שם משתמש
סיסמא
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
איי.אי.ג`י (AIG) ביטוח זהב בע`מ
הכשרה חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
לאחר שנעדרה מהדירוג בשלוש השנים האחרונות: הכשרה חוזרת לרשימת 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן - היישר למקום ה-32
כלל ביטוח קפצה למקום ה-54 בדירוג (עלייה של 31 מקומות ביחס לאשתקד), ביטוח ישיר במקום ה-3 | עוד ברשימה: הפניקס, מנורה מבטחים ו-AIG | דירוג CofaceBDI ומגזין TheMarker
דירוג של CofaceBDI ומגזין TheMarker לשנת 2020 המציג את רשימת 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן, מציג נתונים מעניינים בנוגע לחברות הביטוח הנכללות בדירוג - החברות שהתווספו ואלה שנגרעו ממנו השנה. 

קשה לפספס את הנתון הבולט ביותר: חזרתה לדירוג של הכשרה חברה לביטוח, היישר למקום ה-32. מדובר בהחלט בהישג מרשים עבור חברת הביטוח, שנעדרה מהדירוג המסורתי בשלוש השנים האחרונות. בפעם האחרונה השתתפה הכשרה בדירוג בשנת 2016, אז דורגה במקום ה 35, כך שמדובר בשיפור המעיד על העשייה המרובה בהיבטי רווחת העובד.

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה חברה לביטוח: "אני מאמין, כי מעבר לאסטרטגיה העסקית ולמהלכים הגדולים שאנחנו עוסקים בהם ביום יום בהיבטים הטכנולוגיים והעסקיים בחברה, המפתח להצלחת הארגון טמון בהון האנושי של החברה .עובדי החברה מחוברים לארגון, מזוהים עמו, והשתלבות בדירוג של 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן, לאחר 3 שנות היעדרות ממנו, ובמקום כה מכובד, היא הראיה לכך. אנו בהכשרה שמים דגש ומשקיעים משאבים רבים בזיהוי הצרכים החשובים לעובדים בארגון ובעשייה גדושה ברווחתם של העובדים. כמו גם בפיתוחם האישי והמקצועי תוך שימת לב לחדשנות ולשינויים בתחום הביטוח ובענף הפיננסים. אין ספק שזהו הישג חגיגי בתקופה כזו אשר מוכיחה לנו עד כמה חשובה המחוברות של העובדים לארגון".

עוד הוסיף מירון: "נכחנו במשבר הנוכחי עד כמה חשובה המסירות העובדים כאשר נאלצנו בזמן דחוק להעביר את העובדים לעבודה מהבית , עובדי החברה עבדו מרחוק במסירות ובמאמצים, תוך שעות עבודה מרובות על מנת להעניק שירות מיטבי מקיף ומכיל לסוכני ולמבוטחי החברה ואני מעריך אותם מאוד על כך. אני גאה ושמח שעובדי החברה מעריכים את ההשקעה וכי תוצאות הסקר שנערך בקרבם הובילו אותנו למקום השלישי בענף הביטוח".

נציגות נוספת לענף הביטוח בדירוג: ביטוח ישיר במקום ה-3 (עלתה 3 מקומות ביחס לאשתקד), הפניקס – מקום 31 (ללא שינוי), AIG - מקום 45 (עלתה 11 מקומות) ומנורה מבטחים – מקום 73 (עלתה מקום אחד).

חברה נוספת שראויה לציון היא כלל ביטוח, שקפצה השנה למקום 54 בדירוג, עלייה של 31 מקומות ביחס לדירוג אשתקד. נתון זה בהחלט יכול להאיר את מערכת היחסים הטובה בין המנכ"ל, יורם נוה לעובדי החברה, שבימים אלU מעניקים לו תמיכה סביב הפרסומים אודות הכוונה להדחתו.

יצוין כי מגדל והראל אינן נכללות השנה בדירוג.

במקום הראשון בדירוג נמצאת חברת מייקרוסופט ואחריה התעשייה האווירית.

גופים פיננסים נוספים בדירוג הם: בנק לאומי (מקום 8), ישראכרט (מקום 13), בנק הפועלים (מקום 16), מקס (מקום 18), כאל (מקום 25), מימון ישיר (מקום 28), דיסקונט (מקום 29), מזרחי טפחות (מקום 37), הבינלאומי (מקום 39), מלם תים (מקום 75), בנק יהב (מקום 80) ושגריר (מקום 91).

פרסום הדירוג בעת הזו, בימי הקורונה והמשבר הכלכלי, מקבל משנה תוקף.
מהדירוג עולה כי כמעט כל החברות המדורגות ב-20 המקומות הראשונים הוכיחו במשבר שהן יודעות לשמור על עובדיהן.

עורכי הדירוג מציינים כי מהמחקר שקדם לדירוג, עולה כי הפרמטר החשוב ביותר לישראלים במקום העבודה הוא יחסי העבודה. "יציבות תעסוקתית אמנם מדורגת רק במקום השישי בין הפרמטרים שהוצגו כאפשרויות למשתתפי הסקר, אבל השילוב בין תנאי שכר (הפרמטר השני בחשיבותו) לבין יחסי העבודה, מייצג ביטחון תעסוקתי, גם אם גמיש יותר, ומותאם יותר לעובדים שבניגוד לבני הדורות הקודמים, כבר לא רואים את עצמם מקבלים שעון זהב כשהם יוצאים לפנסיה ממקום עבודה שבו בילו לפחות 30 שנה".

הדירוג מבוסס על סקרים שנערכו בקרב עשרות אלפי מועסקים במשק, ועל נתוני מעסיקים ב-12 חודשים שהסתיימו בדצמבר 2019. עורכי הדירוג מסבירים כי תחילה נערך מבחן מקדים במדגם מייצג של אוכלוסיית המועסקים (יותר מ–2,000 נסקרים), לפיו שוקללו הפרמטרים החשובים לעובד הישראלי בבחירת מקום העבודה. לאחר מכן נערך סקר בקרב כ-150 אלף מועסקים, ותוצאותיו שוקללו בהתאם למשקלות שנקבעו בסקר המקדים.

בדירוג נכללו התוצאות של סקרים פנים-ארגוניים שנערכו ביותר מ-100 חברות בענפי המשק, ואליהם צורפו שני סקרים נוספים: אחד בקרב סטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות; שני בקרב מנהלי משאבי אנוש בחברות המובילות במשק. נתונים שנמסרו מהחברות המובילות לגבי מאפייני הרווחה בארגון ורמת ההשקעה בהם שוקללו אף הם בדירוג הסופי.

הדירוג מבוסס על תמהיל של עמדות ותפישות של עובדים כלפי החברות שבהן הם מועסקים וכן כלפי חברות אחרות - עובדים הנשאלים לגבי מקומות העבודה המועדפים עליהם בכלל. כדי למנוע הטיות ולהקיף מגוון רב של דעות מבוצעים הסקרים לאורך השנה ובפיזור ארצי.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית