שם משתמש
סיסמא
משה ברקת ודני נוה | צילום: סטודיו עדיף
חברות קשורות
כלל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
ברקת הודיע לכלל ביטוח: רוצה לבחון את הבקשה להדחת יורם נוה
בכלל ביטוח מיהרו לעדכן כי טרם התקבלה החלטה על ההדחה ועוד לא נערך דיון בנושא | על פי פרסומים היו"ר מנסה להגיע לפרידה בהסכמה, בעוד המנכ"ל מאמין שיוכל לשכנע את הדירקטוריון להשאירו בתפקיד
המאבק על זהות מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים ממשיך להסתבך, והבוקר (ד') הודיעה החברה לבורסה כי קיבלה פנייה מראש רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת, בה הוא מודיע כי הוא מבקש לבחון את הדברים.
 
"הובלת המהלך להחלפת יורם נוה – בעקבות לחצים אישיים של אחד מבעלי המניות המהותיים"
5/5/2020
יו"ר ועד עובדי כלל שלח מכתב ליו"ר הדירקטוריון, בו הביע את התנגדות הוועד להחלפת המנכ"ל: "נדהמנו מרעיון החלפתו של נוה ועוד יותר מכך שכבר סומן מחליף" | הדירקטוריון: דוחים על הסף את כל האמירות והרמיזות
"בתגובה לפרסומים בעיתונות בימים האחרונים, החברה מבקשת להבהיר כי בעקבות שיחה שהתקיימה ביום 3 למאי 2020 בין יו״ר הדירקטוריון למנכ״ל החברה, אשר קיבלה ביטוי פומבי בעיתונות, הממונה על שוק ההון ביקש לבחון את הדברים. בשלב זה, הנושא לא הובא לדיון בפני האורגנים המוסמכים של החברה ולא התקבלה כל החלטה", עדכנה כלל.

הבוקר פורסמו בכלכליסט חלקים מתוך השיחה בין היו"ר דני נוה למנכ"ל יורם נוה. על פי אותו פרסום, דני נוה אמר למנכ"ל: "אתה צריך ללכת", ואילו המנכ"ל הופתע והשיב: "השתגעת? חשבתי שקראת לי לפה להחמיא לי על העבודה במשבר הקורונה". 

על פי הדיווח השיחה הסתיימה בתוך זמן קצר ובטונים צורמים, כאשר היו"ר מנסה להביא לפרידה בהסכמה מהמנכ"ל, בעוד יורם נוה משוכנע ביכולתו לשכנע את הדירקטוריון בצדקתו אם יוזמן לשימוע על מנת לשטוח את טענותיו מדוע יש לאפשר לו להישאר בתפקיד.

"לא נהסס לצאת שוב למאבק על הבית שלנו"

מה שברור הוא כי בתוך החברה זוכה המנכ"ל לתמיכה, ולראייה מכתב ששלח אתמול יו"ר ועד עובדי כלל, רוני רז, ליו"ר החברה. "הידיעה האמורה זעזעה, בלשון המעטה, את ועד העובדים בקבוצה, אשר נדהם לגלות את האפשרות שנוה יוחלף, ועוד יותר נדהם מכך שדירקטוריון כלל כבר סימן את מחליפו. כל זאת, מבלי לשמוע את עמדת הוועד ומבלי להתייעץ עימו, הן בנוגע להחלפת המנכ"ל והן בנוגע לזהות מחליפו (ולמותר לציין, כי אנחנו מתנגדים להחלפת המנכ"ל). לא יכולה להיות מחלוקת של ממש על חשיבותו של ההון האנושי בחברה, וממילא על החשיבות שבשיתוף ועד העובדים, המייצג את ההון האנושי, בקבלת כל החלטה מהותית או מהלך מהותי בחברה, בוודאי שעה שמדובר במהלך כה דרמטי כהחלפת מנכ"ל. אין זה למותר לציין, כי עובדי החברה לא יוכלו לעבור לסדר היום על התעלמות כה בוטה מהם", כתב רז לדני נוה.

"מהמידע שבידינו עולה, שהובלת המהלך על ידך נובעת מלחצים שהופעלו עליך באופן אישי על ידי אחד מבעלי המניות המהותיים בחברה – לחצים שאינם ראויים ובוודאי שאין זה ראוי להיכנע להם", הוא הוסיף.

היום הוציא רז עדכון לחברי ועד העובדים. "ביומיים האחרונים אנו עדים לטלטלה של ממש בחברתנו וכנראה שעוד צפויים לנו רעשי רקע נוספים. עם יד על הלב, אני מודה שכואב לי לראות את הניסיון הציני והמכוער של גורמים בדירקטוריון ובעלי מניות אינטרסנטים הדואגים בעיקר לכיסם ולעצמם ומעוניינים לפגוע בחברה, ובעיקר במערכת היחסים הטובה והמכבדת שבנינו בשנתיים האחרונות עם הנהלת החברה", הוא כתב.

"כבר הוכחנו בהתאגדות העובדים בחברת כלל ביטוח, כמו בשאר ועדי העובדים החדשים שהתאגדו בעקבותינו שמטרתנו אינה רק לדאוג לזכויות ותנאי העובדים, אלא גם למצבה של החברה ולהבטיח את יציבותה ורווחיותה. כלל ביטוח היא מרכז חיינו ואנחנו נשמור עליה מכל משמר! בטח מפני אנשים שחושבים לעשות בה סיבוב פיננסי או לגזור קופון על חשבוננו. כפי שציינתי, צפויה לנו עוד תקופה מורכבת ומאתגרת, כשמעבר למשבר הקורונה אנו בפתחו של הסכם קיבוצי חדש, ואנו תקווה שנמצא מולנו הנהלה שותפה כמו היום. אבל במידה ולא, לא נהסס לצאת שוב למאבק על הבית שלנו וכולנו ללא יוצא מן הכלל נהייה חייבים להתגייס למשימה הכל כך חשובה הזאת".על פי הפרסום הבוקר, בסביבת שלושת בעלי המניות העיקריים בכלל ביטוח – מורי ארקין (6.8% מהמניות), אלפרד אקירוב (4.9%) ואייל לפידות (4.2%), מכחישים כי הפעילו לחצים על יו"ר דירקטוריון כלל ביטוח באשר להחלפת המנכ"ל.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית