שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
ליאור רוזנפלד: "אני לא סחיט; ההתנצלות שלי היא צעד אמיץ ומנהיגותי"
נשיא לשכת סוכני הביטוח התארח בשידור חי של עדיף והתייחס לביקורת בעניין מצג השווא בנוגע להשכלתו האקדמית: "איימו עלי שאם לא אתפטר, יגלו שאין לי תעודת תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה, לכן שמתי הכל על השולחן"
"בחרתי לשים את האמת על השולחן. מעטים הם המנהיגים שהיו יוצאים בהודעה כזו. לסרטון הזה נחשפים גם קרובים, חברים, משפחה וציבור כללי. למרות זאת, יצאתי בהודעה והצהרתי שהיתה כאן טעות. נבחרתי לתפקיד על בסיס החזון והעשייה. את ההתנצלות אני חייב לציבור הסוכנים, וכך עשיתי", כך אמר היום (א') ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח, שהתארח בשידור חי בעדיף.
 
רוזנפלד התייחס לסרטון שפרסם בסוף השבוע בדף הפייסבוק של לשכת סוכני הביטוח בנוגע לביקורת הפנימית הנשמעת באשר למצג שווא שנתן אודות השכלתו האקדמית. בסרטון האמור מביע רוזנפלד התנצלות אודות הפרסום השגוי.

עדיף החליטה שאין בכוונתה לכתוב על המאבקים הפוליטיים הפנימיים בלשכת סוכני הביטוח. אולם, ההתנצלות שפרסם רוזנפלד, הינה אירוע חריג. רוזנפלד השיב לשאלות הקשות בנושא שהפנה אליו רועי ויינברגר, העורך הראשי של עדיף.

מה הניע אותך לשתף את הסוכנים דווקא עכשיו?

"מתחילת דרכי היושר והאמינות הם נר לרגליי. לשכת סוכני הביטוח מדווחת תמיד על העשייה. אנחנו מטפלים בסוגיות בוערות – כניסת חברות האשראי לשוק הביטוח, מכירות ישירות ובעשרות ערוצים אל מול עשרות משימות. האם זה הנושא שמעניין את סוכני הביטוח? אם זה מה שחשוב לבדוק תעודה כזו או אחרת שלי? מאז שנבחרתי אני עומד בלחצים ובניסיונות הפרעה שמפריעים לי, ללשכה ולציבור הסוכנים. ישנם גורמי אופוזיציה שעדיין לא השלימו עם תוצאות הבחירות – כולם יודעים על מי מדובר. להיבחר לתפקיד נשיא הלשכה אין צורך בתואר או תעודה. חבריי ואני נבחנו בגלל החזון שלנו, החדשנות והקדמה שהבאנו. החזון הזה ברוב המקרים הפך למציאות. אנחנו מביאים גם קבלות. 

"גורמי אופוזיציה שמציגים עצמם כגורמי קואליציה רק מפריעים ומכניסים מקלות בגלגלים. הם מחפשים אותי כנשיא הלשכה ברמה האישית. כבר במהלך 2018 במועצה הארצית שהתקיימה באשקלון הצגתי את אותם דברים – כאשר הבנתי שיש כוונה לבדוק את ההשכלה שלי. 

הציבור בחר אותי בצורה מאוד ברורה, ומאז אנחנו מספקים את הקבלות ואת התוצאות. במהלך כל השבת קיבלתי מאות פניות של סוכנים שהתקשרו להביע תמיכה ורוח גבית – זאת משום שהם בוחנים אותנו על פי עשייה. יש לי שלט של מי שבא לעבוד, מה שמעניין אותי זה לשכת סוכני הביטוח ומעמד הסוכן. לא ייתכן שבמשך כל התקופה הזו ירדפו ויחפשו אותי.

הפעולה שביצעתי היא צעד אמיץ ומנהיגותי. לא ייתכן שמי שיעמוד בראש איגוד מקצועי כמו לשכת סוכני הביטוח יהיה נתון לרדיפה אישית. אני מקבל ביקורת ולא חסין נגדה".

אין ספק שנשיא לשכת סוכני הביטוח נתון ללחצים. אבל בוא נחזור לשאלת העיתוי, מדוע דווקא עכשיו? 

"הלחצים של התפקיד לא מפריעים. במשך השנתיים וחצי האחרונות שלחו חוקרים כלכליים לבדוק את תפקודי. בערב ליל הסדר שלחו אלי עיתונאי חוקר שתפקידו היה לפרסם כתבה שכל תכליתה היא הכפשה של לשכת סוכני הביטוח. לאחר מכן נעשה תהליך רדיפה כנגד פעיל אחר בלשכה שנאלץ להתפטר מתפקידו. באותו תהליך התקשרה אלי כתבת מטעם העיתון. היא נשלחה על ידי גורמים מסוימים בלשכת סוכני הביטוח כדי להעליב אותי ולהלבין את פניי".

מדוע לא סגרת את הסיפור במקום, מיד כשהנושא החל לצוף?

"כאשר לשכת סוכני הביטוח עומד מול אין ספור משימות, זה הזמן לבדוק עניין של תעודה כזו או אחרת? אותם גורמי אופוזיציה צריכים לבדוק את עצמם, כולל פעילות שלהם בוועד המנהל. כאשר העיתונאית חזרה אלי, החלטתי אני לא סחיט. נבחרתי על ידי סוכני הביטוח בישראל, ורק הם ייקבעו מי יהיה נשיא הלשכה. יתרה מכך, אותם אלה שתמכו בי נותנים לי רוח גבית. אז בכל פעם שישהו מגורמי האופוזיציה ירצה שאציג את תעודת הלידה או פנקס החיסונים שלי, אני לא צריך להתייצב מולם".

רוזנפלד הוסיף עוד: "לפני מספר ימים הגיע למשרדי עורך דין שלא סיפר את מי הוא מייצג, לא הזכיר שמות – וניסה לאיים עליי שאם לא אתפטר מתפקיד, אז יגלו שאין לי תעודה של תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה. אז כדי לשים לכך קץ, שמתי את הדברים על השולחן. אני לא סחיט, אני מסתכל קדימה כי יש לנו משימות רבות המאיימות על עתיד ענף הביטוח. גם חברות הביטוח צריכות להתעורר ולהבין שאם הן לא יושיטו לנו יד במלחמה נגד חברות האשראי, גם הן יהיו בבעיה".

"אין הדרדרות ביחסים עם רשות שוק ההון, מכבד ומעריך את ברקת"

רוזנפלד התייחס בראיון גם לסערה סביב הכוונה להכנסת כרטיסי האשראי לשוק הביטוח. לדבריו, הלשכה נמצאת באינטראקציה תמידית עם רשות שוק ההון. "אין שום הדרדרות יש מלחמה עיקשת שלנו. עוסקים בנושא הזה מספר חודשים. לפני שלושה שבועות בערך קיבלנו אינדיקציה מגורמים שונים שראש רשות שוק ההון מבקש לאשר לחבורת האשראי לעלות מדרגה בנושא ולמעשה לאשר להן להיכנס לענף הביטוח. אנחנו פועלים כידוע בכמה ערוצים וגם כאן נכנסו לשיחות עם רשות שוק ההון כשהבנו שאנחנו נכנסים לשימוע לאחר שככל הנראה כבר נפלה הכרעה. אנחנו מוכנים לכל פעולה עם משרד יגאל ארנון ומלווים בשני בעלי מקצוע בתחום – פרופ' עדי אייל ופרופ' זיו רייך שהוציאו חוות דעת מסודרת האומרת בצורה ברורה שכניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח תהיה בכייה לדורות, שלא נדבר על המידע שהן אוחזות בו ועל הריכוזיות.

"במקביל, אנחנו גם פועלים במישור הפוליטי. ישנה הצעת החוק בנושא של ח"כ מיקי זוהר למניעת המהלך. בדיון האחרון בוועדת הכספים ביקשו חברי הכנסת מברקת את בחינת המהלך, אי אפשר לנהל פעולה כזו רק עם חוות דעתה המקוצרת של ראש רשות התחרות. נפגשתי גם עם ראש הממשלה שמודע לסוגיה, עם שר האוצר הקודם ושר הכלכלה הקודם, ובנוסף אנו פועלים במישור התקשורתי. חשוב שהציבור בישראל יבין שהוא הולך להיפגע מהמהלך, ולא רק סוכני הביטוח. מתן ההלוואה בחברות האשראי ומתן האשראי יהיו מותנים בביטוח והמידעים אודותינו יהיו חשופים בפניהן".

פרופ' רייך הציע בחוות הדעת שהסוכנים יהיו חשופים למאגר המידע שמחזיקות חברות הביטוח. האם זה Game Changer?

"זה יכול להיות צעד ראשון. גם ראש רשות התחרות, מיכל הלפרין, טענה שבחוק הבנקאות שהיא מתכוונת לקדם שחקנים נוספים בשוק יוכלו להיות חשופים לאותם מידעים. אנחנו צריכים לבדוק מה מידת החשיפה של השחקנים האחרים למידע והמשחק חייב להיות הוגן. כל השחקנים צריכים להיחשף לאותם מידעים ובאותה הרמה. בנוסף, לא מספיק שיהיו מגבלות על חברות האשראי. בכל יום אנו נחשפים לתלונות אודות החברות לביטוח ישיר על אף המגבלות – יש חוק ויש ביצוע בפועל. לא מספיק לקבוע מסמרות בעניין זה, אלא חשוב גם לאכוף את המגבלות. אני יכול להבטיח שנפעל בכל הערוצים בהקשר זה, מדובר ברעידת אדמה אמיתית השמה סימן שאלה על רלוונטיות סוכן הביטוח בעתיד – והיא לא תעבור ללא תגובה שלנו".

"אם נחזור לשאלה הקודמת, יש שיתוף פעולה עם רשות שוק ההון והיכן שצריך להילחם נעשה זאת באמצעות הכלים החוקיים העומדים לרשותנו. לפני 10 ימים הוצאנו לרשות שוק ההון בקשה שלנו לפעול ביחד בצוות שנקים בראשות מ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור הורנצ'יק, שיפעל כנגד אותם אתרים שמציגים את סמל המדינה וסמל רשות שוק ההון ויוצרים מצג שווא בעיני הציבור כאילו מדובר באתרים ממשלתיים. מדובר כמובן באתרים של יזמים פרטיים ואנו מתכוונים להילחם בזה גם בשיתוף רשות שוק ההון בנושא האכיפה וגם בהסברה שלנו, גם לציבור הסוכנים כי לצערנו חלק מציבור הסוכנים מפרסם גם הוא מצגי שווא. התנהלות שכזו פוגעת בכולנו".

האם היית משנה משהו בהתנהלות מול רשות שוק ההון – כמו בדיון האחרון בוועדת הכספים בנושא האשראי?

"ההתנהלות מול רשות שוק ההון אינה התנהלות אישית. אני מאוד מכבד ומעריך ועובד בשיתוף פעולה עם ראש רשות שוק ההון. לא היתה מתקפה על ראש הרשות בעצמו".

ח"כ משה גפני, שהצהיר בעבר לא פעם שהוא חבר של לשכת סוכני הביטוח, חזר לוועדת הכספים. מנגד, יש שר אוצר חדש, ח"כ ישראל כץ. איך אתם רואים את הדברים מנקודת מבטכם?

"אני גאה על הלובי הפוליטי חוצה המפלגות שבנינו. גם ח"כ עודד פורר שניהל את ועדת הכספים עובד מולנו, גם משה גפני שחזר לכיסא עובד מולנו. הלובי הפוליטי מגי מתוך עוצמה. אני לא עובד בראש ועד עובדים, אין לי שאלטר שאני יכול לאיים על מישהו. חברי הכנסת עובדים מולנו כי הם מאמינים שאנחנו נחוצים לציבור, מייצגים אותו ולא ניתן לוותר על סוכני הביטוח. לכן, מתוך ההכרה הזו, יש לנו לובי פוליטי ואנו משתמשים בו גם לטובת הציבור".

היינו אמורים להיות עכשיו חודשיים לאחר כנס חיים ופנסיוני באילת. כיצד הלשכה התמודדה עם ביטול הכנס והאם בכוונתכם לשוב בקרוב לכנסים?

"הכנס באילת אכן בוטל בעקבות הקורונה. אנו בוחנים בימים אלו את הקיום של הכנסים הבאים- גם המחוזיים וגם כנס פיננסי והכנס באילת שאנו מכוונים לכנס אחד שיעסוק גם באלמנטרי, גם בפנסיוני וגם בפיננסים. בכל התקופה הזו לשכת סוכני הביטוח מקיימים את אותם מפגשים בזום ואם יתאפשר הדבר נוכל לקיים גם את הכניסם המחוזיים ביולי וגם בספטמבר ובנובמבר באילת ככנסים פרונטליים עתירי משתתפים. אנחנו כבר ערוכים בחלקו בעקבות ביטול הכנס המשולש. נשקול להגדיל את מספר הימים לכנס אחד גדול וחזק".

אודי כץ: זו לא הלשכה שאותה הכרתי ואף לא אחד מהצדדים המעורבים כיום בפילוג ובשיסוי הקיימים, אינם צדיקים

הסרטון של רוזנפלד יצר כמובן תגובות בקרב סוכני הביטוח. נשיא לשכת סוכני הביטוח לשעבר, אודי כץ, אמר לעדיף כי"לאורך השנים האחרונות השתרשה בהנהגת הלשכה תרבות אשר בבסיסה הפרחת סיסמאות שונות ומשונות, שמאחוריהן לא היה דבר ואף גרמו לנזק משמעותי לסוכנים. יש שהפליגו ואף הכריזו על 'לשכה חדשה' עם כניסתם לתפקיד, מתוך תפיסה נרקיסיסטית והפיכת הלשכה לגוף פוליטי ולא מקצועי. צר לי על ההתדרדרות המתמשכת בהתנהלות הלשכה, שמוסיפה ומשתכללת עם הוספת איומים ואלמנטים 'יצירתיים' נוספים. זו לא הלשכה שאותה הכרתי ואף לא אחד מהצדדים המעורבים כיום בפילוג ובשיסוי הקיימים, אינם צדיקים לטעמי בלשון המעטה".

מקסים דרעי, יו"ר המועצה הארצית של לשכת סוכני הביטוח, לחברי המועצה: "אתם חברי הגוף העליון בלשכה. המייצג את כלל סוכני הביטוח בישראל. אני פונה אליכם בעקבות הודעתו והופעתו המוזרה של ליאור רוזנפלד נשיא הלשכה. בה הוא מודה כי הטעה ושיקר ולא אמר אמת (דרעי צירף למילים את ההקלטה שהפיץ רוזנפלד - מ.ע.) בעניין ההתחזות בתואר BA בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה. המהות המקצועית של סוכן ביטוח היא האמינות", הוא כתב.

"אך (ל)צערי נקלענו למצב בו נשיא הלשכה מודה בשלב מאוחר כל כך ואחרי חודשים רבים של הכחשה מול העיתונות, חברי לשכה, ועד מנהל והמועצה הארצית עשרות אם לא מאות אנשים שקיבלו תשובה לאורך כל החודשים האחרונים שיש תעודה ואין בעיה! תוך איומים לכל עבר כי יתבע כל מי שיעיז להעלות את הנושא ויפגע בו. לצערי פרשה זו גרמה נזק כבד ובלתי הפיך ללשכה ולסוכני הביטוח בישראל. כיו"ר המועצה הארצית בשמי ובשם המועצה. אנו רואים בחומרה ומגנים בתוקף התנהגות והתנהלות זו", כתב דרעי.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית