שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
ברקת הורה לכלל למנות בודק חיצוני לבחינת אירועי החלפת המנכ"ל
הממונה הודיע לחברה לכנס את ועדת הביקורת, ובנוסף הודיע כי אין מניעה לכינוס הדירקטוריון לדון בהחלפת נוה, ובלבד שהחלטה בנושא תעשה רק בתיאום עמו
הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, פנה אתמול ליו"ר הדירקטוריון של החברה ושל כלל ביטוח, דני נוה, והודיע לו כי אין מניעה כי הדירקטוריון יתכנס וידון בעניין כוונתו של נוה להחליף את מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, יורם נוה. עם זאת, ברקת הבהיר כי הוא מאפשר את כינוס הדירקטוריון רק כל עוד קבלת החלטות הדירקטוריונים בעניין כהונת המנכ"ל תעשה לאחר תיאום עם הממונה. 
 
יורם נוה במכתב חריף: אקירוב ולפידות לוחצים על ההנהלה לאישור עסקאות שיש להם עניין בהן
10/5/2020
מנכ"ל כלל שלח מכתב לדירקטוריון החברה בה הוא מאשים כי החלטת היו"ר דני נוה להדיחו "מונעת מאינטרס אישי להציל את עורו וכנראה נדונה במחשכים עם בעלי מניות מיעוט"
כמו כן פנה הממונה בנפרד, ליו"ר הדירקטוריון וליו"ר ועדת הביקורת של כלל ביטוח, והודיע להם כי על ועדת הביקורת להתכנס על מנת למנות בודק חיצוני, שיאושר על ידי הממונה, לבדיקת מכלול נסיבות האירוע על כל היבטיו.

אתמול פרסמה החברה את המכתבים שכתבו לדירקטוריון הן היו"ר דני נוה והן המנכ"ל יורם נוה. הראשון לתקוף היה המנכ"ל, שהפנה אצבע מאשימה כלפי היו"ר וכלפי שניים מבעלי המניות בחרה – אייל לפידות ואלפרד אקירוב.

המנכ"ל כתב כי ההחלטה להדיחו "מונעת מאינטרס אישי להציל את עורו, וכנראה נדונה במחשכים עם בעלי מניות מיעוט שיש להם עניין בהנהלה שתסייע להם באישור עסקאות שבהן יש להם עניין אישי״.

"דני ניסה ללחוץ עליי לעזוב מרצון ולהימנע מדיון בדירקטוריון על הסיבות להיפרדות מהמנכ"ל. הבהרתי, שעל פניו, אני חושב שזהו מהלך שאינו לטובת החברה, ומונע משיקולים אישיים שלו כיו"ר המנסה להציל את עורו. דני ביקש שאשקול שוב את הדברים ועודד אותי לקום ולפרוש ללא דיון, הסבר או שימוע כלשהו", כתב המנכ"ל.

"הרגשתי שמדובר בחנות מכולת ולא בגוף מוסדי המנהל מעל 200 מיליארד שקל כספי עמיתים, ושמתיימר להוביל הטמעת כללי ממשל תאגידי בקרב חברות מובילות במשק. מה עם זכות השימוע של כל עובד, כל שכן של מנכ"ל? מה עם דיון ענייני וממצה, על פי כללי ממשל תאגידי ראויים? יו"ר החברה פועל להדחה ב לילה, כאשר למעשה סגר עם מחליף, ועוד מקבל את ברכתם, או בכלל דן עם בעלי מניות מיעוט, במישרין או בעקיפין, על החלטה כה מהותית בחיי החברה, שאף עשויה להיחשב כמידע פנים? ויתרה מכך, פועל על דעת עצמו לייצר מציאות טרם עדכון הדירקטוריון, כך שהדבר ייראה כאילו בחרתי מיוזמתי לנטוש את החברה בשיא המשבר?", הוא תהה.

מכתב התגובה של היו"ר לא איחר להגיע. "במקום דיון מקצועי, הוא (יורם נוה) מקיים דיון מכפישני שאין לו מקום. ההתנהלות הזאת מצדו מעידה על אובדן עשתונות שמעלה כשלעצמה שאלה על כשירותו לתפקיד. אני דוחה על הסף את כל ההכפשות חסרות הבסיס על המניעים למהלך החלפתו. אני פועל אך ורק במחויבות לטובת החברה, ומנהל את התהליך בהקפדה מלאה על כללי הממשל התאגידי הנדרשים", הסביר דני נוה.

במכתב ששלח לדירקטוריון מסביר נוה כיצד הוא רואה את תפקידו כיו"ר, ומדוע החליט על הצעד הקיצוני דווקא עכשיו. "כיו"ר פעיל של החברה, כידוע לכם, אני לא מנהל אותה. אם הייתי מתערב בניהול השוטף זה היה ממשל תאגידי גרוע. זה לא תפקידו של היו"ר לנהל את החברה בפועל, אם היו"ר מנהל את החברה זה כישלון שלו וגם של הפיקוח על המנכ"ל מצד הדירקטוריון. תפיסת עולמי היא שמנכ"ל צריך לקבל גיבוי מיו"ר הדירקטוריון שלו כל עוד הוא מכהן. יורם נכשל למרות שנתתי לו גב להוביל בדרכו, גם כאשר לא אחת חלקתי עליו. אני יו"ר פעיל וככזה בעוד שכל הדירקטורים אינם נמצאים בחברה יום יום וזה לא עיקר עיסוקם, יש לי כאן תפקיד מפתח בהערכת תפקודו של המנכ"ל ופרק זמן של שנתיים הוא מספיק כדי לבחון את תפקודו", כתב היו"ר.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית