שם משתמש
סיסמא
מימין: יורם נוה, דני נוה ורונן אגסי צילומים: סיון פרג', סטודיו עדיף ויח"צ לאומי
 
לוח אירועים
"הובלת המהלך להחלפת יורם נוה – בעקבות לחצים אישיים של אחד מבעלי המניות המהותיים"
יו"ר ועד עובדי כלל שלח מכתב ליו"ר הדירקטוריון, בו הביע את התנגדות הוועד להחלפת המנכ"ל: "נדהמנו מרעיון החלפתו של נוה ועוד יותר מכך שכבר סומן מחליף" | הדירקטוריון: דוחים על הסף את כל האמירות והרמיזות
אתמול (ב') בשעות הערב המאוחרות, פורסם בכלי התקשורת כי יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח ופיננסים, דני נוה, מתכוון לפעול להחלפת מנכ"ל החברה, יורם נוה, ולמנות במקומו את רונן אגסי. הבוקר, שלח יו"ר ועדת עובדי כלל ביטוח ופיננסים, רוני רז, מכתב דחוף ליו"ר הדירקטוריון, בו הוא מבקש ממנו להימנע מהחלפת מנכ"ל חברת הביטוח, ואף רומז לסיבות מדוע מקדם הדירקטוריון את ההחלפה.

דיווח: רונן אגסי עשוי להחליף את יורם נוה כמנכ"ל כלל ביטוח
4/5/2020
על פי הדיווח בכלכליסט היו"ר דני נוה יחד עם חלק מבעלי המניות - אייל לפידות ומורי ארקין, דוחפים לבצע את השינוי בצמרת החברה | אגסי יחזור לענף הביטוח, בו שימש בעבר כמנכ"ל חברת האחזקות הראל השקעות
"מהמידע שבידינו עולה, שהובלת המהלך על ידך נובעת מלחצים שהופעלו עליך באופן אישי על ידי אחד מבעלי המניות המהותיים בחברה – לחצים שאינם ראויים ובוודאי שאין זה ראוי להיכנע להם", כתב רז בהמשך לפרסומים, לפיהם מי שמובילים את המהלך יחד עם נוה הם בעלי המניות אייל לפידות (מנכ"ל הפניקס לשעבר ומנכ"ל שיכון ובינוי כיום), ומורי ארקין.

"בימים אלו, בהם על פי פרסומים בעיתונות רשות שוק ההון בודקת את התנהלות בעל השליטה במגדל ביטוח, שלמה אליהו, בהחלטות להדיח את יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח, ניר גלעד, יפה היה עושה הדירקטוריון בראשותך אם היה עומד על קיום החובה המוחלטת הקבועה בסעיף 106 לחוק החברות, שכל דירקטור יפעיל שיקול דעת עצמאי, לרבות בשים לב לרגולציה החלה באופן ספציפי על חברות ביטוח ושנועדה להבטיח עניין זה", כתב יו"ר ועד העובדים.

הוא הוסיף כי "הידיעה האמורה זעזעה, בלשון המעטה, את ועד העובדים בקבוצה, אשר נדהם לגלות את האפשרות שנוה יוחלף, ועוד יותר נדהם מכך שדירקטוריון כלל כבר סימן את מחליפו. כל זאת, מבלי לשמוע את עמדת הוועד ומבלי להתייעץ עימו, הן בנוגע להחלפת המנכ"ל והן בנוגע לזהות מחליפו (ולמותר לציין, כי אנחנו מתנגדים להחלפת המנכ"ל). לא יכולה להיות מחלוקת של ממש על חשיבותו של ההון האנושי בחברה, וממילא על החשיבות שבשיתוף ועד העובדים, המייצג את ההון האנושי, בקבלת כל החלטה מהותית או מהלך מהותי בחברה, בוודאי שעה שמדובר במהלך כה דרמטי כהחלפת מנכ"ל. אין זה למותר לציין, כי עובדי החברה לא יוכלו לעבור לסדר היום על התעלמות כה בוטה מהם".

רז הוסיף כי על מנת שעובדי החברה לא יאלצו להסתמך בעניינים כה מהותיים וקריטיים על התקשורת, הוא מבקש לקבל ללא דיחוי נוסף את המידע המלא בעניין, לרבות הלחצים שהופעלו על יו"ר הדירקטוריון, על מנת שוועד העובדים יוכל לכלכל את צעדיו בהתאם.

"התייצבות מערכת יחסי העבודה תחת נוה ושביעות רצון מצד הסוכנים"

יו"ר ועד העובדים הדגיש כי חשוב וקריטי שתילקח בחשבון עמדת עובדי החברה. "השנתיים שחלפו מאז מינויו של נוה לתפקיד, התאפיינו ביציבות של מערכת יחסי העבודה בחברה תוך שיתוף פעולה בין ההנהלה וועד העובדים, וזאת אחרי שנים ארוכות של חוסר יציבות, אשר הגיעו לשפל בשביתה חסרת תקדים של שבועיים רצופים. אנו רוצים מאד לקוות (אך ספקנים בהקשר זה) שהמניע לרצון להחליף את המנכ"ל החברה – אשר לפי המידע שבידינו עומד אחד מבעלי המניות, כאמור – אינו מערכת היחסים הטובה שנבנתה על-ידי המנכ"ל וועד העובדים בין ההנהלה הקיימת והעובדים", נכתב במכתב שנשלח ליו"ר הדירקטוריון.

"בשנתיים האחרונות, תחת הנהלתו של המנכ"ל הנוכחי, קיבל ההון האנושי דגש מיוחד, דבר שלא היה שנים רבות בכלל - דבר שהתבטא באופן ישיר בתפוקות של עובדי החברה, במוטיבציה שלהם ובשביעות הרצון שלהם, ולמדנו, אחרי שנים קשות, כי עם ניהול נכון של החברה, ניתן להחזיר עטרה ליושנה", הסביר רז.

"שיתוף הפעולה עם יורם נוה אף גרם לשביעות רצון שלא הייתה בעבר ביחסים של עובדי כלל גם מול סוכני הביטוח וגורמים נוספים רלוונטיים וחשובים מאד לחברה וליציבותה. כמו כן, החל ממיניו למנכ"ל, החלה כלל להוביל במדדי שרות ושביעות רצון של סוכני הביטוח ולקוחות כלל והיה שדרוג משמעותי בתשואות לעמיתים ביחס לחברות הביטוח האחרות", הוסיף רז. 

"החלפת מנכ"ל דווקא במשבר הקורונה עלולה לגרום לרעידות משנה"

יו"ר ועד העובדים כתב כי הדברים מתחדדים עוד יותר לנוכח משבר הקורונה. השפעותיו ותוצאותיו הכלכליות עוד טרם ברורים לנו, אך החלפת מנכ״ל דווקא בעת הזאת בוודאי שתגרום לרעידות משנה נוספות. זאת ועוד, מהתקשורת למדנו, כאמור, על כוונתך למנות את אגסי כמנכ"ל. זאת, אף שאינו מכהן בתפקיד כלשהו בכלל, ומדובר, למעשה 'בהנחתת' מנכ"ל חיצוני לחברה – מנכ"ל שלא גדל בחברה, לא כיהן בה בתפקיד כלשהו לפני כן, אינו מכיר את ה-DNA של החברה ושל העובדים בה ועוד. איננו מכירים את אגסי או את יכולותיו, אבל אנו רואים טעם ממשי לפגם בניסיון למנות אדם חיצוני כמנכ"ל החברה, משל לא היו בחברה כיום עובדים מוכשרים דיים לניהול החברה. הדברים נכונים שבעתיים, שעה שאין שום סיבה של ממש להחלפת המנכ"ל הנוכחי", הוסבר במכתב. 

"על רקע זה מצאנו לנכון לפנות אליך ולהבהיר את עמדתנו שלפיה אין מקום בשעה זאת להחליף את יורם נוה ובעתיד, כל החלפה של מנכ"ל - ובוודאי מינוי של מנכ"ל חדש, צריכה להיעשות תוך תיאום ושיתוף פעולה מלא עם ועד העובדים בקבוצה, אשר אין חולק כי הוא אחד הגורמים הרלוונטיים ביותר שיש להביא בחשבון במסגרת תהליך קבלת החלטה כה דרמטית. יחסי העבודה בחברה - ובמרכזם היחסים שבין מנכ"ל החברה לוועד העובדים, משפיעים באופן ישיר וברור על יציבות החברה כולה, על תוצאותיה ועל ההישגים שלה לטווח הרחוק", כתב יו"ר הוועד.

"אין לנו ספק שגם לכם ברור שכניסה של מנכ"ל חדש תזעזע את החברה, על כל המשתמע מכך. בהתאם, אם אכן יש אמת בדברים ודירקטוריון החברה שוקל להחליף את המנכ"ל, בעת הזאת, בניגוד לעמדת ועד העובדים, תהיה לכך השפעה קריטית על המשך תפקודה של החברה ויציבותה, והדברים ידועים. אני בטוח שאין מחלוקת שהשקט התעשייתי מאז מינויו של נוה מלפני שנתיים האחרונות עשה טוב לחברה, ובצניעות נאמר שלטעמנו תוצאות העבודה הקשה של השנתיים האחרונות עדיין לא באו לידי ביטוי מלא, מנסיבות חיצוניות לניהול החברה דוגמת תנאי השוק ומשבר הקורונה", הוא הוסיף.

"לא נרצה לראות בשום אופן בסיכון עתידם של עובדי החברה! להזכירך, התאגדות העובדים הראשונה בענף הביטוח התרחשה בחברתנו לפני כשבע שנים ועל זאת גאוותנו הרבה - בהובלת מהלכים פורצי דרך אשר שינו את הענף מן הקצה אל הקצה והשפיעו גם על חברות ביטוח אחרות. נוכח חשיבותה של פניה זו, אנו מוצאים לנכון לכתב לה גם את המפקח על הביטוח משה ברקת", כתב רז.

"בסיום ועל מנת שלא ישתמע אחרת, אין לוועד העובדים כל היכרות עם אגסי ואין באמור במכתבנו זה כדי להביע דעה על יכולותיו וכישוריו. לעת הזו, אנו מתנגדים להחלפת המנכ"ל הנוכחי, אשר גם על כישוריו ויכולותיו אין מחלוקת, גם אם כישוריו של אגסי (שאותו איננו מכירים והוא איננו מכיר את החברה) הינם כישורים יוצאי דופן, וזאת אינה השעה לבצע החלפה", הוא חתם את המכתב.

הדירקטוריון: מחויבים אך ורק לטובת החברה ולתשואה לבעלי המניות

מדירקטוריון כלל ביטוח ופיננסים נמסר: "דירקטוריון החברה מחויב אך ורק רק לטובת החברה והשאת תשואות לבעלי מניותיה ומפעיל שיקול דעת עצמאי ואחראי לטובת החברה וכל בעלי העניין שלה כולל עובדיה המסורים של החברה ודוחים על הסף את כל האמירות והרמיזות האחרות".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית