שם משתמש
סיסמא
חגי בנימין. בשוק אופטימיים
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
הצד הטוב של הקורונה: דיגיטציה, חדשנות ופישוט תהליכים – צוות 'פנסיוני 2025' יוצא לדרך
חגי בנימין, העומד בראש הצוות שהקים משה ברקת לגיבוש תכנית אסטרטגית ארוכת טווח בשוק הפנסיוני, מספר על החזון ועל הצעדים הלכה למעשה


משבר הקורונה מהווה הזדמנות להאיץ תהליכים ולעורר את המודעות לתחומים שלא זוכים לתשומת לב מירבית בעת שגרה. לאחרונה התבשרנו על הקמתו של מינהל 'פנסיוני 2025' – צוות מיוחד בראשותו של חגי בנימין מרשות שוק ההון.

הצוות שהקים ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, יפעל לקידום תהליכים דיגיטליים ולפישוט תהליכים על מנת להקל ולהטיב עם ציבור החוסכים והפעילים כאחד.

בפאנל לייב מיוחד שקיימה עדיף בסוף השבוע האחרון, בהנחיית רועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף, התארח חגי בנימין שסיפר על חזון הפרויקט ועל הצעדים שיינקטו במסגרתו. "אנחנו נמצאים בתחילת הדרך. אנו עובדים על גיבוש אסטרטגיה ואני מאמין בשיתוף התעשייה בתהליכים. נשוחח עם הפעילים ונשמע על כשלים שאולי אנחנו לא רואים אותם, לצד פתרונות מוצעים", אמר בנימין.

הרשות מקדמת דיגיטציה בתהליכי עזיבת מקומות עבודה
"האתגר הגדול שלנו היום הוא לראות איך אנחנו מחלצים את המשק מהמשבר, מניעים את הכלכלה ומשלבים מחדש את העובדים בשוק העבודה. בסוף זה האינטרס שלנו כי פנסיית העובד היא נגזרת של השכר שהעובדים הרוויחו לאורך תקופת העבודה", ציין בנימין.

הוא הוסיף כי צפויה להיות מוגשת לממשלה החלטה שמטרתה לקדם תהליכים דיגיטליים של הציבור מול הממשלה, כאשר גם רשות שוק ההון מעורבת בהחלטה הזו. "אנו פועלים לשלב בתהליך הזה גם שיפורים משמעותיים בכל מה שנוגע לדיגיטציה של תהליכי עזיבת מקומות עבודה. אם וכאשר ההחלטה תוגש ותאושר, יוקם צוות ממשלתי שייתן מענה לסוגיה".

לדברי בנימין, מקרה עזיבת עבודה הוא מקרה קלאסי על מנת לתאר את הצורך באותו צוות שהקים ברקת, לגיבוש תכנית אסטרטגית ארוכת טווח. "צריך להסתכל על התהליכים שמתרחשים בשוק, פעם אחת מנקודת המבט של הלקוח והמבוטח, על מנת שהתהליכים הללו יהיו פשוטים יותר ולאפשר לו למצות את הזכויות שלו בפשטות ולהבין את המשמעויות וההשלכות של הצעדים שהוא עושה. חשוב לחדד שזה גם מסע לקוח שבעל הרישיון והמעסיק עוברים. בנוסף, אנחנו מנסים להסתכל על הדברים גם ברמה המערכתית. מה קורה עם אותו עובד, מהרגע שהוא מגיע למקום העבודה ועד הרגע שמפקידים עבורו את השקל הראשון. איך אנחנו יוצרים מערכת שבה השחקנים השונים הנמצאים בתהליך מסונכרנים זה עם זה בצורה חלקה. החשיבות לכך רבה ובאה לידי ביטוי במגוון סוגיות כדוגמת קצבה מוכרת והפטורים, 161 וכיוצ"ב – תהליכים בהם מעורבים גורמים רבים", הסביר בנימין.

"עניין הדיגיטציה והחדשנות הוא מרכזי אף הוא. כמובן שנפעל כיצד לשלב את עוצמת ההייטק הישראלי בתוך תעשיית החיסכון הפנסיוני ואנו פועלים לקדם את החדשנות בשוק ותהליכים פשוטים יותר. לטווח הקצר אנו שמים דגש על אוכלוסיית המעסיקים הקטנים שעדיין לא נכנסה לרפורמת הדיווח הממוכן, ואנו בוחנים דרכים על מנת לסייע לאותם מעסיקים ולייצר תהליך שלם מרגע הקליטה ועד לסיום העבודה – גם כדי להקל על המעסיק וגם מתוך הבנה שבסופו של יום אנו עושים את הדברים הללו על מנת לשמור על הזכויות הפנסיוניות של העובד", סיכם.

אופטימיות מהשטח: "ב-2025 נהיה בשוק פנסיה יותר בוגר, מותאם לרוח הזמן ועם פחות פרות קדושות"
גיא קריגר, מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, שהתארח במושב, התייחס לשאלה לאילו סוגיות ונושאים הפרויקט שמובילה הרשות יכול לתת מענה, וציין כי ישנם נושאים, כמו קלות תפעולית, שבסופו של דבר גם יוזילו מחירים. "אנחנו מקבלים טלפונים עם שאלות אמיתיות. אנחנו שומעים קשב אמיתי בהקשר הזה ואני מאמין שזה אחד מהמפתחות לעשות שינויים נכונים. אני תולה תקוות גדולות בצוות הזה. אין לי ספק שב-2025 נהיה בשוק פנסיה שהוא יותר בוגר, יותר מותאם לרוח הזמן ועם פחות פרות קדושות. אני חושב שכולנו נהנה מזה – ובראש ובראשונה הציבור הישראלי, החוסכים והמתווכים השונים והרשות שתוכל למקד פעילותה בנושאים המרכזיים ופחות בתיקונים", אמר קריגר.

אופטימיות מהקמת הצוות החדש הביע גם אייל פז, יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני הביטוח. פז ציין את השאיפה לפעול לשיפור בהיבט הרמה התפעולית וקיצור זמני הפעולות עצמן.
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית