טובה לציבור. אבל צריך לוודא שהיא נעשית בצורה מאוזנת והגונה ושהערך שלה מגיע בסוף לציבור. ברקת מנהל רשות שאחת המטרות שלה לקיים תחרות. תחום הביטוח הוא אחד הריכוזיים בישראל ומשפיע מאוד על יוקר המחייה של האזרחים והדברים האלו נכונים שבעתיים בתקופת הקורונה. המצפן הראשי צריך להיות מה טוב לציבור הרחב. מאוד אהבתי את הכיוון שמתחילים ממוצרים פשוטים. אני דווקא קבלתי ביטוח לחו"ל זול דרך חברות כרטיסי האשראי. אין תחליף לשום מנגנון ממשלתי – השוק בתחרות יודע לעשות זאת הכי טוב. האתגר של הרשות יהיה לשמור שזה לא ינוצל לרעה. מה שלי הפריע הוא שאנחנו קיבלנו כחומר רקע רק את העמדה של רשות שוק ההון. כשקוראים את עמדת רשות התחרות היא באמת ספציפית רק לחברת כרטיסי אשראי אחת. לכם היא צריכה להכין עמדה רחבה יותר. אבל המסר שלי הוא שבסוף תחרות מערערת איזונים של הרבה מאוד שנים". 

ח"כית מירב כהן: "אני לא רואה את הקשר לקורונה. לא רואה שאנשים ביטלו ובעקבות זה הופסקו הפוליסות. לא הרגשתי בנוח עם ההתקפה על ראש הרשות והמעלית. אני לא חשודה באהדה לחברות כרטיסי האשראי ואף יזמתי תביעות ייצוגיות נגדם, אבל אם רשות התחרות חושבת שאין בעיה עם חברות האשראי, אז בסדר. אבל צריך איזונים ובלמים. הדבר החשוב ביותר הוא שיהיו סוכנים אובייקטיבים".

המשנה למנכ"ל ישראכרט: גם חלק מאותם 12-13 אלף סוכני ביטוח עובדים תחת חברות הביטוח הגדולות 

ח"כ מיכאל מלכיאלי: "יש לי הערכה מאוד גדולה לברקת. אין ספק שבסוף תחרות אין דבר יותר מקודש ממנו. אני חושב שכשמכניסים את אגד להיכנס לתחרות עם חברת מוניות בירוחם, אין כאן באמת תחרות. סוכני הביטוח הם מעבר לסתם נותן שירות. הם הולכים איתם כבר 15 או 20 שנה, יש להם מערכת יחסים אחרת. כשאנחנו לוקחים את הסוכנים שאלפים מהם מתפרנסים מהיד לפה, קשה מאוד לשים אותם מול חברות ענק שיכולות להשקיע בפרסום. עזוב את הנושא של הגישה למידע. יש פה אנשים שבנו אימפריה קטנה משל עצמם, אבל החברות הגדולות יפרקו את הסוכנים. מאלפי סוכנים נהפוך לשלוש ארבע חברות גדולות. אני חושב ששווה לשקול את הצעד הזה שוב. אלפי הסוכנים שמשרתים את כולנו צריך לתמוך בהם".

ח"כ מיכאל ביטון: "הדיון הזה מיותר. האשראי ניתן דרך הבנקים. בואו לא נעשה זאת במחטפים. יש תיאוריה בישראל שטיפול ישיר זה זול וטיפול בלי סוכנים או אדם אחר בדרך זה יקר. תראו מה קרה לנו בבנקים שהגדילו את מספר העובדים. אני בעד שאם נשקול לתת לעוד מישהו למכור ביטוח, ואנחנו רואים כבר כמה שנים שיש ביטוח ישיר מול סוכני הביטוח, אבל אם חברות האשראי ייכנסו לעולם הביטוח בלי זכות אמיתית של חברות הביטוח וסוכני הביטוח, הם יהיו הגוגל של עולם הביטוח. אני לא בעד בלעדיות לסוכני הביטוח, כי יש ביטוח ישיר, אבל אני נגד ליצור מפלצת". 

עודד פורר: "זו אמנם סמכותו של משה ברקת אבל בשביל לפקח על זה יש כנסת. החוק מסמיך אותו".

רונן לוי מאיגוד המוסכים: "אנו רואים את הדבר הזה דרך הממונה על התחרות והממונה על שוק ההון שממשיכים להרוס את העסקים הקטנים. כשהלפרין דיברה על העניין של גילדות אנחנו רואים איך מנסים בסמכויות שיש להם לטרפד את התחרות. גם הכנסת לא תוכל לבקר אותם. חשבנו שהקורונה תהיה שלב שמסתכלים על העסקים הקטנים. בגרמניה הולכים יחד עם הגילדות האלה. אנחנו שומעים כל הזמן שיסוי נגד העסקים הקטנים. אם לא הייתה את ועדת הכספים שעושה בקרה, מנסים לנצל את זה שאין כנסת". 

ח"כ אחמד טיבי: "אני תומך בעקרון של תחרותיות אבל לא בעקרון שגוף גדול ייכנס לתחרות עם גוף קטן וירסק אותו. אנחנו צריכים להתרכז במתן אשראי לעסקים הקטנים וזה לא מה שקורה בגלל הבירוקרטיה והמכשולים. רבים מסוכני הביטוח ייפגעו או יתרסקו בהמשך הדרך כי חברות האשראי הן הרבה יותר חזקות ומבוססות מסוכני הביטוח. אני גם רוצה לשמור על סוכני הביטוח בישובים הערביים וגם על סוכני הביטוח בפריפריה. אנחנו ברשימה המשותפת נתנגד להצעה הזו. אני פונה לברקת לשקול מחדש את הרעיון ולגנוז אותו".

ח"כ ניר ברקת: "אני לא חושב שיש מישהו בכנסת שחושב שתחרות לא בריאה לצרכן. יצא לי לדבר עם נציגי הסוכנים ועם הממונה. לא מיצינו מהלך לבחון את הטענות של החברים בביטוח. שווה לעשות עוד סיבוב. הטענה שהמידע של חברות האשראי יגרום לתחרות לא הוגנת, חייבים לבדוק אותו שוב. בתקופה הקורונה לא כדי לעשות ניסויים כאלו. אני מציע הצעה שוועדת הכספים תבקש ממך משה לשקול שוב את הצעד. זה לא הזמן. לשקול שוב את הטענות של האנשים ואם התחרות לא הוגנת להכניס דברים שיהפכו אותה להוגנת. שמעתי את הטענה של חופש המידע, אז אם זה נכון אז צריך קודם כל לעסוק בפתיחת המידע. אין שר אוצר הוא בדרך החוצה ולכן כדאי לעשות עוד בדיקה. אני חושב שתהיה פה הסכמה פה אחד לחכות עם התחרות הזו".

אורי אלון, משנה למנכ"ל ישראכרט: "אנו מכירים את המאבקים של הגילדות. אנו עובדים בצמוד וכגוף מפוקח ואף אחד לא יתן לנו לעשות מה שאנחנו רוצים, נעבוד תחת המגבלות שיתנו לנו. גם חלק מאותם 12-13 אלף סוכני ביטוח עובדים תחת חברות הביטוח הגדולות וגם הם לא קוזאקים נגזלים. אנחנו נשתמש במידע במושכל וניתן שירות טוב. בסופו של דבר התחרות תעזור לצרכנים. אנחנו יודעים שעבודת הסוכנים לא תיפגע אלא תהיה השפעה על מיליוני האזרחים. צריך לזכור כי רק כשנכנסו לעולם הביטוח חברות חדשות התחרות שינתה את התמונה".

ח"כ מיכל שיר: "שמענו את רשות שוק ההון שהחברות של האשראי יעסקו רק בתביעות פשוטות. סוכן ביטוח זה לא מקצוע שעושים רק על הדרך. תארו לכם שנפתח את שוק עורכי הדין. יש כאן ערבוב של מין שאינו במינו. חברות האשראי מגיעות מעולם אחר ואם רוצים לייצר תחרות בביטוח יש מספיק דרכים לעשות זאת בלי לפגוע במגזר שלם. דורשת שהדבר הזה יוסר מהשולחן".

ח"כ קטי שיטרית: "אני רוצה להצטרף לבקשה לדחות את העניין הזה במיוחד בעת הזו כשיש לנו משבר קורונה ומצוקת עצמאים. תמוהה בעיני שהנושא הובא דווקא בעת הזו. נציג את הבעיות שיש כאן אם נקיים דיון מעמיק בהמשך. קשה לי םעם המידה הרב שיש לחברות האשראי. הייתי מציעה שנשאיר את המצב כמו שהוא, למרות שאני בעד תחרות, אבל מה שכרגע זה נראה על משקל של מחטף". 

ח"כ קרן ברק: "אנו יושבים פה כל יום ודנים במצב המשק ומצב העסקים הקטנים והגדולים. לא יכול להיות שדווקא בעת הזו מביאים כזה נושא. זה מצטרף למה שאמרו באיגוד המוסכים על כך שאין שר מתפקד לגמרי או כנסת שמתפקדת לגמרי. אבל אני אומרת שאנחנו כן כאן כדי לפקח. 

"יש כאן שני ציבורים – סוכני הביטוח שהם עסקים קטנים. חייבים לעשות עוד ועוד דיונים כדי להגיע למתווה הנכון עבורם. הצד השני הוא המבוטחים. אני יכולה לבחור אם ללכת לסוכני הביטוח או לחברה, ולי חשוב שהמבוטחים יקבלו את הטיפול הכי טוב ומי שנותן את זה הם סוכני הביטוח. אני ביקשתי ממך ברקת וממיכל הלפרין לטפל בגילדה של ביטוחי הרכב סביב נושא שתי התביעות. אני קוראת לקיים דיון עמוק בוועדת הכספים אבל לא עכשיו".

ברקת: לומר שמה שאנו עושים מחטף זה דבר שערורייתי

בסיום הדיון ניתנה שוב רשות הדיבור לממונה על שוק ההון. "אני מכבד מאוד את הבית הזה ולוקח את הדברים שנאמרו פה וחלק מהם יבואו לביטוי. אבל צריך לזכור שאנחנו עושים עבודה מקצועית ופועלים לפי הסמכויות שנתנו לנו. צריך לכבד את הסמכויות שלנו. אורית פרקש אמרה את זה גם כרגולטורית לשעבר. לומר שמה שאנו עושים מחטף זה דבר שערורייתי. התחלנו לטפל בזה כבר באוגוסט 19, פנינו לרשות התחרות ואני כמה חודשים רודף אחרי לשכת סוכני הביטוח וקיבלנו תירוצים כמו אנחנו לא עושים פגישות בזום", הסביר ברקת. 

"אנחנו פועלים בצורה מאוזנת וצריך לדאוג שלתחרות תהיה מטרה אחת – לשרת את הצרכן. אמר פה ח"כ מיקי זוהר, והוא לא זה שמינה אותי, או כמו שאמר נשיא הלשכה שהוא מינה אותי, לא הכרתי אותו את חבורתו לפני שנכנסתי לתפקיד. להגיד דורית סלינגר או לא דורית סלינגר.., הדאגה לצרכן היא שמובילה אותי. הדאגה לחברות הביטוח לא באה אצלי לפני הדאגה לצרכן. גם בנושא של רפורמת רכב, הדבר הזה נגמר אצלנו. בנושא של תביעות הרכב טיפלנו. יש לי מכתב מוכן שכתוצאה מהקורנה טיפלנו בכל מיני דברים ואם תרצו אשלח לכם אותו", הוסיף הממונה על שוק ההון.

"לאחר ועדת בכר נתנו לבנקים להיכנס לתוך הייעוץ הפנסיוני. הדבר הזה נעשה כי ראו אותם כגורם שיכול להכניס ייעוץ אובייקטיבי. אנחנו נמליץ ללכת לכיוון הזה. נשיא הלשכה יש לו מכתב אלי שהוא בעד הסוכן האובייקטיבי. אז אם כולם בעד בואו נעשה את זה. מה שיבוא זו הורדת עמלות. צריך להיזהר ואנו נזהרים שהמידע שיש להם לא ישמש אף יצרן. בנושא הפרטיות הלקוח מאשר את השימוש בפרטים שלו. אני לא סומך על רצונן הטוב של חברות כרטיסי הא
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית