שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
אינדיקציות ראשוניות: ירידה חד ספרתית בלבד בהפקדות
לגופים עדיין אין נתונים מלאים, אך נראה כי למרות שסך ההפקדות נפגע, רוב המשק ממשיך להשתכר ולהפקיד כספים גם בתקופת משבר הקורונה
בימים הקרובים יתקבלו במשרד האוצר הנתונים המלאים על הפקדות החוסכים למוצרים הפנסיוניים בתקופת הקורונה. אולם מאינדיקציות ראשונות שמגיעות מקרנות הפנסיה, עולה מאז החל משבר הקורונה בישראל להתפשט בישראל בחודש מרץ, נרשמה אמנם פגיעה בסך ההפקדות שהועברו לגופים המוסדיים, אך היא אינה מהותית כפי שניתן היה לחשוב.

יש לזכור כי כאשר מתסכלים על שוק העבודה וההפקדות, תחילת גל הפיטורים נרשמה באמצע חודש מרץ, כלומר עובדים רבים עבדו בחציו הראשון של החודש בהיקף משרה מלא. באפריל התמונה השתנתה, והנגזרת של שינוי המגמה היא שההפקדות החלו לרדת באפריל (בגין משכורת מרץ) וצפויה עוד ירידה בחודש מאי (בגין משכורת אפריל).
 
ביקורת בענף על הצעת המל"ל להפסקת ההפקדות לפנסיה לחצי שנה: "הפקרה של העתיד על חשבון ההווה"
14/5/2020
ההמלצות של המטה לביטחון לאומי להשעיית ההפקדות או משיכה מוקדמת מקרנות ההשתלמות עוררו הפתעה בענף החיסכון | רשות שוק ההון: לא היינו מעורבים בשום דרך בגיבוש ההמלצות | רוזנפלד: "זה נעשה כמו הרבה מאוד דברים
ביחס להפקדות חודש מרץ לא רואים בינתיים בגופים קטסטרופה בכל הקשור לירידה בהפקדות, מה שמלמד שלא חצי ואפילו לא רבע מהמשק הפסיק להפקיד. בגופים רואים אמנם ירידה מסוימת - חד ספרתית אך לא גבוהה מאוד, כלומר רוב המשק ממשיך לעבוד, להשתכר ולהפקיד לחיסכון פנסיוני ולקרנות השתלמות, כאשר ישנם סקטורים שמפקידים אף יותר מאשר בחודשי שגרה. זאת ככל הנראה לאחר שקלטו עובדים חדשים בתקופת המשבר, למשל בעולמות הבריאות - בתי חולים ומוסדות רפואיים, אך גם בעולמות הטכנולוגיה.

מכאן, ככל הנראה, התמונה צפויה להשתפר, כאשר בשל הסרת חלק מהמגבלות על ידי הממשלה, מתחילת חודש מאי, עם תחילתה של חזרה לעבודה מלאה בלא מעט סקטורים, נראה עלייה בהפקדות. כך שאם לא יהיה גל שני של התפרצות התחלואה בימים הקרובים, המגמה החיובית הזו תימשך גם בחודש הבא.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית